Radio Opole » Kraj i świat
2022-07-07, 13:30 Autor: PAP

Wielkopolskie / Piątkowe egzaminy na prawo jazdy odwołane w Pile i Koninie

Ze względu na nieobecność egzaminatorów w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego (WORD) w Pile i Koninie (woj. wielkopolskie) piątkowe egzaminy na prawo jazdy zostały odwołane.

W komunikacie opublikowanym w czwartek na stronie internetowej ośrodka dyrektor WORD w Pile poinformował, że "w związku z nieobecnością egzaminatorów WORD Piła wszystkie egzaminy zaplanowane na dzień 8 lipca 2022 r. (piątek), nie odbędą się".


Z kolei dyrektor WORD w Koninie Piotr Florek przekazał w swoim komunikacie, że egzaminy praktyczne zaplanowane na piątek nie zostaną przeprowadzone, ponieważ konińscy egzaminatorzy złożyli wnioski o udzielenie im tego dnia urlopu wypoczynkowego na żądanie. "Egzaminator nadzorujący będzie przeprowadzał tylko egzaminy teoretyczne zgodnie z ustalonym harmonogramem" – dodał.


Zastępca dyrektora WORD w Poznaniu Paweł Guzik powiedział w czwartek PAP, że jak dotąd kierownictwo ośrodka nie otrzymało informacji od egzaminatorów, by planowali oni odstąpić od pracy.


W tym tygodniu, ze względu na absencję egzaminatorów, odwołano egzaminy na prawo jazdy w kilku miastach w kraju, m.in. w Białymstoku i Rzeszowie. Ma to związek z ogólnopolskim protestem egzaminatorów, którzy chcą m.in. zmiany systemu egzaminowania i wysokości wynagrodzeń.(PAP)


Autor: Szymon Kiepel


szk/ mark/


Kraj i świat

2022-08-09, godz. 18:00 MŚ w strzelectwie - szósta lokata Czapli na zakończenie imprezy Łukasz Czapla (Petarda Kraków) zajął we francuskim Chateauroux szóste miejsce w ostatniej konkurencji strzeleckich mistrzostw świata w ruchomej tarczy -… » więcej 2022-08-09, godz. 18:00 wPolityce.pl: NSA odrzucił skargę homoseksualnej pary, która domagała się zarejestrowania ich "małżeństwa" w P… Naczelny Sąd Administracyjny odrzucił skargę homoseksualnej pary, która domagała się zarejestrowania ich 'małżeństwa' w Polsce. W sprawie uczestniczyła… » więcej 2022-08-09, godz. 17:50 Grecja/ Prezydent domaga się śledztwa w sprawie inwigilacji oprogramowaniem szpiegowskim Prezydent Grecji Katerina Sakellaropulu w wydanym we wtorek oświadczeniu zażądała wszczęcia śledztwa w sprawie inwigilowania przez służby wywiadowcze przy… » więcej 2022-08-09, godz. 17:50 Serena Williams: oddalam się od tenisa Znana amerykańska tenisistka Serena Williams w swoim artykule dla magazynu 'Vouge' zapowiedziała odejście ze sportu po rozpoczynającym się pod koniec sierpnia… » więcej 2022-08-09, godz. 17:30 Małopolska dołączyła do międzynarodowego stowarzyszenia NEREUS Małopolska dołączyła do międzynarodowego stowarzyszenia NEREUS, które działa od 2007 r. i jest jedyną siecią tematyczną reprezentującą interesy europejskich… » więcej 2022-08-09, godz. 17:30 Skurkiewicz: Z okazji Święta Wojska Polskiego w kraju odbędzie się kilkadziesiąt pikników wojskowych Kilkadziesiąt pikników wojskowych odbędzie się w kraju z okazji obchodzonego 15 sierpnia Święta Wojska Polskiego. Wśród nich jest m.in. piknik w Radomiu… » więcej 2022-08-09, godz. 17:30 Węgry/ Kraj doświadczył najsuchszych siedmiu miesięcy od 1901 roku Węgry doświadczyły najsuchszych siedmiu miesięcy od 1901 roku, a opady spadły już niemal do poziomu połowy średnich wartości - poinformował we wtorek… » więcej 2022-08-09, godz. 17:30 SG: białoruskie służby specjalistycznymi narzędziami uszkadzają zabezpieczenia na granicy Przywieźli na granicę, kazali nam się odwrócić, a potem cięli przejście - tak zatrzymywani po polskiej stronie migranci relacjonują przekraczanie granicy… » więcej 2022-08-09, godz. 17:20 Francja/ Rusza pilotażowy program szczepień w aptekach przeciwko małpiej ospie We Francji w środę ruszy pilotażowy program, w ramach którego kampania szczepień przeciw wirusowi małpiej ospy zostanie rozszerzona na apteki w trzech regionach… » więcej 2022-08-09, godz. 17:20 Prognoza pogody na 10 i 11 sierpnia IMGW informuje, że Europa południowa i krańce północne kontynentu znajdą się w zasięgu niżów. Pomiędzy tymi obszarami rozciągać się będzie wyż… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »