Program Radia Opole z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego:
NIEDZIELA: - Upamiętnienie 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego rozpoczniemy już w niedzielę (12.12), gdzie w audycji "Niedzielna Loża Radiowa" opolscy politycy podzielą się refleksjami i spróbują ocenić wydarzenia, które miały miejsce 13 grudnia 1981 roku. Początek programu o godz. 11:00.
PONIEDZIAŁEK: - 8:15 - W "Porannej Loży Radiowej" gościem Anety Skomorowskiej-Kobzy będzie Bogusław Bardon, przewodniczący Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej do Spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób represjonowanych z Powodów Politycznych, który w 1980 roku był współzałożycielem I Komisji Zakładowej "Solidarność" w Opolu. Porozmawiamy o tamtych wydarzeniach.
- 13:15 - W programie "Trendy i owędy" Beaty Granatowskiej i Ireneusza Prochery wrócimy m.in do książki "Dzień bez teleranka. Jak się żyło w stanie wojennym", Anny Mieszczanek.
- 16:15 - "Popołudniową Lożę Radiową" w całości poświęcimy 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Nasz radiowy kolega Jan Tomalik opowie, jak w rozgłośni wyglądały pierwsze godziny wprowadzenia stanu wojennego, co pamięta doskonale bo miał wtedy nocny dyżur.
- 20:05 - w drugiej części audycji "Rewiry kultury" porozmawiamy z Urszulą Zajączkowską, kustoszką Izby Pamięci Solidarności w Opolu. Rozmawiać będziemy o wystawie - zdjęciach i dokumentach prezentujących opolską drogę do wolności. Sięgniemy także do wspomnień sprzed 40 lat, kiedy wprowadzono w naszym kraju stan wojenny.
- 21:00 - Na zakończenie tego szczególnego dnia wsłuchamy się w historie ludzi, których ten ciężki czas dotkliwie doświadczył. W audycji Mariana Staszyńskiego "Studio Reportaż" usłyszymy dwie, zupełnie różne historie, które połączyła jedna data - 13 grudnia 1981 rok. Będą to reportaże "Przypadkowy alfabet śmierci" oraz "Ludzie ludziom". Zapraszamy do wysłuchania.
Zachęcamy również do odwiedzania strony
Radio Opole 4 HISTORIA, na której znajdzie się mnóstwo informacji dotyczących 40-tej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego oraz zapraszamy do słuchania
Playera Radio Opole 4 HISTORIA, gdzie przez cały dzień będą emitowane archiwalne nagrania z tamtych wydarzeń.