Radio Opole » Kraj i świat
2023-01-29, 16:40 Autor: PAP

Podlaskie/ Mieszkańcy regionu ofiarami wypadku na trasie S8; wśród nich działacz PSL

Ofiarami niedzielnego wypadku na trasie ekspresowej S8 Warszawa-Białystok, między Mężeninem a Jeżewem Starym, są mężczyźni w wieku 28-36 lat, mieszkańcy województwa podlaskiego - podała po południu policja. Władze PSL potwierdzają, że jedną z ofiar jest działacz tej partii.

Do tragedii na drodze ekspresowej z Warszawy do Białegostoku doszło wczesnym rankiem na jezdni w kierunku Białegostoku. Na wysokości miejscowości Sikory Pawłowięta (Podlaskie) samochód osobowy marki porsche uderzył w tył jadącej przed nim ciężarówki. Zginęli trzej mężczyźni jadący osobówką, kierowcy tira nic się nie stało.


Przyczyny wypadku ustala policja pod nadzorem prokuratury. Przez wiele godzin na miejscu zbierane były dowody i prowadzono oględziny. dopiero wczesnym popołudniem przywrócono tam ruch.


Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji z Wysokiego Mazowieckiego Anna Zaremba poinformowała po południu PAP, że ofiary miały 28, 35 i 36 lat, to mieszkańcy powiatów: białostockiego i łomżyńskiego. Policja nie podaje innych danych dotyczących ofiar tego wypadku.


Regionalne władze Polskiego Stronnictwa Ludowego potwierdziły, że jedną z ofiar (był pasażerem auta osobowego) jest 36-letni działacz tej partii, szef struktur ludowców w powiecie łomżyńskim Tomasz Jakacki. Prezes PSL w Podlaskiem, poseł Stefan Krajewski powiedział PAP, że dobrze znał zmarłego i współpracował z nim; złożył też kondolencje jego bliskim.(PAP)


rof/ jann/


Kraj i świat

2023-03-21, godz. 22:30 MFW: doszliśmy do porozumienia w sprawie dofinansowania dla Ukrainy w wysokości 15,6 mld dolarów Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) doszedł do porozumienia z przedstawicielami Ukrainy o przekazaniu temu krajowi pakietu dofinansowania w wysokości 15,6… » więcej 2023-03-21, godz. 22:30 Północnoeuropejska Liga Koszykarzy - trzy polskie drużyny w turnieju finałowym BM Stal Ostrów Wielkopolski jest trzecią i jednocześnie ostatnią polską drużyną, która awansowała do turnieju finałowego Ligi Północnoeuropejskiej… » więcej 2023-03-21, godz. 22:30 Mazowieckie/ Po zderzeniu auta z łosiem przejezdna jest już dk 50 pod Płońskiem Przejezdna jest już droga krajowa nr 50 w miejscowości Skarżyn pod Płońskiem, gdzie we wtorek wieczorem osobowy samochód uderzył w łosia, który nagle… » więcej 2023-03-21, godz. 22:20 El. ME 2024 - Bereszyński nie zagra, dodatkowe powołanie dla Puchacza (krótka) Obrońca piłkarskiej reprezentacji Polski i Napoli Bartosz Bereszyński z powodu kontuzji nie zagra w najbliższych meczach eliminacji Euro 2024 z Czechami i… » więcej 2023-03-21, godz. 22:20 Francja/ Starcia demonstrantów z policją na paryskim placu Republiki Na paryskim placu Republiki doszło we wtorek wieczorem do starć protestujących przeciwko reformie emerytalnej z oddziałami policji. Również w innych miastach… » więcej 2023-03-21, godz. 22:20 Ekstraliga hokejowa – trener Płachta: drużyna pokazała charakter Hokeiści GKS Katowice pokonali w decydującym o awansie do finału mistrzostw Polski meczu Comarch Cracovię 4:0 i wygrali całą serię 4-3. 'Moja drużyna pokazała… » więcej 2023-03-21, godz. 22:10 Wydarzenia sportowe w skrócie, wtorek 21 marca, 22.00 Przekazujemy skrót wydarzeń sportowych: 'Nie będę kandydował na następną kadencję prezesa. Nie chcę podzielić środowiska' - przekazał obecny szef… » więcej 2023-03-21, godz. 22:10 Ukraina/ Prezydent Zełenski: zwyciężymy w heroicznej bitwie o Donbas Zwyciężymy w heroicznej bitwie o Donbas, przywrócimy normalne życie na okupowanym obecnie przez Rosjan południowym wschodzie kraju i odzyskamy Krym - zapewnił… » więcej 2023-03-21, godz. 22:10 Włochy/ Łatwiej wygrać na ringu niż wsiąść do właściwego samolotu Włoski bokser wagi półciężkiej rozłożył na ringu rywala na łopatki; porażkę poniósł na lotnisku w Paryżu, gdzie z nieznanych powodów wsiadł nie… » więcej 2023-03-21, godz. 21:50 Ekstraklasa siatkarek - 20. kolejka (tabela) Wyniki meczów 20. kolejki i tabela ekstraklasy siatkarek: 2023-03-17:Energa MKS Kalisz - #VolleyWrocław 3:0 (25:19, 25:14, 25:20) 2023-03-18:UNI Opole - Roleski… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »