Radio Opole » Opolskie "Rodos" » Posłuchaj audycji: » Ogród społeczny w Opolu - jaka jest jego rola i…
2024-07-08, 14:50 Autor: Agnieszka Wawer-Krajewska

Ogród społeczny w Opolu - jaka jest jego rola i jak można pomóc w jego tworzeniu?

Społeczny ogród powstał w podwórku ul. Krakowskiej w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Społeczny ogród powstał w podwórku ul. Krakowskiej w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
W programie zaglądamy do ogrodu społecznego w centrum Opola. To miejsce tworzone przez Fundację Human Doc wraz z lokalną społecznością. Jaka jest rola takiego ogrodu? Kto włącza się w jego pielęgnowanie? Jak stworzyć podobny w pobliżu swojego miejsca zamieszkania?

W audycji też o wartości drzew - zwłaszcza w przestrzeni publicznej - wartości przyrodniczej, ale też... psychologicznej i filozoficznej. W kąciku o zwierzakach z naszych ogródków - o lisie, który czasem do nich zagląda. O lisie, który lubi... szczekać. W cyklu o wartościach zdrowotnych warzyw i owoców z naszej działki c.d. o niezwykle zdrowym rabarbarze.
O ogrodzie społecznym w centrum Opola rozmawiamy z Izabelą Żbikowską
O tym, że bez drzew trudno żyć
Dr Grzegorz Hebda w cyklu "Co mieszka w naszym ogródku?" o lisie rudym (część II)
Dietetyk Dawid Dyminczuk o rabarbarze (część II)
Dowiedz się więcej o ogrodzie społecznym w Opolu.

Zobacz także

2024-07-13, godz. 17:00 O genialnych nawozach, wodzie, Lecie Kwiatów i... wiewiórce W programie dużo o nawożeniu, mówiliśmy m.in. z czego stworzyć genialny nawóz do pomidorów. W upały cierpią rośliny, ale w gorące dni na działce nie… » więcej 2024-07-01, godz. 16:50 Czy działki będą likwidowane? W audycji także o kompoście, lisie rudym i zaletach rabarbaru Jak zrobić ziemię liściową? Jak korzystać z już zrobionego kompostu? Jak dostosować go do potrzeb roślin? Odpowiedzi na te pytania w programie. Będzie… » więcej 2024-06-18, godz. 14:10 Na czym polega "no dig", co to jest hortiterapia, dlaczego złotooka warto mieć na działce i o tym, jakie zalety kryją… Dlaczego przekopywanie gleby w ogródku nie jest dobre? Na czym dokładnie polega "no dig"? Czy rzucając kompost na grządki, trzeba go z ziemią mieszać? Jak… » więcej 2024-06-25, godz. 15:50 O udanym occie, bioróżnorodności, ogrodzie sensorycznym i zaletach jabłek Jak z warzyw, owoców i kwiatów z naszego ogródka zrobić... ocet? Mówiliśmy też, dlaczego tak ważna na naszej działce jest bioróżnorodność i że dzięki… » więcej 2024-06-03, godz. 16:25 O zaletach posiadania ogródka działkowego, lesie, kleszczach, ryjówce i zdrowotnych właściwościach ogórków W naszym programie mówiliśmy już o roślinach z lasu, które trafiają do naszych ogródków - tym razem będzie o roślinach ogrodowych, które trafiają..… » więcej 2024-05-27, godz. 14:25 O gatunkach leśnych w ogrodach, ryjówce, domu ogrodnika i zaletach jedzenia czereśni Sosny, świerki, modrzewie, brzozy, kaliny - w programie m.in. o tych gatunkach leśnych, które wprowadzamy do naszych ogrodów. Jakich warunków potrzebują… » więcej 2024-05-20, godz. 13:55 Idealny trawnik - co trzeba wiedzieć, by go stworzyć? Posłuchaj o sekretach idealnej trawy! ak stworzyć idealny zielony i gęsty trawnik, który będzie ozdobą naszej działki? Dbając o trawnik, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach: wybór… » więcej 2024-05-13, godz. 15:24 O mniszku lekarskim, pokrzywie, sezonie na truskawki, inwazyjnych ślimakach i zaletach kalafiora Targi ogrodnicze "Wiosna Kwiatów" w Łosiowie to wydarzenie, o którym sporo w audycji. Zachęcaliśmy też do spaceru po łące, by narwać mniszka lekarskiego… » więcej 2024-05-06, godz. 10:57 O ziołach, majówkowym grillowaniu, wędzeniu i właściwościach odżywczych jarmużu Pochyliliśmy się nad ziołami w jednym z ogródków przy zabytkowej chałupie w Muzeum Wsi Opolskiej. O właściwościach ziół, o tym jak je przechowywać… » więcej
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »