Radio Opole » Kraj i świat
2022-12-09, 20:10 Autor: PAP

Pomorskie/ WFOŚiGW w Gdańsku podsumował 2022 rok

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku podsumował 2022 rok. Zamierzamy coraz lepiej realizować nasze cele i coraz efektywniej wydatkować środki na ochronę środowiska – podkreślił cytowany w komunikacie prasowym prezes WFOŚiGW w Gdańsku Szymon Gajda.

W spotkaniu podsumowującym 2022 rok w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku wzięli udział m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Marcin Horała oraz wojewoda pomorski Dariusz Drelich.


Rzeczniczka WFOŚiGW w Gdańsku Urszula Pakulska przekazała w komunikacie, że w programie Czyste Powietrze tylko 2022 roku wypłacono 87 mln zł, emisja dwutlenku węgla rocznie zmniejszyła się o 47 tys. ton oraz zlikwidowanych zostało ponad 6 000 kopciuchów.


„Pierwsze pomorskie gminy podpisały już umowy o dofinansowanie w programie Ciepłe Mieszkanie. Trwa program Brodziec – adaptacja do zmian klimatu. Usuniętych zostało 1 700 ton wyrobów zawierających azbest. Ruszył Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” – wskazała.


Cytowany w komunikacie prezes WFOŚiGW w Gdańsku Szymon Gajda podkreślił, że był to dynamiczny, trudny, pełen wyzwań rok. „Podejrzewam, że kolejny będzie podobny. Jesteśmy na to gotowi. Zamierzamy coraz lepiej realizować nasze cele, coraz efektywniej wydatkować środki na ochronę środowiska. Jestem dumny z ludzi, z którymi współpracuję oraz ze zmian, które wprowadziliśmy na Pomorzu” – stwierdził.


"Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku to znana instytucja na Pomorzu. Fundusz jest marką w regionie, a liczby mówią same za siebie" – powiedział cytowany w komunikacie sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Marcin Horała.


Urszula Pakulska dodała, że kampanie ekoTransport i ekoTurysta, nad którymi patronat objął wojewoda pomorski Dariusz Drelich, odbiły się szerokim echem. „WFOŚiGW w Gdańsku przekonywał w nich, aby dbać o czystość w miejscach publicznych i podróżować koleją jako najbardziej ekologicznym zbiorowym środkiem transportu” - wyjaśniła.


„Wszystkie kampanie, wszystkie działania związane z ochroną środowiska są potrzebne. To także odpowiedzi na problemy, które dotykają nasze społeczności. Wpisują się one w politykę zrównoważonego rozwoju. W 2022 roku dużo razem osiągnęliśmy, widzimy efekty naszych działań” – powiedział wojewoda pomorski. (PAP)


autor: Dariusz Sokolnik


dsok/ skr/


Kraj i świat

2023-02-07, godz. 09:30 1 marca 2023 r. Rimini Street ogłosi wyniki finansowe za IV kwartał i rok obrotowy 2022 (MediaRoom) LAS VEGAS--(BUSINESS WIRE)-- Rimini Street, Inc. (Nasdaq: RMNI), dostawca produktów i usług z dziedziny oprogramowania dla firm o zasięgu globalnym, wiodący… » więcej 2023-02-07, godz. 09:30 Minister ds UE: rekomendacja komisji ws. odrzucenia poprawek Senatu do noweli ustawy o SN to dobra decyzja Zarekomendowanie przez sejmową komisję sprawiedliwości i praw człowieka odrzucenia poprawek Senatu do noweli ustawy o SN to dobra decyzja - ocenił we wtorek… » więcej 2023-02-07, godz. 09:20 Liga NBA - Sochan wciąż kontuzjowany, kolejna porażka Spurs Koszykarze San Antonio Spurs przegrali dziewiąty z rzędu mecz w lidze NBA. Teksańczycy, którzy muszą sobie radzić bez kontuzjowanego Jeremy'ego Sochana… » więcej 2023-02-07, godz. 09:20 Chiny/ Superbohaterowie Marvela wracają do chińskich kin po czterech latach Superbohaterowie Marvela zaczęli wracać na ogromny chiński rynek filmowy po blisko czterech latach domniemanego zakazu - podała agencja AFP. We wtorek widzowie… » więcej 2023-02-07, godz. 09:10 W Karkonoszach 9 stopni mrozu; trzeci stopień zagrożenia lawinowego W górnych partiach Karkonoszy temperatura we wtorek spadła do minus 9 stopni Celsjusza. W górach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Na szlakach… » więcej 2023-02-07, godz. 09:10 Korea Płn./ Władze zapowiedziały nasilenie ćwiczeń wojskowych, by „doskonalić gotowość do wojny” Władze Korei Północnej zapowiedziały „rozszerzenie i intensyfikację” ćwiczeń wojskowych, aby „rygorystycznie doskonalić gotowość do wojny” -… » więcej 2023-02-07, godz. 09:00 Turcja/ Uwięzieni pod gruzami zamieszczają w mediach nagrania z prośbą o pomoc Osoby uwięzione pod gruzami budynków, które zawaliły się w wyniku trzęsienia ziemi, piszą tweety i zamieszczają relacje na żywo w mediach społecznościowych… » więcej 2023-02-07, godz. 09:00 Świętokrzyskie/ Po zderzeniu pięciu pojazdów zablokowana dk 74 Zablokowana jest droga krajowa nr 74 w miejscowości Przyjmo (Świętokrzyskie), gdzie we wtorek rano zderzyło się pięć pojazdów - poinformował st. kpt… » więcej 2023-02-07, godz. 08:50 Szef MON: ćwiczenia z zestawami Patriot mają charakter odstraszający, pokazujemy gotowość bojową (krótka) Prowadzone ćwiczenia z zestawami Patriot mają charakter odstraszający agresora. Pokazujemy gotowość bojową Wojska Polskiego - podkreślił we wtorek minister… » więcej 2023-02-07, godz. 08:50 SG: w poniedziałek z Ukrainy do Polski odprawiono 16,6 tys. osób, a z Polski do Ukrainy - 18 tys. W poniedziałek z Ukrainy do Polski przyjechało 16,6 tys. osób, a z Polski do Ukrainy wyjechało 18 tys. osób - podała we wtorek Straż Graniczna. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »