Radio Opole » Kraj i świat
2023-05-30, 18:10 Autor: PAP

„Sportowe Wakacje+” już po raz czwarty dzięki resortowi sportu i turystyki i Fundacji LOTTO

Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk i prezes Fundacji LOTTO Olgierd Cieślik zapoznali w siedzibie PKOl dziennikarzy z programem „Sportowe Wakacje+”. Na jego realizację przeznaczonych zostało 15 mln złotych.

Ministerstwo Sportu i Turystyki wyłoniło operatora krajowego czwartej edycji „Sportowe wakacje+”. Została nim należąca do Totalizatora Sportowego Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. Jej zadaniem jest rekrutacja organizatorów obozów sportowych dla dzieci i młodzieży w całej Polsce.


Program ma promować aktywność ruchową wśród najmłodszych oraz zachęcać ich do systematycznego uprawiania sportu.


Beneficjenci programu ogłoszonego 30 maja wyłonieni zostaną w drodze konkursu. Łączna kwota przeznaczona na realizację programu to 15 mln złotych. 10 mln pochodzi ze środków MSiT, natomiast pozostała kwota przekazana została przez Fundację LOTTO.


"„Sportowe Wakacje+” to nasza odpowiedź na skutki pandemii koronawirusa, która wywarła negatywny wpływ na kondycję fizyczną i psychiczną najmłodszych Polaków. Zaproponowaliśmy systemowe rozwiązanie wspierające branżę sportową w wychodzeniu ze skutków tej pandemii, a Fundacja LOTTO w oparciu o swoje doświadczenie w zakresie promocji sportu, sportowej edukacji, doskonale sprawdziła się w roli operatora programu w poprzednich trzech edycjach. W tym roku wspólnie przeznaczymy na ten cel kolejne 15 mln złotych” - powiedział minister Bortniczuk.


„Przyznam, że nie planowałem wybrać się na jeden z tych obozów z wizytą. Bo te obozy służą polskim dzieciom i polskiej młodzieży, aby mogli przygotować się jak najlepiej do rozwijania sportowej pasji. Ale, jeśli któryś z organizatorów zaprosi mnie, a czas na to pozwoli, to chętnie spotkam się z uczestnikami, a nawet wezmę udział w jakimś turnieju” - powiedział PAP szef polskiego sportu i turystyki odpowiadając na pytanie czy ma w planach odwiedzić wypoczywających.


„Beneficjenci programu ogłoszonego 30 maja wyłonieni zostaną w drodze konkursu. Łączna kwota przeznaczona na realizację programu to 15 mln złotych. 10 mln pochodzi ze środków MSiT natomiast pozostała kwota przekazana została przez Fundację LOTTO” – powiedział przewodniczący jej rady i zarazem prezes Zarządu Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik.


Fundacja LOTTO, nosząca imię pierwszej polskiej medalistki igrzysk olimpijskich, triumfatorki konkursu rzutu dyskiem w czasie igrzysk IX olimpiady w Amsterdamie w 1928 roku Haliny Konopackiej, powstała w 2009 roku. Jej fundatorem jest Totalizator Sportowy, a wśród jej programów znajdują się takie jak ”Sportowo Kulturalnie Lokalnie", „Kumulacja Dobrej Woli”, „Patroni Roku" czy „odLOTTOwa jazda”. (PAP).


jej/ cegl/


Kraj i świat

2023-10-03, godz. 19:00 Radom/ Sześciu muzyków w finale Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Pendereckiego Utwory sześciu kompozytorów z Polski, Hiszpanii, Niemiec, Dani Włoch i USA zostały zakwalifikowane do drugiego etapu V Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego… » więcej 2023-10-03, godz. 19:00 Współpraca dwustronna i bezpieczeństwo w regionie tematami rozmowy ministrów obrony Polski i Słowenii Rozwój współpracy dwustronnej oraz sytuacja bezpieczeństwa w regionie to główne tematy wtorkowej rozmowy szefa MON Mariusza Błaszczaka z ministrem obrony… » więcej 2023-10-03, godz. 19:00 UE/ KE: 61 mln euro z Funduszu Spójności na modernizację linii kolejowej między Gdynią a Słupskiem We wtorek Komisja Europejska zatwierdziła inwestycję o wartości ponad 61 mln euro ze środków Funduszu Spójności na lata 2014-2020 na modernizację linii… » więcej 2023-10-03, godz. 19:00 USA/ Syn prezydenta Bidena nie przyznał się w sądzie do nielegalnego posiadania broni Syn prezydenta USA Joe Bidena, Hunter Biden, nie przyznał się przed sądem do nielegalnego posiadania broni. Przesłuchanie w tej sprawie odbyło się we wtorek… » więcej 2023-10-03, godz. 18:50 USA/ Pierwsza w historii firma została ukarana za zaśmiecanie kosmosu Władze USA po raz pierwszy w historii nałożyły grzywnę na firmę, która zostawiła starego satelitę na orbicie okołoziemskiej. Federalna Komisja Łączności… » więcej 2023-10-03, godz. 18:50 W. Brytania/ Szefowa MSW: nadchodzi huragan masowej imigracji Świat stoi wobec nadchodzącego huraganu masowej imigracji - ostrzegła we wtorek brytyjska minister spraw wewnętrznych Suella Braverman w przemówieniu wygłoszonym… » więcej 2023-10-03, godz. 18:50 Gdańsk/ Europoseł Patryk Jaki (SuW) ma przeprosić Agnieszkę Pomaską (KO); zapadł wyrok w procesie wyborczym Sąd Okręgowy w Gdańsku we wtorek w procesie wyborczym nakazał europosłowi Patrykowi Jakiemu m.in. przeproszenie w mediach społecznościowych posłankę KO… » więcej 2023-10-03, godz. 18:40 Piłkarska LM - starcie Napoli z Realem Madryt w cieniu trzęsienia ziemi Wtorkowe starcie Napoli z Realem Madryt uważane jest za hit 2. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów. W poniedziałek wieczorem Neapol nawiedziło trzęsienie ziemi… » więcej 2023-10-03, godz. 18:40 Wyjątkowy miniserial "Światło, którego nie widać" 2 listopada w katalogu Netflix Tej jesieni na platformie Netflix z pewnością nie zabraknie mocnych tytułów, a tym, który już teraz warto zapamiętać, jest miniserial „Światło, którego… » więcej 2023-10-03, godz. 18:40 Lubuskie/ W Długoszynie wybuchł gaz z butli, dwie osoby lekko poszkodowane W jednym z mieszkań we wsi Długoszyn, w pow. sulęcińskim (Lubuskie) doszło do wybuchu gazu, prawdopodobnie ulatniającego się z nieszczelnej butli. Dwie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »