Radio Opole » Kraj i świat
2022-07-03, 19:00 Autor: PAP

Kaczyński: Będziemy nieustanie wspierali samorządy w różnych inwestycjach

Będziemy nieustanie wspierali samorządy w różnych inwestycjach - mówił w niedzielę w Kielcach prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wskazał, że w ramach różnych rządowych programów do województwa świętokrzyskiego trafiło w ostatnich latach łącznie około dwóch mld złotych.

W niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Kielc był pytany, w jaki sposób region świętokrzyski może zyskać na realizacji programów rządowych.


Kaczyński wskazał, że w ramach rządowych programów m.in. Programu Inwestycji Strategicznych do województwa świętokrzyskiego w ostatnich latach trafiło łącznie około dwóch mld złotych. "Województwo świętokrzyskie może skorzystać na polityce rządu PiS pod każdym względem. Będziemy nieustanie wspierali samorządy w różnych inwestycjach" – powiedział prezes PiS.


Wskazywał, że dzięki wsparciu rządu rozwijana jest np. sieć dróg publicznych. "Inwestycje drogowe, które ciągle trwają, uatrakcyjniają te tereny, jeżeli chodzi o kwestie inwestycje, ale także np. kwestie związane z turystyką" – mówił prezes PiS.


W ocenie Kaczyńskiego województwo będzie mogło zyskać także na proponowanych przez rząd zmianach w zakresie gospodarki rolnej. Wskazał przy tym, że większe wsparcie zostanie skierowane do małych gospodarstw rolnych, które - jak podkreślił - dominują w regionie świętokrzyskim.


"Przy tych wszystkich możliwych dopłatach, które są większe niż były przedtem i przy Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich, można doprowadzić do takiej sytuacji, że duża część małych gospodarstw może zacząć normalnie funkcjonować. To też jest szansa dla pewnej części mieszkańców" – mówił Kaczyński.


Dodał, że rząd wywalczył utrzymanie unijnego programu wsparcia Polskich Wschodniej. "Program nie tylko nie został zlikwidowany, ale został utrzymany, a następnie jeszcze w ciężkim boju powiększony do 2,6 mld euro, czyli więcej niż 11 mld złotych. Znacząca część pójdzie tutaj, też będzie to możliwość wsparcia dla różnych przedsięwzięć" – zaznaczył.


Kaczyński wskazywał, że w związku z agresją Rosji na Ukrainę, większe środki będą przeznaczane na rozwój polskiej armii. Zyskają na tym takie zakłady Mesko w Skarżysku-Kamiennej, produkujące m.in. zestawy rakietowe Piorun.


"Mesko będzie miało nieporównanie więcej zamówień niż ma. Bo już w tej chwili, w niektórych obszarach, ma trzy razy więcej niż przedtem i bardzo szybko zwiększa produkcję" – zaznaczył. (PAP)


autor: Wiktor Dziarmaga


wdz/ drag/


Kraj i świat

2022-08-18, godz. 18:50 CIS: Komisja Nadzwyczajna ds. Klimatu wystąpiła z wnioskiem do NIK o przeprowadzenie kontroli ws. katastrofy ekologicznej… Centrum Informacyjne Senatu informuje: Centrum Informacyjne Senatu uprzejmie przekazuje, że 18 sierpnia br. Komisja Nadzwyczajna ds. spraw Klimatu wystąpiła… » więcej 2022-08-18, godz. 18:50 USA/ Giuliani, były prawnik Trumpa, przez sześć godzin zeznawał w sprawie próby unieważnienia wyborów w Georgii Rudy Giuliani, były prawnik prezydenta Donalda Trumpa, w środę był przez sześć godzin przesłuchiwany przez wielką ławę przysięgłych w Georgii, prowadzącą… » więcej 2022-08-18, godz. 18:50 Ukraina/ Zełenski: rozmowy z Rosją możliwe dopiero po wycofaniu wojsk z Ukrainy (krótka2) Rozmowy pokojowe z Rosją będą możliwe tylko wówczas, gdy jej wojska opuszczą nielegalnie okupowane terytoria Ukrainy - oświadczył prezydent Wołodymyr… » więcej 2022-08-18, godz. 18:50 Rząd chce zwolnić Pocztę Polską z obowiązku wypłaty dywidendy Rząd planuje zwolnić Pocztę Polską z obowiązku wypłaty dywidendy z zysku za rok 2021 - wynika z założeń rozporządzenia, które zostało opublikowane… » więcej 2022-08-18, godz. 18:40 Obrońcy środowiska urządzili protest przed rzeźbą "Grupa Laokoona" w Muzeach Watykańskich Dwoje aktywistów przedstawiających się jako obrońcy środowiska w czwartek urządzili protest przed słynną antyczną rzeźbą 'Grupa Laokoona' w Muzeach… » więcej 2022-08-18, godz. 18:40 Cyfryzacja KPRM: rusza pilotażowy Fundusz Reagowania Kryzysowego na rzecz Cyberbezpieczeństwa ENISA Rozpoczyna się pilotażowy Fundusz Reagowania Kryzysowego na rzecz Cyberbezpieczeństwa ENISA. Każdy z krajów UE może ubiegać się o kwotę do 500 tys. euro… » więcej 2022-08-18, godz. 18:40 Niemcy/ Po upałach nadchodzą gwałtowne burze i ulewy – nawet 100 litrów wody na metr kwadratowy Po fali 30-stopniowych upałów meteorolodzy ostrzegają przed niżem burzowym Karin, który przede wszystkim południowo-wschodnim regionom Niemiec może przynieść… » więcej 2022-08-18, godz. 18:40 Ukraina/ Zełenski: z szefem ONZ omówiliśmy możliwą misję MAEA w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej (krótka) O uzgodnieniu z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem parametrów możliwej misji Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) w okupowanej obecnie… » więcej 2022-08-18, godz. 18:30 W. Brytania/ Od 5 września nowe szczepienia przypominające przeciw Covid-19 Podawanie nowych dawek przypominających szczepionki przeciw Covid-19 rozpocznie się w Anglii 5 września - ogłosiła w czwartek tamtejsza służba zdrowia… » więcej 2022-08-18, godz. 18:30 ME w pływaniu - wygrana Brytyjczyka Laughera w skokach z trampoliny 1 m Brytyjczyk Jack Laugher zdobył złoty medal w skokach do wody z trampoliny 1 m podczas pływackich mistrzostw Europy w Rzymie. Kolejne miejsca na podium zajęli… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »