Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-23, 10:00 Autor: PAP

Mary Kay podkreśla znaczenie przywództwa kobiet i zaangażowania sektora prywatnego w ochronę oceanów podczas szczytu „Oceany Świata 2023” zorganizowanego przez Economist Impact (MediaRoom)

DALLAS--(BUSINESS WIRE)-- Mary Kay Inc., spółka działająca na rzecz zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw oraz jeden z sygnatariuszy zasad dotyczących zrównoważonych oceanów w ramach inicjatywy Global Compact, nieustannie odgrywa istotną rolę w wysiłkach na rzecz ochrony oceanów. W lutym marka kosmetyczna uruchomiła przełomową, a zarazem przyjazną dla użytkowników platformę zapewniającą cenne wytyczne, narzędzia wspomagające podejmowanie decyzji oraz praktyczną wiedzę dla podmiotów prowadzących działalność w dziedzinie obszarów morskich. Po ogłoszeniu tej nowej inicjatywy firma Mary Kay wzięła niedawno udział w 10. szczycie i wystawie „Oceany Świata 2023”, które to wydarzenie odbyło się w Lizbonie (Portugalia) pod auspicjami Economist Impact.


Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20230322005552/pl/.


Szczyt „Oceany Świata” to doroczne, ogólnoświatowe wydarzenie z udziałem najszerszego grona uczestników ze społeczności działającej na rzecz ochrony oceanów, od sektora biznesu i finansów po administracje rządowe, krajowych i międzynarodowych decydentów politycznych, przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego oraz środowiska akademickiego. Ponad 1500 uczestników z ponad 100 krajów wzięło udział w tegorocznym trzydniowym szczycie, podczas którego 188 prelegentów omówiło jedne z najpilniejszych wyzwań dotyczących oceanów, takich jak zmiana klimatu, utrata różnorodności biologicznej i zanieczyszczenie środowiska.


Dyrektor generalna Mary Kay na Portugalię, Sandra Silva, wzięła udział w dyskusji panelowej zatytułowanej „Odbudowa rafy koralowej nadrzędnym działaniem w ramach ochrony oceanów”, dołączając do grona innych wybitnych prelegentów, takich jak Yabanex Batista z programu Global Fund for Coral Reefs (ONZ), Tom Moore z Uniwersytetu Nauki i Techniki im. Króla Abdullaha (Arabia Saudyjska) oraz Deborah Brosnan z firmy Deborah Brosnan & Associates.


„Oceany pełnią zasadniczą rolę jako źródła utrzymania miliardów ludzi i na każdym z nas spoczywa obowiązek przyczynienia się do ochrony oceanów i zrównoważonego gospodarowania oceanami. Firma Mary Kay wspiera upodmiotowienie kobiet w każdej płaszczyźnie życia i działalności gospodarczej, w tym w zakresie dbałości o zdrową kondycję naszej planety” - powiedziała Silva, podkreślając znaczenie ochrony oceanów.


Martin Koehring, kierownik World Ocean Initiative z ramienia Economist Impact, stwierdził: „Utrzymanie dynamiki działań na rzecz oceanów, w tym za pośrednictwem tego szczytu oraz publikacji, ma nieodzowne znaczenie. W tym roku szczyt umożliwił osiągnięcie postępów, dzięki organizacji sesji wielobranżowych z myślą o wykorzystaniu synergii i zachęceniu do zaangażowania podmiotów z wielu różnych sektorów. Udział Mary Kay w szczycie i wystawie >>Oceany Świata 2023<< stanowi wyraz nieustannego zobowiązania firmy na rzecz ochrony oceanów oraz jej zaangażowania na rzecz kształtowania zrównoważonej przyszłości dla wszystkich”.


World Ocean Initiative umożliwia przekucie dynamiki i najważniejszego aspektu szczytu „Oceany Świata” w całoroczny program realizowany w zakresie oceanów, który wspiera pełnię zdolności Economist Impact, łączącego pomysłowość ośrodka analitycznego z kreatywnością marki medialnej w celu angażowania wpływowych odbiorców z całego świata. Celem World Ocean Initiative jest informowanie, motywowanie i wspieranie lepszej współpracy między przedsiębiorstwami, decydentami politycznymi, inwestorami, naukowcami i organizacjami pozarządowymi w celu wypracowywania rozwiązań dla najpilniejszych wyzwań i możliwości stojących przed oceanami.


Od ponad 32 lat firma Mary Kay nieustannie dokłada starań na rzecz poprawy zdrowia oceanów i zwiększania świadomości na temat znaczenia rafy koralowej we współpracy z The Nature Conservancy. Jednym z najważniejszych przedsięwzięć wspieranych przez Mary Kay jest projekt „Super Reefs”, którego celem jest identyfikacja, ochrona i rozwój globalnej sieci raf koralowych o wysokim stopniu odporności, które są w stanie przetrwać coraz cieplejsze warunki panujące w oceanach.


„Zespół >>Super Reefs<< łączy przedstawicieli administracji rządowych z regionów raf koralowych oraz społeczności ekspertów w dziedzinie nauk o oceanach, ochrony oceanów i zarządzania oceanami z Woods Hole Oceanographic Institution, Uniwersytetu Stanforda i The Nature Conservancy, przy wsparciu sektora prywatnego udzielanym przez Mary Kay w tym jakże kluczowym momencie w historii raf koralowych” - powiedziała dr Elizabeth McLeod z The Nature Conservancy.


Kliknij tutaj, aby obejrzeć przebieg dyskusji panelowej dotyczącej odbudowy rafy koralowej jako nadrzędnego działania w ramach ochrony oceanów.


CZY WIESZ, ŻE...?


• Inicjatywa „CEO Water Mandate” zapoczątkowana przez UN Global Compact łączy przywódców przedsiębiorstw z dziedziny zaopatrzenia w wodę i usług kanalizacyjnych oraz celów zrównoważonego rozwoju ONZ. (Firma Mary Kay należy do grona sygnatariuszy, do którego dołączyła w lutym 2021 r.);


• Zasady dotyczące zrównoważonych oceanów opracowane we współpracy z ponad 300 zainteresowanymi stronami zapewniają ramy odpowiedzialnych praktyk biznesowych w różnych sektorach i regionach geograficznych. Opierają się na dziesięciu zasadach UN Global Compact w dziedzinie praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji oraz stanowią ich uzupełnienie. (Firma Mary Kay należy do grona sygnatariuszy zasad, do którego dołączyła w lutym 2021 r.);


• Oceany odgrywają kluczową rolę w przejściu na neutralną pod względem poziomu emisji, odporną i sprawiedliwą gospodarkę oraz w realizacji całej agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030. Globalna społeczność świata biznesu ponosi wspólną odpowiedzialność za podjęcie niezbędnych działań w celu zachowania zdrowych oceanów. (Firma Mary Kay należy do grona członków, do którego dołączyła w sierpniu 2022 r.).


Informacje o Mary Kay


Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się rozbić tzw. szklany sufit, założyła swoją wymarzoną firmę kosmetyczną w 1963 r. w jednym celu: aby wzbogacać życie kobiet. Z tego marzenia powstała firma warta miliardy dolarów, współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w ponad 35 krajach. Jako firma nastawiona na rozwój przedsiębiorczości, Mary Kay działa na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet poprzez edukację, mentoring, wsparcie, networking i innowacje. Firma Mary Kay inwestuje w badania naukowe, które pozwalają na opracowywanie i produkcję nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, kosmetyków kolorowych, suplementów diety i zapachów. Mary Kay wierzy, że wzbogacając życie kobiet dzisiaj, można kreować zrównoważone jutro. W tym celu współpracuje z organizacjami z całego świata, skupiając się na dążeniach do doskonałości w biznesie, wspieraniu badań nad nowotworami, promowaniu równości płci, pomocy ofiarom przemocy domowej, upiększaniu naszego otoczenia i zachęcaniu dzieci do realizacji swoich marzeń. Więcej informacji można znaleźć na stronie marykayglobal.com oraz śledząc profile społecznościowe na Facebooku, Instagramie, LinkedIn oraz Twitterze.


Informacje o The Nature Conservancy


The Nature Conservancy jest międzynarodową organizacją zajmującą się ochroną przyrody, której celem jest ochrona lądów i wód, od których zależy całe życie na Ziemi. Opierając się na nauce, kreuje innowacyjne, praktyczne rozwiązania dla najtrudniejszych wyzwań współczesnego świata, tak aby przyroda i ludzkość mogły wspólnie prosperować. Przeciwdziała zmianom klimatu, chroniąc tereny lądowe, wody i oceany na niespotykaną dotąd skalę, dostarczając żywność i wodę w sposób zrównoważony oraz pomagając w zrównoważonym rozwoju miast. W ramach działalności prowadzonej na obszarze 76 krajów i terytoriów - 37 w drodze bezpośrednich działań na rzecz ochrony przyrody i 39 w drodze współpracy z partnerami - firma stosuje podejście oparte na współpracy, które angażuje lokalne społeczności, rządy, sektor prywatny i innych partnerów. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.nature.org lub śledząc @nature_press na Twitterze.


Informacje o World Ocean Initiative


World Ocean Initiative, inicjatywa zapoczątkowana przez Economist Impact, wspiera rozwój zrównoważonego gospodarowania oceanami poprzez stawianie czoła największym wyzwaniom dla obszarów morskich: zmianie klimatu, utracie różnorodności biologicznej i zanieczyszczeniu środowiska. Zarówno przez cały rok, jak i podczas sztandarowego szczytu „Oceany Świata” celem inicjatywy jest inspirowanie do śmiałych refleksji, nawiązywanie nowych partnerstw i analizowanie najskuteczniejszych działań na rzecz zdrowej niebieskiej planety. Więcej informacji można znaleźć na stronie impact.economist.com/ocean.


Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.


Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230322005552/pl/.


Źródło: Mary Kay Inc.


KONTAKT:


Mary Kay Inc.


dział komunikacji korporacyjnej


marykay.com/newsroom


tel. 972.687.5332


e-mail: media@mkcorp.com


Źródło informacji: Business Wire


UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.


Kraj i świat

2023-06-03, godz. 12:20 Tatry/ Konie wożące turystów do Morskiego Oka przechodzą badania przed sezonem Ponad 312 koni wożących turystów na trasie do Morskiego Oka w Tatrach przechodzi w weekend szczegółowe badania mające na celu sprawdzenie ich kondycji przed… » więcej 2023-06-03, godz. 12:20 Małopolskie/ Koniec utrudnień na DK52 po wypadku w Andrychowie Nie ma już utrudnień na drodze krajowej nr 52 w Andrychowie, gdzie w sobotę rano czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Poszkodowanych zostało sześć… » więcej 2023-06-03, godz. 12:10 Wymiana ognia na granicy izraelsko-egipskiej, dwóch rannych Siły Zbrojne Izraela (IDF) poinformowały w sobotę o wymianie ognia na granicy z Egiptem, w wyniku którego dwóch Izraelczyków zostało rannych. Kilka godzin… » więcej 2023-06-03, godz. 12:10 Lekkoatletyczne MŚ - tysiące bezpłatnych biletów dla węgierskich szkół Organizatorzy tegorocznych mistrzostw świata w lekkiej atletyce przekażą szkołom ponad 9 000 bezpłatnych biletów, aby ich uczniowie mogli obejrzeć imprezę… » więcej 2023-06-03, godz. 12:10 Premier wrócił do kraju z wizyty w Kanadzie Premier Mateusz Morawiecki wrócił w sobotę do kraju z wizyty w Kanadzie, gdzie m.in. spotkał się z szefem tamtejszego rządu Justinem Trudeau. (PAP) » więcej 2023-06-03, godz. 11:50 Białystok/ I Międzynarodowy Dzień Edukacji Białoruskiej Jak budować edukację w języku białoruskim dla białoruskiej diaspory w oparciu o doświadczenia edukacji polonijnej i mniejszości białoruskiej w Polsce rozmawiają… » więcej 2023-06-03, godz. 11:40 French Open - Djokovic: kibice zapłacili za bilety, mogą robić co chcą Novak Djokovic ubolewa nad fanami, którzy „wygwizdują każdą rzecz”. Tymi przemyśleniami podzielił się po zwycięskim, najdłuższym w jego wielkoszlemowej… » więcej 2023-06-03, godz. 11:40 Sondaż: 40 proc. badanych uważa, że w ich otoczeniu relacje Polaków z Ukraińcami są pozytywne 40 proc. badanych uważa, że w ich najbliższym otoczeniu relacje Polaków z Ukraińcami są pozytywne - wynika z sondażu Social Changes dla wpolityce.pl. 34… » więcej 2023-06-03, godz. 11:30 Małopolskie/ Pociąg śmiertelnie potrącił 17-letniego obywatela Ukrainy 17-letni obywatel Ukrainy zginął potrącony przez pociąg na torach kolejowych w Sterkowcu koło Brzeska (Małopolskie). Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności… » więcej 2023-06-03, godz. 11:30 Ukraina/ W całym kraju inspekcje schronów po tym, jak trzy osoby zginęły, nie mogąc dostać się do ukrycia Sprawdzono już ponad 4800 schronów w całym kraju, 252 były zamknięte, blisko 900 nie nadawało się do użycia - powiadomił w sobotę szef MSW Ihor Kłymenko… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »