Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-23, 14:58 Autor: Witold Wośtak

Kino sferyczne, warsztaty radiowe, wiele gier i zabaw, czyli piknik rodzinny w "Opolance" [ZDJĘCIA]

Piknik rodzinny w restauracji "Opolanka" [fot. Jędrzej Łuczak]
Piknik rodzinny w restauracji "Opolanka" [fot. Jędrzej Łuczak]
Piknik rodzinny w restauracji "Opolanka" [fot. Witold Wośtak]
Piknik rodzinny w restauracji "Opolanka" [fot. Witold Wośtak]
Piknik rodzinny w restauracji "Opolanka" [fot. Witold Wośtak]
Piknik rodzinny w restauracji "Opolanka" [fot. Witold Wośtak]
Piknik rodzinny w restauracji "Opolanka" [fot. Witold Wośtak]
Piknik rodzinny w restauracji "Opolanka" [fot. Witold Wośtak]
Integracja, rodzinne spędzanie czasu i świętowanie Dnia Ojca. Te idee przyświecają piknikowi w restauracji "Opolanka" przy ulicy Żerkowickiej w Opolu.
Wśród głównych atrakcji są między innymi dwa seanse w kinie sferycznym, sprzęt wojskowy i strażacki. Dla dzieci przygotowano dmuchańce, animacje, malowanie buziek oraz wiele zabaw i konkursów. Ewelina Jabłońska, menadżer restauracji "Opolanka", zwraca uwagę na seanse filmów.

- To jest największe kino sferyczne w Polsce, a dzisiaj mamy dwa filmy: „Zaczarowany Globus” i „Explore”. To nie jest zwykłe kino, ponieważ na leżakach oglądamy siedem zsynchronizowanych projektorów. Jest bardzo duże zainteresowanie, bo w internecie wszystkie bilety zostały sprzedane. Pozostało kilka na miejscu, a na jeden seans wchodzi około 300 osób.

Na miejscu jest duże stanowisko Radia Opole, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Jak mówi Barbara Więcek z Działu Marketingu Radia Opole, są radiowe krówki i gadżety, ale można też wcielić się w radiowca.

- Można spróbować swoich sił za prawdziwym mikrofonem Radia Opole, oczywiście nie na żywo na antenie, ale można nagrać na przykład prognozę pogody, serwis drogowy lub przeczytać krótki tekst. Później można zająć się montażem tego dźwięku w specjalnym programie. Można go modyfikować w dowolny sposób, czyli przestawiać, ucinać i dodawać. Myślę, że to może być gratka dla fanów radia.

Na pikniku jest również stanowisko Stowarzyszenia 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej. Krzysztof Łysoń mówi o przywiezionym sprzęcie.

- Przywieźliśmy trochę broni. Z tyłu stoi samochód ciężarowy z 1943 roku. On ma haubicę 152 milimetry z 1944 roku. Jest również kolekcja radiowozów policyjnych, a reszty sprzętu nie byliśmy w stanie przywieźć ze względu na gabaryty.

Uczestniczki pikniku chwalą charakter rodzinnego pikniku.

- Jesteśmy tutaj całą rodziną, jest też moja przyjaciółka. To piękny teren, restauracja super, widzę wiele atrakcji i liczymy na dobrą zabawę. Drugiego takiego kina sferycznego nie ma, więc liczymy na wspaniały odbiór. Ja już byłam na takim filmie i wrażenia są niesamowite.

- Jestem tutaj pierwszy raz i zobaczę, jak to wszystko będzie przebiegać. Wtedy będę mieć większe doświadczenie. Ja najbardziej czekam, żeby zobaczyć, jak dzieci bawią się na dmuchańcach.

Radio Opole jest patronem medialnym pikniku rodzinnego w "Opolance", który potrwa do 18:00.
Ewelina Jabłońska
Barbara Więcek
Krzysztof Łysoń
Uczestniczki

Wiadomości z regionu

2024-07-15, godz. 19:45 Akademiki czekają, popularne są też kawalerki na wynajem. "Ceny od dwóch lat są bardzo podobne" Ceny za miejsce w akademiku w Opolu wahają się od ponad 500 do 1100 złotych miesięcznie. Wszystko zależy od tego, czy jest to pokój 1,2 lub 3-osobowy. Za… » więcej 2024-07-15, godz. 19:30 „Nasz rodowód to są rzeczy bardzo istotne”. Kresowianie domagają się ekshumacji pomordowanych w Puźnikach Mieszkańcy gminy Prudnik uczestniczyli w Ogólnopolskim Zjeździe Nowosiółczan i Puźniczan. Było to siódme spotkanie potomków Kresowian, których rodziców… » więcej 2024-07-15, godz. 17:01 Kot sprawcą kolizji. Przewożony bez zabezpieczenia zwierzak zdekoncentrował kierowcę Do tego zdarzenia doszło na trasie z Nysy do Przełęku. 20-letni kierowca osobówki zjechał z drogi i uderzył w latarnię. » więcej 2024-07-15, godz. 17:00 Wyremontowany "Lipsk" ma być gotowy w październiku 2025 roku [ZDJĘCIA] Budynek 'Lipsk' przy ul. Sosnkowskiego w Opolu nabiera kształtu i nowoczesnego wyglądu. Choć gotowa jest już elewacja, to do ostatecznego zakończenia prac… » więcej 2024-07-15, godz. 16:32 Kolizja dwóch samochodów na DK45. Dostawczy przewoził butle z gazem Do tego zdarzenia doszło wczesnym popołudniem w okolicy Bierdzan na drodze krajowej nr 45. » więcej 2024-07-15, godz. 16:30 Ruszył remont obwodnicy Opola. Jest zmiana organizacji ruchu Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj (15.07) rozpoczęły się prace na obwodnicy północnej Opola. » więcej 2024-07-15, godz. 16:00 Kierowców czeka ruch wahadłowy na DK46 w sąsiedztwie autostrady Będzie ruch wahadłowy na drodze krajowej 46 w sąsiedztwie autostrady A4 i obwodnicy Niemodlina. » więcej 2024-07-15, godz. 15:30 Więziennicy świętowali na zamku w Brzegu. "Społeczeństwo coraz bardziej dostrzega, że to potrzebna służba" Awanse na wyższe stopnie, medale i podziękowania za dotychczasową pracę. W ten sposób strażnicy więzienni obchodzili dziś (15.07) swoje święto. Na Zamku… » więcej 2024-07-15, godz. 15:17 Sinice znów dają o sobie znać na zbiorniku w Ligocie Górnej obok Kluczborka. Zakaz kąpieli Znów nie można kąpać się w zbiorniku retencyjnym w Ligocie Górnej. » więcej 2024-07-15, godz. 14:45 Przyszli studenci najchętniej wybierają kierunek lekarski i informatykę na opolskich uczelniach Prawie dziewięć tysięcy osób chce studiować na Uniwersytecie Opolskim, a ponad trzy na Politechnice Opolskiej. Obie uczelnie zakończyły właśnie pierwszą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »