Radio Opole » Kraj i świat
2022-09-29, 19:20 Autor: PAP

MP w strzelectwie - dwa medale dla zawodniczek Floty w pistolecie sportowym

Zawodniczki Floty Gdynia zdominowały konkurencję pistoletu sportowego podczas mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym, które odbywają się we Wrocławiu. Joanna Wawrzonowska zdobyła złoto, a Sławomira Szpek brąz.

W czwartek jako pierwsze o medale podczas mistrzostw Polski w strzelectwie walczyły kobiety w konkurencji pistoletu sportowego. W finałowej czwórce znalazła się Wawrzonowska, Szpek, Wioletta Pawluczek (ŚTS Tychy) oraz Agata Nowak (Świt Starachowice). Ta ostatnia dobrze zaczęła, ale później miała dwa słabsze strzały i znalazła się poza podium. W tym momencie było już jasne, że dwa medale trafią w ręce zawodniczek Floty Gdynia.


Do ścisłego finału awansowała Wawrzonowska oraz Pawluczek i stoczyły niezwykle wyrównany pojedynek. Obie uzyskały po 22 punkty i potrzebne były dodatkowe strzały. Lepiej wojnę nerwów zniosła zawodniczka Floty i sięgnęła po złoto.


W czwartek na najwyższym stopniu podium stanął jeszcze Szymon Wojtyna (Śląsk Wrocław) w pistolecie pneumatycznym i para Aneta Stankiewicz/Rafał Łukaszczyk (Zawisza Bydgoszcz) w karabinie pneumatycznym.


Na piątek zaplanowano finały karabinu pneumatycznego mężczyzn i kobiet oraz pistoletu pneumatycznego w mikście. Mistrzostwa potrwają do niedzieli.


Medaliści:

mężczyźni

pistolet pneumatyczny 
1. Szymon Wojtyna (Śląsk Wrocław) 
2. Grzegorz Długosz (Gwardia Zielona Góra) 
3. Grzegorz Kościelnik (KS ZO LOK Kraków)

kobiety

pistolet sportowy 
1. Joanna Wawrzonowska (Flota Gdynia) 
2. Wioletta Pawluczek (ŚTS Tychy) 
3. Sławomira Szpek (Flota Gdynia)

mix

karabin pneumatyczny 
1. Aneta Stankiewicz/Rafał Łukaszczyk (Zawisza Bydgoszcz) 
2. Julia Piotrowska/Maciej Ogórek (Śląsk Wrocław) 
3. Natalia Kochańska/Maksimow Walery (Gwardia Zielona Góra) 
 Aleksandra Szutko/Michał Chojnowski (Kaliber Biłystok)

(PAP)


marw/ af/


Kraj i świat

2022-12-05, godz. 19:40 Synoptyk IMGW: w nocy w północnej połowie kraju możliwe marznące opady, we wtorek podobnie W nocy z poniedziałku na wtorek w północnej połowie kraju mogą wystąpić marznące opady. We wtorek, jak powiedziała PAP synoptyk IMGW Ewa Łapińska, niemal… » więcej 2022-12-05, godz. 19:40 Ostrów Wlkp./Minister zdrowia na otwarciu bloku operacyjnego za 23 mln zł, dotacja z budżetu państwa - 14 mln zł Minister zdrowia Adam Niedzielski uczestniczył w poniedziałek w otwarciu nowoczesnego bloku operacyjnego w szpitalu w Ostrowie Wlkp. Inwestycję - która pochłonęła… » więcej 2022-12-05, godz. 19:40 UE/ Przewodniczącym Eurogrupy został na drugą kadencję Paschal Donohoe Przewodniczącym Eurogrupy został na drugą kadencję minister finansów Irlandii Paschal Donohoe, który był jedynym kandydatem na to stanowisko - poinformowała… » więcej 2022-12-05, godz. 19:40 Dyrygent Łukasz Borowicz laureatem Nagrody Mediów Publicznych w kategorii „Muzyka” (krótka 2) Dyrygent Łukasz Borowicz został w poniedziałek laureatem Nagrody Mediów Publicznych w kategorii „Muzyka”. „Jego inicjatywy koncertowe i wydawnicze przywracają… » więcej 2022-12-05, godz. 19:40 Kenia/ 25 tys. ton zboża dotarło do Afryki w ramach akcji Kijowa "ziarno z Ukrainy" 25 tys. ton zboża dotarło w poniedziałek do Dżibuti, z przeznaczeniem do dystrybucji w dotkniętych suszą państwach afrykańskich, w tym Etiopii, w ramach… » więcej 2022-12-05, godz. 19:30 Mołdawia/ Rząd: zgromadziliśmy największe rezerwy gazu w historii kraju; wystarczą na około dwa miesiące Władze Mołdawii zgromadziły największe w ponad 30-letniej historii republiki rezerwy gazu ziemnego na wypadek odcięcia dostaw surowca przez Rosję - podał… » więcej 2022-12-05, godz. 19:30 Portugalia/ Media: Polska jest nowym supermocarstwem militarnym Europy Polska dzięki podjętym w ostatnich latach decyzjom w sferze obronności stała się nowym supermocarstwem militarnym Europy - ocenia w najnowszym wydaniu portugalski… » więcej 2022-12-05, godz. 19:30 Warszawa/ Agata Tuszyńska odznaczona francuskim Orderem Sztuki i Literatury Ambasador Francji w Polsce Frédéric Billet odznaczył w poniedziałek wieczorem Orderem Sztuki i Literatury w randze kawalera polską pisarkę, poetkę i reportażystkę… » więcej 2022-12-05, godz. 19:20 Prezydent spotkał się z założycielem Netflixa Prezydent Andrzej Duda spotkał się w poniedziałek z Reedem Hastingsem, założycielem firmy Netflix. Rozmawiano między innymi na temat dotychczasowych osiągnięć… » więcej 2022-12-05, godz. 19:20 Holandia/ Sąd: rządowy zakaz łączenia rodzin migrantów jest sprzeczny z prawem Ograniczenie łączenia rodzin migrantów, wprowadzone kilka miesięcy temu przez rząd Holandii, jest niezgodne z prawem, w tym z ustawą o cudzoziemcach - orzekł… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »