2023-05-28, 15:40 Autor: PAP

French Open - Hurkacz awansował do drugiej rundy (opis)

Rozstawiony z numerem 13. Hubert Hurkacz wygrał z belgijskim tenisistą Davidem Goffinem 6:3, 5:7, 6:4, 2:6, 6:4 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego French Open w Paryżu. Spotkanie trwało aż trzy godziny i 37 minut.

Patrząc na ranking ATP można było się spodziewać łatwego zwycięstwa Hurkacza. Goffin zajmuje w nim bowiem dopiero 111. miejsce. 32-letni Belg w przeszłości był jednak w czołowej dziesiątce listy ATP, a na dużych turniejach wciąż potrafi eliminować faworytów - w ubiegłorocznym Wimbledonie dotarł do ćwierćfinału. Hurkacz natomiast niespełna trzy tygodnie temu szybko odpadł w turnieju w Rzymie i jego forma była niewiadomą.

26-letni wrocławianin niedzielną batalię zaczął źle, bo od razu dał się przełamać. Później jednak stratę odrobił z nawiązką i wygrał pierwszego seta. W drugiej partii szybko objął prowadzenie 3:1. Wydawało się, że kontroluje sytuację, ale tym razem to Goffin zdołał odwrócić losy seta.

W kolejnych minutach obaj tenisiści przeplatali okresy bardzo dobrej gry i słabszej. W efekcie trzeciego seta wygrał Hurkacz, ale Belg znów doprowadził do remisu.

Piąty set okazał się esencją całego meczu, w którym obaj tenisiści mieli swoje szanse, a o wygranej decydowały detale. W drugim gemie Hurkacz znalazł się opałach i musiał bronić break pointa. Wyszedł z opresji, a w piątym gemie to jemu udało się przełamać rywala.

To był kluczowy moment, bowiem Goffin powstałej wówczas straty już nie odrobił. Hurkacz solidnie serwując utrzymał przewagę i awansował do drugiej rundy.

"Z Davidem zawsze gra się trudno, bo rywalizuje z całych sił. Było ciężko i dziękuję kibicom za wsparcie. Pierwszy mecz zawsze jest trudny na takim turnieju" - powiedział Hurkacz w krótkiej rozmowie na korcie.

Z Goffinem rywalizował po raz trzeci w karierze i odniósł drugie zwycięstwo.

Kolejnym rywalem podopiecznego trenera Craiga Boyntona będzie Tallon Griekspoor. Holender w światowym rankingu zajmuje 39. miejsce. Do tej pory nie grali ze sobą.

Griekspoor spędził w niedzielę na korcie tylko minutę mniej niż Hurkacz. Również po pięciosetowym boju pokonał hiszpańskiego kwalifikanta Pedro Martineza 6:4, 2:6, 0:6, 7:5, 6:3.

Wynik meczu 1. rundy singla:

Hubert Hurkacz (Polska, 13) - David Goffin (Belgia) 6:3, 5:7, 6:4, 2:6, 6:4. (PAP)

wkp/ mask/

2024-04-24, godz. 01:50 Amnesty International: w Turcji w 2023 roku mężczyźni zabili 315 kobiet W 2023 roku w Turcji nadal powszechny był problem przemocy wobec dziewcząt i kobiet: 315 kobiet zostało zabitych przez mężczyzn, a 248 zmarło w niewyjaśnionych… » więcej 2024-04-24, godz. 01:30 Hiszpania/ Rząd obiecał odszkodowania dla ofiar nadużyć seksualnych ludzi Kościoła Rząd Pedro Sancheza zapowiedział we wtorek wypłatę odszkodowań finansowych dla ofiar nadużyć seksualnych popełnionych przez ludzi Kościoła, zarówno… » więcej 2024-04-24, godz. 01:20 Peru przeżywa najcięższy od 20 lat kryzys polityczny - Waszyngton zaniepokojony Peru, 33-milionowy kraj zachodniej części Ameryki Łacińskiej przeżywa najcięższy od dwóch dziesięcioleci kryzys zaufania do władzy. Według wszystkich… » więcej 2024-04-24, godz. 01:00 Korea Płn./ Kim Yo Jong: manewry wojsk USA i Korei Płd. grożą "niebezpiecznym zamętem" Kim Yo Jong, wpływowa siostra północnokoreańskiego przywódcy Kim Jong Una, oświadczyła, że seria manewrów wojsk USA i Korei Południowej 'spycha bezpieczeństwo… » więcej 2024-04-23, godz. 23:40 Mołdawia/ Policja skonfiskowała milion euro u powracających z Moskwy uczestników zjazdu „opozycji” Policja mołdawska powiadomiła, że skonfiskowała w sumie ponad milion euro w różnych walutach na lotnisku w Kiszyniowie u uczestników moskiewskiego zjazdu… » więcej 2024-04-23, godz. 23:10 Liga angielska - Arsenal rozbił Chelsea w derbach Londynu Piłkarze Arsenalu Londyn, z Jakubem Kiwiorem na ławce rezerwowych, pokonali u siebie w zaległym meczu angielskiej ekstraklasy Chelsea Londyn 5:0 i umocnili… » więcej 2024-04-23, godz. 23:00 Komunikat Totalizatora Sportowego (23-04-2024) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje ilości i wysokości wygranych w grach losowychw dniu 2024-04-23 o godz. 22:00Lotto… » więcej 2024-04-23, godz. 23:00 Ekstraklasa siatkarzy - Resovia – Projekt 0:3 Pierwsz mecz o 3 miejsce: Asseco Resovia Rzeszów - Projekt Warszawa 0:3 (25:27, 28:30, 19:25). Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw): 0:1. Kolejny… » więcej 2024-04-23, godz. 23:00 1. liga piłkarska - 29. kolejka (tabela) Wyniki meczów 29. kolejki i tabela 1. ligi piłkarskiej: Resovia Rzeszów - Wisła Kraków 1:1 (0:0) Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Tychy 0:2 (0:1) Zagłębie… » więcej 2024-04-23, godz. 23:00 Liga angielska - wynik Wynik zaległego meczu angielskiej ekstraklasy piłkarskiej: wtorekArsenal Londyn 5 - Leandro Trossard 4, Ben White 52, 70, Kai Havertz 57, 65Chelsea Londyn… » więcej