Radio Opole » Kraj i świat
2022-10-01, 20:30 Autor: PAP

Czechy/ Kierowca furgonetki z migrantami uciekając przed policją spowodował wypadek, 21 osób rannych

Kierowca furgonetki przewożącej 29 migrantów z Syrii w sobotę rozbił pojazd na przedmieściach Brzecławia na południu Moraw. Samochód nie zatrzymał się do kontroli policji granicznej. Rannych zostało 21 osób, sześć z nich - poważnie.

Wśród lżej rannych jest pięcioro dzieci.


Do zdarzenia doszło na tak zwanej starej drodze w Lanżchocie po czeskiej stronie granicy ze Słowacją. Stara droga o kilkaset metrów oddalona jest od autostrady łączącej Bratysławę na Słowacji i Brno w Czechach. Na obu trasach od czwartku od północy czeska policja prowadzi kontrole graniczne.


Kierowca furgonetki nie zatrzymał się na wezwanie, zaczął uciekać, próbując zepchnąć samochód policyjny z drogi. Na przedmieściach Brzecławia wpadł na zaparkowane samochody, skosił znak drogowy i uderzył w budynek mieszkalny. Kierowca wyszedł z wypadku bez szwanku. Trafił do policyjnego aresztu.


Czeska policja od północy w czwartek wznowiła kontrole na granicy ze Słowacją, które mają trwać co najmniej 10 dni. Powodem jest znacznie rosnąca liczba nielegalnych migrantów, zwłaszcza z Syrii, przekraczających granicę z Czechami. Oprócz Pragi także Wiedeń wznowił kontrole na swojej granicy ze Słowacją.


W sobotę poinformowano, że Słowacja wysłała dodatkowe patrole na granicę z Węgrami, a na czterech dawnych przejściach granicznych rozpoczęto kontrolę.


Z Pragi Piotr Górecki (PAP)


ptg/ mal/


Kraj i świat

2022-12-05, godz. 12:50 MŚ 2022 – Matysek: możemy czuć się rozczarowani stylem gry Były reprezentacyjny bramkarz Adam Matysek przyznał, że wyjście z grupy na mistrzostwach świata może cieszyć, ale jest jednak pewne „ale”. „Możemy… » więcej 2022-12-05, godz. 12:50 Senat/ Komisja za odrzuceniem nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty w całości Senacka Komisja Zdrowia opowiedziała się w poniedziałek za odrzuceniem nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty w całości. Ustawa przewiduje… » więcej 2022-12-05, godz. 12:50 KO zwraca się do prokuratury o odtajnienie ekspertyzy ws. katastrofy smoleńskiej Zwracamy się do Prokuratora Generalnego o odtajnienie opinii międzynarodowego zespołu ekspertów, badających szczątki ofiar katastrofy smoleńskiej pod kątem… » więcej 2022-12-05, godz. 12:50 Nowe metody leczenia raka płuca – rosną szanse medycyny w walce z tym nowotworem (MediaRoom) W ostatnich latach w leczeniu raka płuca nastąpił rewolucyjny przełom. Dzięki nowoczesnym metodom, takim jak terapie celowane czy immunoterapia, znacznie… » więcej 2022-12-05, godz. 12:50 Projekt: obowiązek kwalifikacji wojskowej dla kobiet kończących studia na kierunkach medycznych i psychologii W wykazie prac rządu znalazł się projekt rozporządzenia wprowadzającego obowiązek kwalifikacji wojskowej dla kobiet kończących studiach na kierunkach medycznych… » więcej 2022-12-05, godz. 12:40 MŚ 2022 - Jakub Kamiński: wrócę do Niemiec jako lepszy zawodnik Jakub Kamiński, który wystąpił w czterech meczach reprezentacji Polski w finałach piłkarskich mistrzostw świata w Katarze jest zdania, że to było dla… » więcej 2022-12-05, godz. 12:40 Podkarpackie/ Zakończyła się przebudowa drogi łączącej gm. Radomyśl n. Sanem z Zaleszanami Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej nr 1006R łączącej podkarpackie gminy: Radomyśl nad Sanem i Zaleszany. Inwestycja, której realizacja wyniosła… » więcej 2022-12-05, godz. 12:40 Powstał prototyp robota do sadzenia drzew; sadzi siedem sadzonek w minutę Naukowcy z polskich uczelni i instytutów wraz z Lasami Państwowymi opracowali prototyp robota do sadzenia drzew. Robot w minutę posadzi siedem sadzonek; może… » więcej 2022-12-05, godz. 12:30 P.Gliński: Nie mieliśmy jeszcze w Polsce tego typu muzeum (krótka) Nie mieliśmy jeszcze w Polsce tego typu muzeum. To ważne, by Muzeum Tatrzańskie miało miejsce, gdzie będzie organizowało ten oddział - powiedział wicepremier… » więcej 2022-12-05, godz. 12:30 Daisy Ridley zagra główną rolę w serialu o zaginięciu Agathy Christie Aktorka, której sławę przyniosła rola Rey w trzech ostatnich częściach cyklu „Gwiezdne wojny', powraca do świata Agathy Christie. Powraca, bo pięć lat… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »