Radio Opole » Kraj i świat
2023-01-25, 03:50 Autor: PAP

Korea Płn./ Zarządzono pięciodniowy lockdown stolicy z powodu nieokreślonej "choroby układu oddechowego"

Władze stolicy Korei Północnej Pjongjangu zarządziły pięciodniowy lockdown z powodu rosnącej liczby przypadków nieokreślonej choroby układu oddechowego.

Komunikat władz nie wymieniał koronawirusa, ale stwierdzał, że mieszkańcy miasta są zobowiązani do pozostania w swoich domach do końca niedzieli i że muszą codziennie wielokrotnie poddawać się kontroli temperatury - podała agencja Reutera.


We wtorek pojawiły się również informacje, że mieszkańcy północnokoreańskiej stolicy wydają się gromadzić zapasy towarów w oczekiwaniu na ostrzejsze środki zaradcze.


Reuters przypomina, że reżim w Pjongjang dopiero w zeszłym roku potwierdził pierwsze przypadki COVID-19, a już w sierpniu ogłosił zwycięstwo nad wirusem. Władze nigdy nie potwierdziły, ile osób zachorowało na chorobę, najwyraźniej dlatego, że nie ma środków na przeprowadzenie powszechnych testów.


Nic nie wiadomo też o akcji szczepień w tym kraju. Władze informowały, że walka z wirusem polegała na lockdownach, domowych lekach oraz na - jak powiedział przywódca Kim Dzong Un - "przewadze koreańskiego systemu socjalistycznego".(PAP)


mma/


Kraj i świat

2023-02-08, godz. 18:20 MON: USA zgodziły się na sprzedaż Polsce blisko 500 zestawów HIMARS - o tyle występowaliśmy Departament Stanu USA zaaprobował potencjalną sprzedaż Polsce blisko 500 zestawów artylerii HIMARS - zgodnie z zapytaniem ofertowym; 18 wyrzutni może zostać… » więcej 2023-02-08, godz. 18:20 KE i szwedzka prezydencja w Radzie UE zorganizują konferencję darczyńców dla Turcji i Syrii dotkniętych trzęsieniem… Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i premier Szwecji Ulf Kristersson ogłosili w środę, że zamierzają - we współpracy z władzami… » więcej 2023-02-08, godz. 18:20 Minister Dziedziczak: Polska jest zdeterminowana, by wspierać Polaków prześladowanych na Białorusi (wideo) Wyrok ws. Andrzeja Poczobuta jest absurdalny. Polska jest zdeterminowana, by wspierać naszych rodaków prześladowanych na Białorusi - powiedział w rozmowie… » więcej 2023-02-08, godz. 18:10 1. liga piłkarska - koniec długiej przerwy, wielu chętnych do awansu (zapowiedź) Piłkarze pierwszej ligi po trzymiesięcznej przerwie, obfitującej w ciekawe transfery i zmiany trenerów, wracają do rywalizacji. Faworytem jest lider ŁKS… » więcej 2023-02-08, godz. 18:10 KO: program Mieszkanie Plus to wydmuszka i fuszerka Program Mieszkanie Plus to fuszerka, 15 tysięcy wybudowanych w ramach programu mieszkań to 15 tysięcy problemów dla ich mieszkańców, bo czynsze sięgają… » więcej 2023-02-08, godz. 18:10 Senat: zgłoszono dwie poprawki mniejszości do ustawy o inwestycjach w obiekty energetyki jądrowej W środę podczas obrad Senatu zgłoszono dwie poprawki mniejszości do ustawy o inwestycjach w obiekty energetyki jądrowej. Wiceminister resortu klimatu Adam… » więcej 2023-02-08, godz. 18:00 Intensywne tygodnie przed tenisistą Zielińskim Jana Zielińskiego, który w parze z Hugo Nysem z Monako niedawno osiągnął finał debla w wielkoszlemowym Australian Open, czekają intensywne tygodnie. Wspólnie… » więcej 2023-02-08, godz. 18:00 Niemcy/ Bundestag uczcił minutą ciszy ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii Niemiecki Bundestag uczcił w środę minutą ciszy ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. 'Jesteśmy głęboko wstrząśnięci rozmiarami śmierci, zniszczenia… » więcej 2023-02-08, godz. 18:00 W. Brytania/ Karol III do prezydenta Ukrainy Zełenskiego: wszyscy bardzo się martwiliśmy Król Wielkiej Brytanii Karol III powiedział w środę goszczącemu w Londynie prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu, że jest zachwycony mogąc przyjąć… » więcej 2023-02-08, godz. 18:00 Tatry/ Na zasypaną lawinami trasę do Morskiego Oka ruszą pługi (korekta) W czwartek na popularny szlak do Morskiego Oka wyruszą pługi, aby udrożnić zasypany potężnymi lawinami śnieg i umożliwić turystom bezpieczne przejście… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »