Radio Opole » Kraj i świat
2022-09-29, 13:50 Autor: PAP

Najbezpieczniejsze stojaki rowerowe na świecie pierwszy raz w Polsce (MediaRoom)

Wielu rowerzystów boi się zostawić rower w przestrzeni miejskiej. Celem oferowania bezpiecznych miejsc parkingowych Centrum Handlowe Focus w Bydgoszczy zamontowało inteligentną stację parkowania rowerów Bikeep. Jest to pierwsza taka inwestycja w Polsce.

Operatorem stacji jest bydgoska firma Rowerado. Firma specjalizuje się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do parkowania i przechowywania rowerów i hulajnóg.


Stacja składa się z kilku niezależnych stanowisk. Otwieramy stanowisko używając dedykowanej aplikacji lub jednej z kart z naszego portfela. Następnie unosimy ramię blokady i wprowadzamy rower. Opuszczamy metalowe ramię i rower jest bezpieczny. To bardzo proste i intuicyjne rozwiązanie, łatwiejsze od zwykłych zapięć. Dodatkowo nad bezpieczeństwem roweru czuwa zamontowana kilka metrów dalej kamera CCTV oraz wbudowany alarm.


Dla rowerzystów parkowanie rowerów jest całkowicie darmowe. Focus liczy na to, że udogodnienie dla rowerzystów przyciąga do centrum więcej klientów. Jeśli klienci czują się pewniej o swoje rowery, to też spędzą więcej czasu na zakupach.


Właścicielem Rowerado jest mieszkający od 25 lat w Bydgoszczy holender, Jos Muller. O swoim biznesie mówi: „Nowoczesne, inteligentne i ekologiczne systemy parkowania rowerów to przyszłość polskich miast. Jestem holendrem, jazdę na rowerze mam w DNA. Przejechałem po kraju ponad 10 tysięcy km na rowerze i w niemal w każdej mojej podróży miałem problem z parkowaniem roweru. Ponadto już dwukrotnie skradziono mi rower. Dlatego postanowiłem rozwiązać ten problem. Polska jest jednym z największych i najdynamiczniej rozwijających się rynków dla rowerów w Europie. Za kilka lat nasze stacje będą codziennym widokiem w miastach”.


Rowerzyści stanowią coraz większy odsetek społeczeństwa. Ich liczba rośnie z każdym rokiem. Rowerem jeżdżą do pracy, szkoły, restauracji, urzędu lub sklepu. W miastach dostępne są w wielu miejscach stojaki, ale one dają bardzo ograniczone zabezpieczenie.


Przypięcie roweru do zwykłego stojaka nie chroni przed kradzieżą. Większość dostępnych na rynku zabezpieczeń złodziej jest w stanie zdjąć lub przeciąć w kilka sekund. W naszym kraju każdego roku niemal 14 tysięcy rowerzystów staje się ofiarami kradzieży. Statystyki będą się pogarszać, bo z roku na rok przybywa rowerzystów. Ponadto ceny jednośladów rosną w szybkim tempie. Już w tej chwili za dobry rower uznanej marki trzeba zapłacić ponad 5 tysięcy złotych.


„W tej chwili na polskim rynku nikt nie oferuje rozwiązania, które dorównuje naszej stacji poziomem bezpieczeństwa, estetyką i wygodą. Nasza wizja to zielone i bezpieczne miasta pełne rowerów i hulajnóg zamiast samochodów. Produkty firmy Rowerado pomogą zrealizować tę wizję” – mówi Przemysław Duda, dyrektor handlowy Rowerado.


W Polsce kradnie się średnio 37 rowerów każdego dnia. To są dane na podstawie oficjalnych zgłoszeń. Wiadomo, że wiele osób nie zgłasza kradzieży bo nie wierzy w skuteczność organów ścigania. Faktyczna liczba może być wielokrotnie wyższa. Dane z poprzednich lat pokazują, że trend jest wzrostowy i kradzieży będzie więcej. Dla przykładu w najbardziej rozwiniętym rowerowo kraju, jakim jest Holandia, co rok ginie około pół miliona rowerów.


30 września 2022 o godz. 13:00 przy Centrum Handlowy Focus w Bydgoszczy odbędzie się uroczyste otwarcie tej pierwszej stacji. Stacja jest zamontowana przy wejście od al. Ossolińskich.


KONTAKT:


Jos Muller


e-mail: jos.muller@rowerado.com


tel. 512 345 977


www.rowerado.com


Źródło informacji: Rowerado


UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.


Kraj i świat

2022-12-04, godz. 03:20 Ukraina/ Podsekretarz stanu USA: Presja wywierana na Putina w sprawie broni nuklearnej zmusiła go do zmiany taktyki w… Stanowcze ostrzeżenia innych państw przekonały Putina, że reakcja na użycie broni nuklearnej będzie dla Rosji bezprecedensowa i mocna, co zmusiło Federację… » więcej 2022-12-04, godz. 01:10 Hiszpania/ Reuters: przesyłki z ładunkami wybuchowymi zostały nadane w Valladolid Przesyłki zawierające ładunki wybuchowe, które w ostatnich dniach trafiły do hiszpańskich instytucji politycznych i gospodarczych, zostały wysłane z Valladolid… » więcej 2022-12-04, godz. 00:20 Ukraina/ RBN nałożyła sankcje na 10 osób, związanych z Cerkwią Prawosławną Ukrainy Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) opublikowała w sobotę listę 10 przedstawicieli Cerkwi Prawosławnej Ukrainy lub osób blisko z nią związanych, które… » więcej 2022-12-03, godz. 23:40 MŚ 2022 - Argentyna - Australia 2:1 (opinie) Po meczu Argentyna - Australia (2:1) powiedzieli: Lionel Scaloni (trener reprezentacji Argentyny): 'Jesteśmy zadowoleni, to był bardzo trudny mecz. W pierwszej… » więcej 2022-12-03, godz. 23:40 Fury pokonał Chisorę i zachował pas mistrzowski WBC Brytyjski bokser Tyson Fury pokonał rodaka Dereka Chisorę i zachował pas mistrzowski w wadze ciężkiej federacji WBC. Walka zakończona przez sędziego w 10… » więcej 2022-12-03, godz. 23:30 LM w kolarstwie torowym - nieudany start Polaków na zakończenie cyklu Mateusz Rudyk i Urszula Łoś odpadli w 1. rundzie zarówno sprintu, jak i keirinu w piątych, ostatnich zawodach Ligi Mistrzów w kolarstwie torowym w Londynie… » więcej 2022-12-03, godz. 23:30 Warszawa/ Mateusz Dubiel zwycięzcą 51. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina Mateusz Dubiel zwyciężył w 51. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina - poinformował w swoich mediach społecznościowych Narodowy Instytut… » więcej 2022-12-03, godz. 23:20 Pele: jestem silny i pełny nadziei 'Jestem silny, pełny nadziei i normalnie poddaję się leczeniu' - napisał na Instagramie brazylijski piłkarz Pele, który od wtorku przebywa w szpitalu w Sao… » więcej 2022-12-03, godz. 23:10 Irlandia/ Sondaż: jest poparcie dla referendum, ale Irlandia Płn. nie chce zjednoczenia Zarówno w Republice Irlandii, jak i w Irlandii Północnej większość mieszkańców popiera referendum w sprawie zjednoczenia wyspy, ale gdyby się ono odbyło… » więcej 2022-12-03, godz. 22:50 Komunikat Totalizatora Sportowego (03-12-2022) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje wylosowane liczby w dniu 2022-12-03 o godz. 22:00W zakładach Lotto wylosowano1… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »