Radio Opole » Kraj i świat
2022-08-19, 15:40 Autor: PAP

Minister Moskwa ws. Odry: w ciągu kilku dni wsparcie dla poszkodowanych zostanie sformatowane

Zakładam, że ciągu kilku dni wsparcie dla poszkodowanych w wyniku zanieczyszczenia Odry zostanie sformatowane - zapowiedziała w piątek na konferencji prasowej w Gryfinie minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Szefowa MKiŚ, pytana o wsparcie dla przedsiębiorstw i rybaków, poszkodowanych skażeniem wód, zaznaczyła, że obecnie trwa szacowanie potencjalnych potrzeb i potencjalnego wsparcia, jakie powinno być udzielone. Wskazała, że w tej sprawie obyło się już spotkanie wiceminister rozwoju i technologii Olgi Semeniuk z przedstawicielem biznesu, a jeszcze w piątek z rybakami i rolnikami odbędzie się spotkanie ministra rolnictwa i rozwoju wsi.


"Zakładam, że w przeciągu kilku dni wsparcie zostanie sformatowane. Będziemy o tym rozmawiać na wtorkowej Radzie Ministrów" - zapowiedziała.


Z kolei wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki wskazał, że na podstawie kodów PKD przedsiębiorców zostanie ustalone, jakie działalności gospodarcze ucierpiały najbardziej. "Te informacje zostaną przekazane minister Semeniuk, która będzie mogła przedyskutować je z ministerstwem finansów i pozostałymi szefami resortów" - powiedział. Dodał, że "w przyszłym tygodniu odbędą się kolejne spotkania, będą podejmowane konkretne decyzje".


Od końca lipca obserwowany był pomór ryb w Odrze na odcinku od Oławy w dół, martwe ryby zaobserwowano również m.in. w okolicach Wrocławia. Zakaz wstępu do Odry został wprowadzony w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim. Sprawą zanieczyszczenia Odry z zawiadomienia Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (WIOŚ) zajmie się Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu. (PAP)


autor: Ewa Wesołowska


ewes/ mmu/


Kraj i świat

2022-10-07, godz. 18:00 Tatry/ Zginął turysta porwany przez lawinę śnieżną Niewielka lawina - tak zwany zsuw śnieżny porwał turystę w rejonie Przełęczy Krzyżne w Tatrach Wysokich. Mężczyzna nie przeżył upadku z wysokości -… » więcej 2022-10-07, godz. 18:00 Minister rozwoju podjął decyzję o wprowadzeniu tymczasowego zarządu do Novatek Green Energy Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda podjął decyzję o wprowadzeniu do Novatek Green Energy tymczasowego zarządu przymusowego - poinformował w piątek… » więcej 2022-10-07, godz. 18:00 Sejm za częścią poprawek do noweli ustawy ws. świadectw energetycznych domów i mieszkań Charakterystyki energetyczne przekazane przed dniem wejścia w życie ustawy zachowają ważność przez okres, na jaki zostały sporządzone - przewiduje jedna… » więcej 2022-10-07, godz. 18:00 Sejm za częścią poprawek Senatu do noweli o pieczy zastępczej Sejm przyjął w piątek część poprawek Senatu do nowelizacji ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Poprawki mają wesprzeć finansowo… » więcej 2022-10-07, godz. 18:00 Niemcy/ Media o szczycie w Pradze: potrzebny bastion przeciwko Putinowi Nowa europejska wspólnota polityczna jest bardzo potrzebna jako bastion przeciwko rosyjskiemu watażce Putinowi; ale czy przetrwa, jest to wątpliwe - ocenia… » więcej 2022-10-07, godz. 18:00 Ukraina/ Władze: mieszkańcy okupowanej Ługańszczyzny są zmuszani do wstępowania do partii Jedna Rosja Pracownicy sfery budżetowej na okupowanych przez rosyjskie wojska terenach obwodu ługańskiego na wschodzie Ukrainy są zmuszani do zapisywania się do kremlowskiej… » więcej 2022-10-07, godz. 18:00 UE/ Eurostat: w sierpniu Polska przyznała tymczasowy status ochronny największej liczbie Ukraińców Spośród wszystkich państw członkowskich UE, dla których dostępne są dane, Polska przyznała w sierpniu br. status ochrony tymczasowej największej liczbie… » więcej 2022-10-07, godz. 18:00 Sejm/ Ustawa dot. lepszego nadzoru nad sprzedawaną żywnością - do prezydenta Sejm w piątek poparł poprawkę Senatu do ustawy o Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Nowe prawo ma m.in. zwiększyć efektywność… » więcej 2022-10-07, godz. 18:00 Sejm odrzucił wszystkie poprawki Senatu do ustawy o medycynie laboratoryjnej Sejm odrzucił w piątek wszystkie poprawki Senatu do ustawy o medycynie laboratoryjnej. Określono w niej zasady i warunki wykonywania czynności medycyny laboratoryjnej… » więcej 2022-10-07, godz. 17:50 Sejm przeciw uchwale Senatu o odrzuceniu ustawy o bazie szerokopasmowego internetu Sejm opowiedział się w piątek przeciw uchwale Senatu o odrzuceniu nowelizacji ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, pozwalającej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »