Radio Opole » Kraj i świat
2022-11-30, 20:50 Autor: PAP

Hiszpania/ Fundacja domaga się wstrzymania programów edukacyjnych, które m.in. uczą masturbacji dzieci od 3 lat

Regionalny rząd hiszpańskiej Katalonii wprowadził w ponad tysiącu publicznych ośrodków edukacyjnych program "promowania i uwidaczniania perspektywy płci, koedukacji i edukacji seksualno-afektywnej". W materiałach dla dzieci w wieku 3-5 lat znalazły się rysunki, które uczą i pokazują, jak się masturbować - informuje Hiszpańska Fundacja Prawników Chrześcijańskich. Organizacja domaga się natychmiastowego wstrzymania programu.

W innych materiałach skierowanych do uczniów szkół podstawowych i średnich zawarte są treści promujące korzystanie z pornografii (w kursach dla dzieci od 8 lat) i seks oralny (od 12 lat) - informuje dalej fundacja. Dodaje, że zaznaczono w nich, iż aborcja jest legalna i bezpłatna.


Organizacja prawników chrześcijańskich zwróciła się do sądu najwyższego Katalonii o podjęcie środków zapobiegawczych w celu natychmiastowego wstrzymania realizacji programu wskazując, że „narusza podstawowe prawa konstytucyjne, jak prawo do ochrony dzieci i młodzieży oraz prawo rodziców do decydowania - zgodnie z ich przekonaniami religijnymi i moralnymi - o edukacji swoich dzieci”. „To aberracja - powiedziała przewodnicząca fundacji Polonia Castellanos - to deprawowanie nieletnich i niszczenie im dzieciństwa”.


Według Castellanos, wprowadzony przez rząd Katalonii program nauczania CoEducaT zmierza do normalizacji masturbacji we wczesnym dzieciństwie, traktowanej jako „ćwiczenie samopoznania i eksploracja przyjemności w kontakcie z własnym ciałem”. Zajęcia obejmują ćwiczenia praktyczne pt. „doznania”, na których proponuje się dzieciom, aby położyły się na ziemi i eksplorowały określone części ciała - poinformował dziennik „ABC” we wtorek. Oprócz tego zajęcia obejmują wizualizację scen ukazujących rożnego rodzaju relacje seksualne.


Rzecznik prawicowej partii Vox w Katalonii Joan Garriga zażądał dymisji regionalnego ministra ds. edukacji Josepa Gonzaleza-Cambraya. „Regionalny rząd demoralizuje nasze dzieci wprowadzając ideologiczny program edukacyjny, obowiązkową indoktrynację narzuconą przez lewicę" - powiedział Garriga.


Z Saragossy Grażyna Opińska (PAP)


opi/ adj/


Kraj i świat

2023-02-09, godz. 06:50 Minister Puda dla "Rz": Podzieliliśmy się pieniędzmi z Unii Pieniądze z polityki spójności nie są zagrożone - zapewnił minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda w rozmowie z 'Rzeczpospolitą'. » więcej 2023-02-09, godz. 06:50 80 lat temu UPA dokonała pierwszej wielkiej zbrodni na polskich mieszkańcach Wołynia 80 lat temu, 9 lutego 1943 r., oddział Hryhorija Perehijniaka „Dowbeszki-Korobki”, uznany za pierwszą sotnię UPA, dokonał w kolonii Parośla I na Wołyniu… » więcej 2023-02-09, godz. 06:50 DGP: Z podatków wpłynęło o kilka miliardów więcej Niższy od planowanego deficyt budżetu pomoże zmniejszyć niedobór całego sektora finansów publicznych. Pytanie, czy nie ośmieli rządu do przygotowania… » więcej 2023-02-09, godz. 06:50 IMGW przygotowuje prognozę pogody dla strażaków w Turcji, ma złe wiadomości IMGW przygotowuje prognozę pogody dla strażaków polskich ratowników w Turcji. Niestety ma dla nich złe wiadomości. Temperatura w Besni spada do minus 5 stopni… » więcej 2023-02-09, godz. 06:50 Europoseł Rzońca: Zełenski chce w Brukseli wywrzeć presję na kraje UE, by dostarczyły Ukrainie nowoczesną broń Wizyta w Brukseli prezydenta Wołodymyra Zełenskiego to próba przyspieszenia negocjacji z Ukrainą w sprawie jej wejścia do UE i nacisk na przywódców 27 krajów… » więcej 2023-02-09, godz. 06:40 Narodowa Strategia Transplantacyjna trafiła do wykazu prac Rady Ministrów Projekt uchwały w sprawie ustanowienia wieloletniego programu Narodowa Strategia Transplantacyjna na lata 2023-2032 trafił do wykazu prac Rady Ministrów - poinformowało… » więcej 2023-02-09, godz. 06:40 Korea Płn./ Na defiladzie najpewniej pokazano nowe rakiety balistyczne Podczas defilady w Pjongjangu siły zbrojne Korei Północnej zaprezentowały „taktyczne jednostki nuklearne” i rakiety dalekiego zasięgu - podały w czwartek… » więcej 2023-02-09, godz. 06:40 Sondaż "Rz": Nie chcemy Rosji na igrzyskach Jak podaje czwartkowa 'Rzeczpospolita', większość ankietowanych przez IBRiS nie chce, by Rosja i Białoruś wystartowały w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich… » więcej 2023-02-09, godz. 06:30 70 lat temu reżim komunistyczny w PRL wydał dekret podporządkowujący Kościół państwu 70 lat temu, 9 lutego 1953 r., ogłoszono dekret Rady Państwa o obsadzaniu stanowisk kościelnych za zgodą organów państwowych. Miał on być przełomowym… » więcej 2023-02-09, godz. 06:30 Wirusolog: najmłodsze dzieci są nawet 2-3 razy bardziej narażone na ciężki przebieg COVID-19 Najmłodsze dzieci są nawet 2-3 razy bardziej narażone na ciężki przebieg COVID-19 w porównaniu z grupą dzieci od 6 do 17 lat, w związku z czym częściej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »