Radio Opole » Kraj i świat
2022-10-01, 23:40 Autor: PAP

Ekstraklasa piłkarska - Pogoń - Lechia 2:1 (opinie)

Po meczu Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk (2:1) powiedzieli:


Marcin Kaczmarek (trener Lechii): "Piękne otwarcie stadionu, wspaniała atmosfera. Pogoń i kibice zasługują na to, by funkcjonować na takim obiekcie. Spędziłem w Szczecinie fajne lata, młode lata. Wspominam ten czas bardzo pozytywnie. Więc emocje we mnie były, ale starałem się je odrzucić, bo wiem, w jakiej sytuacji, jako Lechia jesteśmy. Mecz miał kilka faz. Do 1:0 wykonywaliśmy wszystkie założenia. Potem za bardzo oddaliśmy inicjatywę Pogoni. Gospodarze się napędzali, mieli sytuacje. Straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry, a potem drugą – kuriozalną. Myślałem, że był faul, ale okazało się, że nie. Także bramka kuriozum. Potem mieliśmy swoje szanse. Bramka Paixao po minimalnym spalonym. To początek mojej pracy w Lechii. Już myślę o meczu z Cracovią. Jesteśmy w trudnej sytuacji. Musimy szukać punktów".


Jens Gustafsson (trener Pogoni): "Gratuluję miastu, osobom, które pracowały ciężko, by ten dzisiejszy wieczór mógł się wydarzyć. Dzisiejsze zwycięstwo należy do zawodników. Jest dla mnie niesamowite, że mogę być trenerem w takim dniu. Ten wieczór nie mógł być lepszy. Gdy straciliśmy bramkę, to zwykle to wytrąca zespół z rytmu. Ja się cieszę, jak my zareagowaliśmy po stracie bramki. Emocje były ogromne, ale udało nam się nad nimi zapanować. Wciąż brakuje nam stabilności, która pozwalała by nam na pewne wygrywanie meczów. Mimo dobrej gry nie było pewności, że ten mecz jest nasz. Jednak wygraliśmy zasłużenie i powinniśmy strzelić więcej bramek".(PAP)


pż/ krys/


Kraj i świat

2022-12-07, godz. 15:30 Czechy/ Rząd przedłuża o 14 dni kontrole na granicy ze Słowacją ze względu na migrantów Kontrole na granicy Czech ze Słowacją zostały przedłużone o kolejne 14 dni ze względu na sytuację z migrantami - zdecydował w środę rząd w Pradze. Gdyby… » więcej 2022-12-07, godz. 15:20 Mesko: podpisano list intencyjny w sprawie utworzenia w Pionkach Branżowego Centrum Umiejętności Branżowe Centrum Umiejętności ma powstać w Pionkach (Mazowieckie) - poinformowała w środę spółka Mesko, która wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Radomiu… » więcej 2022-12-07, godz. 15:20 W. Brytania/ Rząd wycofuje się ze sprzeciwu wobec lądowych farm wiatrowych Brytyjski rząd zapowiedział złagodzenie faktycznego niemal całkowitego zakazu budowy nowych lądowych farm wiatrowych w Anglii i ogłosił przeprowadzenie… » więcej 2022-12-07, godz. 15:20 Prezydent Olsztyna: miasto przejęło od PTTK gotycką Wysoką Bramę i hostel Samorząd Olsztyna przejął od Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego jeden z najstarszych zabytków miasta - XIV w. Wysoką Bramę i przylegający… » więcej 2022-12-07, godz. 15:20 P. Gliński na Międzynarodowym Forum "Kreatywna Ukraina": kultura główną siłą napędową kreatywności społecze… Kultura jest główną siłą napędową kreatywności społeczeństwa; kluczowe jest ułatwienie dostępu do dziedzictwa kulturowego jako ważnego elementu wspólnej… » więcej 2022-12-07, godz. 15:20 Śląskie/ Śmiertelne potrącenie na S86 w Sosnowcu, zginął mężczyzna wykonujący prace drogowe 59-letni mężczyzna, wykonujący prace drogowe, zginął w środę po potrąceniu przez samochód na trasie S86 w Sosnowcu. Kierująca autem była trzeźwa, policja… » więcej 2022-12-07, godz. 15:10 Prognoza pogody na 8 grudnia Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą będzie dominował rozległy układ niżowy z ośrodkami nad Skandynawią, Zatoką Fińską… » więcej 2022-12-07, godz. 15:10 KE proponuje wzmocnienie organów ds. równości w państwach UE, by walczyć z dyskryminacją Komisja Europejska zaproponowała w środę nowe przepisy mające wzmocnić organy ds. równości w państwach UE, by lepiej walczyć z dyskryminacją. KE chce… » więcej 2022-12-07, godz. 15:10 Znamy datę premiery nowego filmu Wesa Andersona. „Asteroid City” trafi do kin 23 czerwca Od 16 czerwca w ograniczonej liczbie kin, a od 23 czerwca 2023 roku w ogólnej dystrybucji obejrzeć będzie można najnowszy film Wesa Andersona („Grand Budapest… » więcej 2022-12-07, godz. 15:10 Pomorskie/ Drogowcy zamknęli wiadukt nad zlikwidowaną linią kolejową w Dzierzgoniu (aktualizacja) Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego zapowiedział, że pilnie zostanie zbudowany nowy wiadukt w Dzierzgoniu w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »