Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-09, 14:00 Autor: PAP

Podkarpackie/ Koniec akcji na stacji paliw w Ropczycach, gdzie doszło do wycieku gazu

Zakończyło się przepompowywanie gazu ze stacji paliw Lotos przy ul. Mickiewicza w Ropczycach. Lokatorzy sąsiednich budynków mogą już wrócić do swoich domów. Policjanci wznowili ruch na ulicy Mickiewicza.

„Jest już bezpiecznie, gaz został odpompowany” – powiedział PAP rzecznik Komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach bryg. Bogusław Drozd. „Sprawdziliśmy miernikami wszystkie studzienki i zagłębienia, gdzie mógł się zgromadzić gaz. Nigdzie nie stwierdzono stężenia wybuchowego. Skontrolowaliśmy także budynek stacji paliw” dodał bryg. Bogusław Drozd.


Do wycieku gazu na stacji paliw Lotos przy ul. Mickiewicza doszło w czwartek wieczorem. Służby ratunkowe dostały zgłoszenie ok. godz. 20. Strażacy najpierw sami próbowali uszczelnić właz do podziemnego zbiornika na gaz. Przyjechała specjalistyczna grupa ratowniczo-chemiczna z Leżajska i Nowej Sarzyny.


Ponieważ nie udało się usunąć awarii, strażacy rozstawili kurtyny, które powstrzymywały uciekający gaz przed rozprzestrzenianiem się po okolicy.


Policja poinformowała, że z sąsiednich domów ewakuowano 17 osób.


W piątek rano przyjechała specjalistyczna firma, która przepompowała gaz do zbiornika zapasowego. Akcja zakończyła się w piątek ok. godz. 12.


Policjanci ok. godz. 13.15 wznowili ruch na ulicy Mickiewicza, od Ronda 650 –lecia do ul. Witosa. „Ewakuowani mieszkańcy mogą już wracać do swoich domów” – powiedział PAP oficer prasowy komendy policji w Ropczycach mł. asp. Wojciech Tobiasz.


Policjanci ustalają teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia. (PAP)


autorka: Agnieszka Lipska


al/ ok/


Kraj i świat

2023-09-29, godz. 18:50 R.Trzaskowski ws. paktu migracyjnego: przez najbliższe 10 lat do Polski na pewno nie trafią uchodźcy Uspokajam, do Polski - przez najbliższe 10 lat - na pewno nie trafią uchodźcy, chyba że wpuści ich PiS, na lewe wizy, które sprzedaje w Azji i Afryce - mówił… » więcej 2023-09-29, godz. 18:50 Ambasador UE w Kijowie: realny termin przystąpienia Ukrainy do Wspólnoty to rok 2030 Próbuję wyjaśniać rozmówcom w Brukseli, że czas na Ukrainie płynie inaczej i to, co gdzie indziej trwa miesiącami, tutaj da się zrealizować w ciągu… » więcej 2023-09-29, godz. 18:50 Premier: nasz filozofia to silne i bezpieczne państwo, ale blisko ludzi Nasz filozofia to silne i bezpieczne państwo, ale blisko ludzi; bezpieczna przyszłość, ale taka, która włącza wszystkich, zwłaszcza tych, którzy nie mają… » więcej 2023-09-29, godz. 18:40 Premier: Tusk zostawił Polskę dla bardzo dobrze płatnej pracy w Brukseli Ja zostawiłem bardzo dobrze płatną pracę w banku - dla Polski, a szef PO Donald Tusk zostawił Polskę dla bardzo dobrze płatnej pracy w Brukseli, dla interesów… » więcej 2023-09-29, godz. 18:40 Jarosław Sellin: jeszcze nigdy nie przeznaczano tylu środków na zabytki, co za naszej władzy Jeszcze nigdy nie przeznaczano takich środków na zabytki, co za naszej władzy. W Programie Ochrony Zabytków przeznaczamy na nie 250 milionów złotych. Kiedy… » więcej 2023-09-29, godz. 18:40 Premier w Lubinie: nigdy wcześniej tutaj nie było takich inwestycji, takich środków Nigdy tutaj nie było takich inwestycji, takich środków. Gdybym chciał mówić o wszystkich, to nie starczyłoby czasu - powiedział w piątek premier Mateusz… » więcej 2023-09-29, godz. 18:40 Premier: chcemy normalności, spokoju i bezpiecznej przyszłości wszystkich Polaków Chcemy normalności, spokoju i bezpiecznej przyszłości wszystkich Polaków; to dla nas kluczowa część naszej wizji. Nie chcemy nielegalnych imigrantów -… » więcej 2023-09-29, godz. 18:30 Wielkopolskie/ Koniec utrudnień na autostradowej obwodnicy Poznania Nie ma już utrudnień po zderzeniu trzech aut osobowych między węzłami Krzesiny i Poznań Wschód. Trwa rozładowywanie zatoru na autostradowej obwodnicy … » więcej 2023-09-29, godz. 18:30 Jacek Sasin: będziemy wspierać system odnowy zabytków Będziemy wspierać dalej zabytki. Chodzi o to, żeby to nie było doraźne, tylko cały system wsparcia odnowy zabytków - powiedział w piątek w Supraślu (Podlaskie)… » więcej 2023-09-29, godz. 18:30 Tyson Fury zmierzy się z Ołeksandrem Usykiem o mistrzostwo świata wagi ciężkiej Brytyjski pięściarz Tyson Fury poinformował na platformie X, że zmierzy się z Ukraińcem Ołeksandrem Usykiem w Arabii Saudyjskiej. Długo wyczekiwana walka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »