Radio Opole » Kraj i świat
2022-08-19, 15:40 Autor: PAP

Bułgaria/ Minister obrony zakazał wojskowym spożywania alkoholu i brania narkotyków

Tymczasowy minister obrony Bułgarii Dymitar Stojanow wydał w piątek rozkaz, w którym kategorycznie zakazał wojskowym spożywania alkoholu i brania narkotyków w czasie pracy. W mediach pojawiły się spekulacje, że decyzja ministra może być pochodną wielkiego pożaru, który spowodowali trzy dni wcześniej żołnierze podczas utylizacji amunicji.

„Podczas pełnienia obowiązków służbowych zakazuję całkowicie spożywania alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających wszystkim pracownikom resortu obrony, we wszystkich strukturach podporządkowanych ministrowi obrony, w tym podczas ćwiczeń, manewrów, misji i operacji” – napisano w rozkazie.


Zakazano także sprzedaży alkoholu w stołówkach, bufetach i innych pomieszczeniach, znajdujących się na terenie obiektów wojskowych.


Za złamanie zakazów grożą poważne kary, w tym zwolnienie ze służby.


Nie wyjaśniono, dlaczego minister zdecydował się wydać taki rozkaz. Zdziwienie budzi fakt, że dotyczy on brania narkotyków i prowadzenia pojazdów po pijanemu, co i tak jest zakazane przez bułgarskie prawo i dotyczy wszystkich obywateli.


W mediach pojawiły się spekulacje, że decyzja ministra może być pochodną wielkiego pożaru, który spowodowali trzy dni wcześniej żołnierze podczas utylizacji zbędnej amunicji; objął on znaczne tereny i nadal nie jest w pełni opanowany. Nie podano żadnej informacji na temat tego, czy żołnierze byli trzeźwi.


Ewgenia Manołowa (PAP)


man/ fit/ mal/


Kraj i świat

2022-10-07, godz. 18:00 Tatry/ Zginął turysta porwany przez lawinę śnieżną Niewielka lawina - tak zwany zsuw śnieżny porwał turystę w rejonie Przełęczy Krzyżne w Tatrach Wysokich. Mężczyzna nie przeżył upadku z wysokości -… » więcej 2022-10-07, godz. 18:00 Minister rozwoju podjął decyzję o wprowadzeniu tymczasowego zarządu do Novatek Green Energy Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda podjął decyzję o wprowadzeniu do Novatek Green Energy tymczasowego zarządu przymusowego - poinformował w piątek… » więcej 2022-10-07, godz. 18:00 Sejm za częścią poprawek do noweli ustawy ws. świadectw energetycznych domów i mieszkań Charakterystyki energetyczne przekazane przed dniem wejścia w życie ustawy zachowają ważność przez okres, na jaki zostały sporządzone - przewiduje jedna… » więcej 2022-10-07, godz. 18:00 Sejm za częścią poprawek Senatu do noweli o pieczy zastępczej Sejm przyjął w piątek część poprawek Senatu do nowelizacji ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Poprawki mają wesprzeć finansowo… » więcej 2022-10-07, godz. 18:00 Niemcy/ Media o szczycie w Pradze: potrzebny bastion przeciwko Putinowi Nowa europejska wspólnota polityczna jest bardzo potrzebna jako bastion przeciwko rosyjskiemu watażce Putinowi; ale czy przetrwa, jest to wątpliwe - ocenia… » więcej 2022-10-07, godz. 18:00 Ukraina/ Władze: mieszkańcy okupowanej Ługańszczyzny są zmuszani do wstępowania do partii Jedna Rosja Pracownicy sfery budżetowej na okupowanych przez rosyjskie wojska terenach obwodu ługańskiego na wschodzie Ukrainy są zmuszani do zapisywania się do kremlowskiej… » więcej 2022-10-07, godz. 18:00 UE/ Eurostat: w sierpniu Polska przyznała tymczasowy status ochronny największej liczbie Ukraińców Spośród wszystkich państw członkowskich UE, dla których dostępne są dane, Polska przyznała w sierpniu br. status ochrony tymczasowej największej liczbie… » więcej 2022-10-07, godz. 18:00 Sejm/ Ustawa dot. lepszego nadzoru nad sprzedawaną żywnością - do prezydenta Sejm w piątek poparł poprawkę Senatu do ustawy o Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Nowe prawo ma m.in. zwiększyć efektywność… » więcej 2022-10-07, godz. 18:00 Sejm odrzucił wszystkie poprawki Senatu do ustawy o medycynie laboratoryjnej Sejm odrzucił w piątek wszystkie poprawki Senatu do ustawy o medycynie laboratoryjnej. Określono w niej zasady i warunki wykonywania czynności medycyny laboratoryjnej… » więcej 2022-10-07, godz. 17:50 Sejm przeciw uchwale Senatu o odrzuceniu ustawy o bazie szerokopasmowego internetu Sejm opowiedział się w piątek przeciw uchwale Senatu o odrzuceniu nowelizacji ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, pozwalającej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »