2024-01-21, 07:20 Autor: PAP

Liga NBA - Sochan bohaterem meczu w Waszyngtonie

Jeremy Sochan zdobył 23 punkty dla San Antonio Spurs, w tym pięć w ostatniej minucie, przyczyniając się do wyjazdowego zwycięstwa nad Washington Wizards 131:127 w sobotnim meczu ligi koszykarzy NBA. W czwartej kwarcie "Ostrogi" odrobiły 12-punktową stratę.

Spotkanie było niezwykle wyrównane, prowadzenie zmieniało się aż 15 razy, a przez pierwsze trzy kwarty żadna z drużyn nie miała przewagi większej niż osiem punktów.

Gdy na początku czwartej tercji gospodarze zdobyli 10 punktów z rzędu, a na pięć minut przed końcową syreną prowadzili 121:109, wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty. Jednak w tym momencie role się odwróciły i to "Ostrogi" uzyskały 12 kolejnych punktów, doprowadzając do remisu 121:121.

Szala zwycięstwa znów przechylała się to w jedną, to w drugą stronę. W ostatniej minucie błysnął Sochan. Polski koszykarz trafił za trzy punkty oraz wykorzystał dwa rzuty wolne, a jego dorobek meczowy uzupełniły cztery zbiórki i dwie asysty. Dobry mecz rozegrał także oszczędzany ostatnio przez trenera Gregga Popovicha ze względu na uraz kostki wybrany w drafcie z numerem 1 Francuz Victor Wembanyama, notując 24 punkty, osiem zbiórek i cztery asysty.

Była to dopiero ósma wygrana Spurs, którzy mają na koncie 34 porażki i zamykają tabelę Konferencji Zachodniej. Na Wschodzie Wizards są na przedostatniej pozycji (7-34).

Najsłabiej prezentują się Detroit Pistons (4-38). W sobotę "Tłoki" przegrały przed własną publicznością 135:141 z Milwaukee Bucks, dla których aż 45 punktów i 11 asyst zanotował Damian Lillard. 31 punktów, 10 asyst i dziewięć zbiórek dołożył Giannis Antetokounmpo, ale ocenę reprezentanta Grecji nieco obniża aż 11 niewykorzystanych rzutów wolnych. Obie drużyny spotkają się w Detroit ponownie w poniedziałek.

Bucks (29-13) zajmują drugie miejsce na Wschodzie. Lepszy bilans mają tylko Boston Celtics (32-10). (PAP)

af/

2024-07-25, godz. 15:00 USA/ Trump: próba zamachu w Pensylwanii to skaza na reputacji Secret Service Największym błędem, jaki popełniła Secret Service 13 lipca, gdy doszło do próby zamachu na mnie, było pozwolenie mi na wejście na scenę; Secret Service… » więcej 2024-07-25, godz. 15:00 Senat uzupełnił porządek trwających obrad m.in. o nowelę przedłużającą ważność orzeczeń o niepełnosprawn… W czwartek Senat uzupełnił porządek trwających obrad m.in. o nowelizację ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych… » więcej 2024-07-25, godz. 14:50 Kraków/ MPK odrestaurowało autobus Scania CR111M znany z ulic miasta Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie odrestaurowało zabytkowy autobus Scania CR111M, który przez kilka lat był eksploatowany na ulicach miasta… » więcej 2024-07-25, godz. 14:50 Białystok/ Rozpoczyna się Podlaska Oktawa Kultur Potańcówką z muzyką kurpiowską - ale też tradycyjną z Meksyku i Azerbejdżanu graną na żywo - rozpocznie się w czwartek wieczorem Podlaska Oktawa Kultur… » więcej 2024-07-25, godz. 14:50 Włochy/ Meteorolodzy: kolejna fala upałów potrwa co najmniej do 10 sierpnia Nad Włochy nadchodzi kolejne uderzenie tzw. antycyklonu afrykańskiego Charon, który przyniesie następną falę upałów z temperaturami sięgającymi 40 stopni… » więcej 2024-07-25, godz. 14:40 Brazylia/ 50 mln dolarów odszkodowania za nielegalną wycinkę amazońskich lasów deszczowych Sąd w Brazylii zdecydował, że hodowca bydła Dirceu Kruger ma zapłacić odszkodowanie o równowartości 50 mln dolarów za zniszczenie ponad 5600 ha lasów… » więcej 2024-07-25, godz. 14:40 WHO: Europejczycy nadal piją najwięcej alkoholu na świecie Europejczycy nadal piją najwięcej alkoholu na świecie - wynika z opublikowanego w czwartek raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Statystyczny Europejczyk… » więcej 2024-07-25, godz. 14:40 Komunikat Totalizatora Sportowego (25-07-2024) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje wylosowane liczbyw dniu 2024-07-25 o godz. 14:00W zakładach Kaskada wylosowano1… » więcej 2024-07-25, godz. 14:40 Senat/ Komisja za nowelą przedłużającą ważność orzeczeń o niepełnosprawności Senacka Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej jednogłośnie poparła nowelizację ustawy przedłużającą ważność orzeczeń o niepełnosprawności… » więcej 2024-07-25, godz. 14:40 Komunikat Totalizatora Sportowego (25-07-2024) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje ilości i wysokości wygranych w grach losowychw dniu 2024-07-25 o godz. 14:00Kaskada… » więcej