Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-07-08, 20:00 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Będzie nowa winda i USG. Przyznano ponad milion złotych dla opolskich szpitali

Podpisanie umów na dofinansowanie dwóch opolskich szpitali [fot. Jędrzej Łuczak]
Podpisanie umów na dofinansowanie dwóch opolskich szpitali [fot. Jędrzej Łuczak]
Nowy aparat do USG wart ponad pół miliona złotych trafi do Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Szpital otrzymał dofinansowanie z budżetu województwa. Umowę dotacyjną podpisano również z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym SP ZOZ w Głuchołazach. Tam zostanie zmodernizowana winda.
- Kompleksowość naszego wsparcia jest szczególnie symboliczna. Szczególnie ważnym miejscem jest kliniczne centrum - mówi Szymon Ogłaza, marszałek województwa opolskiego. - Wspieramy i cieszymy się, że cały czas nam się modernizuje ten szpital. Że warunki, w których panie mogą rodzić, bądź czasami mierzyć się z różnymi problemami, są coraz lepsze. Druga placówka to ZOL w Głuchołazach, czyli Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Jeden z najlepszych ZOL-i w województwie opolskim. Tam trafi bardziej techniczne wsparcie.

- Kupimy aparat ultrasonograficzny, który w pododdziale patologii ciąży pozwoli diagnozować rozwój płodu - dodaje Małgorzata Sobel, dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

Wymiana windy w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym SP ZOZ w Głuchołazach to koszt 500 tysięcy złotych, z czego 450 tysięcy to dotacja z urzędu marszałkowskiego. - Będzie to winda dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych z funkcją głosową i alfabetem Braill'a - mówi Jolanta Nowakowska, dyrektor ZOL-u. - Będzie to też winda elektryczna, ta obecna jest windą hydrauliczną i jest użytkowana już 23 lata. Druga inwestycja to modernizacja terenów zielonych naszego ZOL-u, to około 35 arów. Chcemy zagospodarować ten teren w chodniczki, altany, ławki, nasadzenia. Chcemy też zwiększyć liczbę miejsc parkingowych.

Wymiana windy oraz projekt modernizacji terenów zielonych mają być wykonane do listopada tego roku.
Szymon Ogłaza, Małgorzata Sobel
Jolanta Nowakowska

Wiadomości z regionu

2024-07-13, godz. 23:19 Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Hanuszowie. Droga krajowa zablokowana Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło kilka minut po godz. 22 na odcinku drogi krajowej DK 46 Opole - Nysa w Hanuszowie. Są poszkodowani. Na miejscu… » więcej 2024-07-13, godz. 18:14 Historia jak żywa. Grupy rekonstrukcyjne spotkały się w Nysie Od wczesnych Słowian do II wojny światowej. Tak wygląda w niedzielę krajobraz nyskiej Reduty Kardynalskiej. » więcej 2024-07-13, godz. 16:31 Jeszcze w tym roku w budynku strzeleckiego starostwa pojawi się winda Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich doczeka się windy. Do tej pory jedynym udogodnieniem dla osób starszych czy poruszających się na wózkach był podjazd… » więcej 2024-07-13, godz. 16:31 Noc znowu może być burzowa. Jest nowe ostrzeżenie IMGW Opolskie dalej pozostaje w zasięgu burz. Wrocławskie biuro IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dot. możliwych burz oraz silnych opadów deszczu. » więcej 2024-07-13, godz. 16:01 Ruszyło koszenie rzepaku. Na razie plony poniżej przeciętnej Po jęczmieniu ozimym przyszedł czas na zbiory rzepaku i kukurydzy. W opinii rolników z północy województwa i powiatu krapkowickiego plony zapowiadają się… » więcej 2024-07-13, godz. 15:04 "Złota Kosa" w Piątkowicach zgromadziła tłumy. Tradycja trzyma się mocno [ZDJĘCIA] To już 22. raz spotkali się Piątkowicach zawodnicy, których specjalnością jest żniwowanie tradycyjnymi metodami. Zmagali się o Złotą Kosę. Do rywalizacji… » więcej 2024-07-13, godz. 14:36 "Z nami bezpiecznie" nad Jeziorem Nyskim. Prewencji nigdy za dużo! [ZDJĘCIA] Trwa 4. edycja pikniku 'Z nami bezpiecznie'. Służby tradycyjnie spotykają się z mieszkańcami regionu, by rozmawiać o bezpieczeństwie. Nad Jeziorem Nyskim… » więcej 2024-07-13, godz. 13:37 Tragiczne zdarzenie w w Otmuchowie. Mieszkaniec zginął przy udrażnianiu rowu podczas nawałnicy [AKTUALIZACJA] Po godzinie 21.30 w piątkowy (12.07) wieczór do straży pożarnej w Nysie dotarła informacja o zalewanych wodami deszczowymi dwóch posesjach w Otmuchowie… » więcej 2024-07-13, godz. 11:49 Opolskie POLREGIO wyremontuje trzy szynobusy. "One wrócą jak nowe" Przetarg na gruntowny remont trzech szynobusów dwuczłonowych ogłasza opolski oddział POLREGIO. Wobec planowanego zakupu nowych pociągów elektrycznych zwlekano… » więcej 2024-07-13, godz. 10:12 Muzeum upamiętniające Śląskich Teksańczyków powstało w Płużnicy Wielkiej W budynku dawnej szkoły w Płużnicy Wielkiej w powiecie strzeleckim powstała Izba Pamięci Śląskich Teksańczyków. Przypomnijmy, w poszukiwaniu lepszego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »