Radio Opole » Kraj i świat
2022-10-02, 14:10 Autor: PAP

Prezes PiS: przed Polską stoi dziś problem wielkiej walki z lewicą

Przed Polską stoi dziś problem wielkiej walki z lewicą; i to z tą dawną, postkomunistyczną lewicą, która dopuszczała się strasznych rzeczy na Wschodzie atakując Ukrainę, dopuszczając się strasznych zbrodni i zagrażając innym grożąc użyciem broni nuklearnej - mówił w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński podkreślił podczas spotkania z mieszkańcami Stargardu (Zachodniopomorskie), że przed Polską stoi dziś problem wielkiej walki z lewicą. "I to z lewicą tą dawną, postkomunistyczną, która tam dopuszczała się strasznych rzeczy na Wschodzie atakując Ukrainę, dopuszczając się strasznych zbrodni i zagrażając innym grożąc w tej chwili użyciem broni nuklearnej, dokonując aneksji terytorium Ukrainy, oczywiście aneksji całkowicie nielegalnej, ale jednak aneksji" - powiedział prezes PiS.


I - jak podkreślił - "mamy do czynienia także z agresją, o której dzisiaj się mniej mówi - to jest zrozumiałe - główny problem jest tam na wschodzie po stronie tej lewicy, która jest z Zachodu, a także jest tutaj u nas pod różnymi nazwami partyjnymi, która z jednej strony zagraża naszej suwerenności, nie metodami militarnymi tylko metodami politycznymi i gospodarczymi, i z drugiej strony także dąży do tego, żeby Polska przestała być Polską, w tym tradycyjnym tego słowa znaczeniu" - podkreślił Kaczyński.


Jego zdaniem, jest wielu takich i reprezentuje ich właśnie lewica, "którzy chcą wszystko przyjmować, wszystko można powiedzieć małpować". "Niezależnie od tego, jaki to jest absurd, jakie to jest szaleństwo. To jednak ma być to także i w Polsce" - podkreślił prezes PiS.


A - jak dodał - "ta ofensywa jeszcze do tego jest skierowana nie tylko przeciwko obyczajom, ale często po prostu przeciwko zdrowemu rozsądkowi". "Jest skierowana także przeciwko wolności, bo oni nie tylko domagają się, jak to samo mówi tolerancji - nie, oni domagają się tego, żeby te wszystkie szaleństwa były afirmowane, i jeszcze do tego wspierane przez państwo, jeszcze do tego żeby zakazana była jakakolwiek krytyka, żeby krytyka była penalizowana, czyli zagrożona postępowaniem karnym" - mówił Kaczyński.


Według niego, "tak jest w wielu krajach na Zachodzie. "I to grozi dzisiaj w Polsce" - podkreślił. "To już się dzisiaj dzieje" - mówił Kaczyński.


Jak zauważył, na niektórych uczelniach pracownik może stracić pracę za to, że do jakiegoś chłopca, który nagle ogłosił się dziewczyną, mówi nie proszę pani, tylko proszę pana. "Tak to już na niektórych uczelniach są takie wewnętrzne przepisy" - zaznaczył Kaczyński.


autor: Edyta Roś, Elżbieta Bielecka


ero/ emb/ par/


Kraj i świat

2022-12-04, godz. 00:20 Ukraina/ RBN nałożyła sankcje na 10 osób, związanych z Cerkwią Prawosławną Ukrainy Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) opublikowała w sobotę listę 10 przedstawicieli Cerkwi Prawosławnej Ukrainy lub osób blisko z nią związanych, które… » więcej 2022-12-03, godz. 23:40 MŚ 2022 - Argentyna - Australia 2:1 (opinie) Po meczu Argentyna - Australia (2:1) powiedzieli: Lionel Scaloni (trener reprezentacji Argentyny): 'Jesteśmy zadowoleni, to był bardzo trudny mecz. W pierwszej… » więcej 2022-12-03, godz. 23:40 Fury pokonał Chisorę i zachował pas mistrzowski WBC Brytyjski bokser Tyson Fury pokonał rodaka Dereka Chisorę i zachował pas mistrzowski w wadze ciężkiej federacji WBC. Walka zakończona przez sędziego w 10… » więcej 2022-12-03, godz. 23:30 LM w kolarstwie torowym - nieudany start Polaków na zakończenie cyklu Mateusz Rudyk i Urszula Łoś odpadli w 1. rundzie zarówno sprintu, jak i keirinu w piątych, ostatnich zawodach Ligi Mistrzów w kolarstwie torowym w Londynie… » więcej 2022-12-03, godz. 23:30 Warszawa/ Mateusz Dubiel zwycięzcą 51. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina Mateusz Dubiel zwyciężył w 51. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina - poinformował w swoich mediach społecznościowych Narodowy Instytut… » więcej 2022-12-03, godz. 23:20 Pele: jestem silny i pełny nadziei 'Jestem silny, pełny nadziei i normalnie poddaję się leczeniu' - napisał na Instagramie brazylijski piłkarz Pele, który od wtorku przebywa w szpitalu w Sao… » więcej 2022-12-03, godz. 23:10 Irlandia/ Sondaż: jest poparcie dla referendum, ale Irlandia Płn. nie chce zjednoczenia Zarówno w Republice Irlandii, jak i w Irlandii Północnej większość mieszkańców popiera referendum w sprawie zjednoczenia wyspy, ale gdyby się ono odbyło… » więcej 2022-12-03, godz. 22:50 Komunikat Totalizatora Sportowego (03-12-2022) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje wylosowane liczby w dniu 2022-12-03 o godz. 22:00W zakładach Lotto wylosowano1… » więcej 2022-12-03, godz. 22:50 MŚ 2022 - Holandia i Argentyna pierwszymi ćwierćfinalistami Argentyna pokonała Australię 2:1, a Holandia wygrała 3:1 z USA w pierwszych meczach 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Zwycięzcy sobotnich… » więcej 2022-12-03, godz. 22:50 Gliwice/ Matka i pięcioro dzieci podtrutych tlenkiem węgla Matka z pięciorgiem dzieci trafiła w sobotni wieczór do gliwickiego szpitala z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla - przekazała straż pożarna. Strażacy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »