Radio Opole » Kraj i świat
2022-06-26, 07:20 Autor: PAP

W poniedziałek w BBN narada prezydenta, rządu i dowódców wojskowych przed szczytem NATO

Na poniedziałek prezydent Andrzej Duda zwołał w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego naradę z przedstawicielami rządu i dowódcami wojskowymi w związku z rozpoczynającym się we wtorek w Madrycie szczytem Sojuszu Północnoatlantyckiego - poinformował PAP szef BBN Paweł Soloch.

W naradzie - oprócz prezydenta - wezmą udział szefowie: MON Mariusz Błaszczak, MSZ Zbigniew Rau, MSWiA Mariusz Kamiński, KPRM Michał Dworczyk, a także ambasador RP przy NATO Tomasz Szatkowski oraz dowódcy wojskowi. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15 w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.


"Na spotkaniu omówione zostanie polskie stanowisko oraz tematy, które będą przedmiotem szczytu NATO, przede wszystkim dotyczące sojuszniczego odstraszania i obrony, rosyjskiej agresji oraz wsparcia Ukrainy" - zapowiedział Soloch.


Szczyt NATO odbędzie 28-30 czerwca w Madrycie.


Polskim oczekiwaniem wobec szczytu jest rozbudowa sił NATO stacjonujących na wschodniej flance. Prezydent przy wielu okazjach mówił o konieczności zamiany wysuniętej obecności (enhanced Forward Presence), na wysuniętą obronę (enhanced Forward Defence) i wzmocnieniu obecnych batalionowych grup bojowych do poziomu brygady.(PAP)


autorka: Aleksandra Rebelińska


reb/ godl/


Kraj i świat

2022-09-26, godz. 15:50 Raport: tylko ok. 30 proc. leków dostępnych w aptekach w Polsce jest produkowanych w kraju Obecnie tylko ok. 30 proc. leków dostępnych w aptekach w Polsce jest produkowanych w kraju, a udział polskiego przemysłu farmaceutycznego w światowym rynku… » więcej 2022-09-26, godz. 15:40 Łeba/ Gliński: to muzeum wpisuje się w proces umacniania roli morza, Bałtyku w polskiej historii (krótka) To muzeum wpisuje się w proces umacniania roli morza, Bałtyku w polskiej historii - powiedział w poniedziałek wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego… » więcej 2022-09-26, godz. 15:40 Ukraina/ Wojsko: w irańskich dronach wykorzystywanych przez Rosję znaleziono amerykańskie komponenty Irańskie drony bojowe Shahed-131, wykorzystywane przez Rosję w wojnie z Ukrainą, zawierają procesory wyprodukowane przez amerykańską firmę Texas Instruments… » więcej 2022-09-26, godz. 15:40 MF od października podnosi oprocentowanie obligacji oszczędnościowych Oprocentowanie skarbowych obligacji oszczędnościowych o terminie zapadalności powyżej 3 miesięcy zostanie podniesione od października - poinformowało w… » więcej 2022-09-26, godz. 15:30 Ministerstwo Zdrowia: pierwsze 10 placówek medycznych z umowami na wsparcie z projektu "e-Gabinet plus" Pierwsze 10 placówek medycznych podpisuje umowy na wsparcie z projektu 'e-Gabinet plus'. Dostaną sprzęt komputerowy i dostęp do aplikacji 'e-Gabinet plus'… » więcej 2022-09-26, godz. 15:20 HAUSER ogłasza pierwszą solową trasę. Zagra dwa koncerty w Polsce (MediaRoom) Muzyczny wizjoner, łamiący wszelkie zasady. Perfekcyjnie łączy klasykę z ostrym brzmieniem i wizerunkiem romantycznego uwodziciela. Każdy utwór interpretuje… » więcej 2022-09-26, godz. 15:20 Warmińsko-mazurskie/ Utrudnienia na S7 między Nidzicą a Mławą po wywróceniu się cysterny Utrudnienia występują na drodze ekspresowej S7 między Nidzicą a Mławą po tym jak na jezdnię z przewróconej cysterny wylewa się olej napędowy. Utrudnienia… » więcej 2022-09-26, godz. 15:20 Warszawa/ Na gmachu Ministerstwa Edukacji i Nauki odsłonięto tablicę pomnik historii Na ścianie zabytkowego gmachu dawnego Ministerstwa Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, obecną siedzibą MEiN, odsłonięto tablicę pomnik historii… » więcej 2022-09-26, godz. 15:20 USA/ Antony Blinken ogłosił dodatkową pomoc dla ukraińskiej policji i służb o wartości 457,5 mln dolarów Sekretarz Stanu USA Antony Blinken poinformował w poniedziałek o przeznaczeniu 457,5 mln dolarów na pomoc dla cywilnych służb i policji Ukrainy. Część… » więcej 2022-09-26, godz. 15:20 Kraków wyleasinguje 96 samochodów elektrycznych dla swoich spółek i jednostek organizacyjnych Gmina Kraków zamierza pozyskać w najmie długoterminowym 96 samochodów elektrycznych dla swoich spółek i jednostek organizacyjnych. Postępowanie w tej sprawie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »