2023-09-19, 06:20 Autor: PAP

Synoptyk IMGW: pochmurny wtorek z przelotnym deszczem i burzami w centrum i na wschodzie

We wtorek front atmosferyczny przesunie się z zachodu do centrum i dalej na wschód, przynosząc, jak powiedziała PAP synoptyk IMGW Ewa Łapińska, przelotne opady deszczu i burze. Będzie chłodniej niż w poniedziałek, ale w środę ma być już więcej słońca i cieplej.

We wtorek na zachodzie opady deszczu będą już zanikać. Spodziewane jest tam zachmurzenie umiarkowane z większymi przejaśnieniami. "Natomiast w centralnej i wschodniej Polsce chmur będzie więcej, miejscami popada deszcz i wystąpią burze, choć stopniowo i tam od zachodu będą się pojawiać się przejaśnienia" – powiedziała PAP Ewa Łapińska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W sumie we wschodniej połowie kraju nie powinno spaść więcej niż 20 mm deszczu na metr kwadratowy.

Do wieczora front powinien opuścić Polskę.

"Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza nad morzem i w rejonach podgórskich do 22 stopni na zachodzie i 25 stopni na krańcach wschodnich" – przekazała synoptyk IMGW.

Wiatr będzie raczej umiarkowany, chwilami porywisty, osiągający w porywach do 55 km/h, a wysoko w górach do 70 km/h. Powieje z zachodu i południowego zachodu.

W nocy z wtorku na środę na krańcach wschodnich zachmurzenie będzie jeszcze duże, opady deszczu będą zanikać. "Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane i już bez opadów. Nad ranem miejscami mogą pojawić się mgły ograniczające widzialność do 100 m" – wskazała synoptyk IMGW.

Temperatura minimalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza w centrum, do 12 stopni na zachodzie i do 16 stopni nad samym morzem. Tam noc będzie najcieplejsza.

Wiatr ma być słaby, tylko nad morzem umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni.

W środę, jak przekazała Łapińska, ma być trochę cieplej, bo 23-25 stopni Celsjusza i bez opadów. W czwartek wrócą temperatury na poziomie 27-28 stopni, jeśli spadnie deszcz, to tylko w Bieszczadach. W piątek nadciągnie chłodniejszy front, ale zanim to nastąpi na wschodzie ma być jeszcze 27 stopni, a na zachodzie 24 stopnie i tam może przelotnie padać deszcz. W weekend temperatura oscylować ma wokół 20 stopni.(PAP)

autorka: Inga Domurat

ing/ jann/

2024-06-29, godz. 22:30 Francja/ W Paryżu lewica jako jedyna agitowała na ulicach przed wyborami W sobotę, ostatni dzień przed wyborami parlamentarnymi, we Francji trwała cisza wyborcza. O pierwszej turze historycznego, jak się ocenia, głosowania przypominały… » więcej 2024-06-29, godz. 22:20 ME 2024 - Niemcy - Dania 0:0 (do przerwy) 1/8 finału: Niemcy - Dania 0:0 do przerwy. Sędzia: Michael Oliver (Anglia).(PAP) af/ mak/ co/ » więcej 2024-06-29, godz. 22:10 ME 2024 - wznowiono mecz Niemcy - Dania Po 25-minutowej przerwie wznowiono mecz 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy w Dortmundzie, z udziałem reprezentacji Niemiec i Danii. Spotkanie przerwano… » więcej 2024-06-29, godz. 22:10 Wydarzenia sportowe w skrócie, sobota 29 czerwca, 22.00 Przekazujemy skrót wydarzeń sportowych: Szwajcaria po zwycięstwie nad broniącymi tytułu Włochami 2:0 została pierwszym ćwierćfinalistą piłkarskich… » więcej 2024-06-29, godz. 22:10 LN siatkarzy – Słowenia rywalem Polaków o brąz, Japonia w finale Japonia wygrała ze Słowenią 3:0 (25:21, 27:25, 31:29) w półfinale Ligi Narodów siatkarzy w Łodzi. W niedzielę pierwszy raz w historii zagra o tytuł z… » więcej 2024-06-29, godz. 22:00 Żużlowa GP - Zmarzlik drugi w Gorzowie Wlkp., zwycięstwo Lindgrena (krótka) Bartosz Zmarzlik zajął drugie miejsce w turnieju Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim, szóstej eliminacji żużlowych mistrzostw świata. Wygrał Szwed Fredrik… » więcej 2024-06-29, godz. 21:50 ME 2024 - mecz Niemcy - Dania przerwany z powodu burzy Mecz 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy w Dortmundzie, z udziałem reprezentacji Niemiec i Danii, został przerwany z powodu burzy z piorunami. Piłkarze… » więcej 2024-06-29, godz. 21:30 ME 2024 - kapitan Anglików Kane: 99 procent kibiców za reprezentacją i trenerem Kapitan angielskich piłkarzy Harry Kane przed niedzielnym meczem 1/8 finału mistrzostw Europy ze Słowacją ocenił, że 99 procent kibiców jest za reprezentacją… » więcej 2024-06-29, godz. 21:30 ME 2024 - Szwajcaria - Włochy 2:0 (opinie) Po meczu Szwajcaria - Włochy (2:0) powiedzieli: Murat Yakin (trener reprezentacji Szwajcarii): 'Wygraliśmy niezwykle ważny mecz i to się liczy. Liczy się… » więcej 2024-06-29, godz. 21:20 LN siatkarzy – Kaczmarek: Francuzi nas przechytrzyli Atakujący siatkarskiej reprezentacji Polski Łukasz Kaczmarek przyznał, że Francuzi przechytrzyli biało-czerwonych w półfinale Ligi Narodów. 'Wygrali zasłużenie… » więcej