Radio Opole » Kraj i świat
2022-05-28, 07:20 Autor: PAP

Ścigaj: rozważamy możliwość rejestracji własnej lub użycie istniejącej partii

Posłowie koła Polskie Sprawy rozważają rejestrację w sądzie nowej partii lub przejęcie już istniejącej; trwają rozmowy z kilkoma podmiotami, w tym partią Polska Nas Potrzebuje - powiedziała poseł PS Agnieszka Ścigaj.

W poniedziałek "Rzeczpospolita" w artykule "Polska Nas Potrzebuje. Będzie nowa partia w Sejmie" napisała, że posłowie koła Polskie Sprawy Agnieszka Ścigaj, Paweł Szramka, Andrzej Sośnierz i Zbigniew Giżyński planowali wstąpienie w szeregi partii Polska Nas Potrzebuje założonej przez byłego posła Dariusza Grabowskiego. Takie działanie miałoby pomóc w uniknięciu wielomiesięcznego procesu rejestracji w sądzie nowej partii.


Ścigaj w rozmowie z PAP skomentowała te doniesienia. "Rzeczywiście rozważaliśmy taką opcję" - powiedziała. Zaznaczyła, że "trwają rozmowy z kilkoma podmiotami, które mają już zarejestrowane partie".


Posłanka powiedziała, że partia powinna działać "już na jesieni". "Proces rejestracji (partii - PAP) jest długi i czasem trwa nawet dwa lata, więc rozważaliśmy taką opcję czy nie użyć którejś z partii która jest zarejestrowana, nieczynna, nie działa", aby "po prostu jakby zmienić statut, władze".


Zapytana, czy pomysł wykorzystania w tym celu partii Grabowskiego nadal jest omawiany odpowiedziała twierdząco. "Jest, ale to nie jest jedyna partia, z którą rozmawialiśmy" - podkreśliła.


Sam Grabowski zapytany przez PAP, czy takie rozmowy są prowadzone odpowiedział, że rozmawia z różnymi parlamentarzystami. "Zwracają się do mnie z prośbą o konsultacje ekonomiczne, w sprawach społecznych, ale głównie gospodarczych" - powiedział. Dodał, że "obecna sytuacja obecna jest tak zagmatwana, tak szybko się zmienia, że trudno mi powiedzieć czym to się zakończy". "Życzę jak najlepiej ludziom z koła Polskie Sprawy, czy oni staną na wysokości zadania to oni sami muszą to wiedzieć" - stwierdził.


Podkreślił, że jego partia stawia sobie za cel "uprzedmiotowienie polskiej przedsiębiorczości", a miejsca w niej mogą szukać "wszyscy, dla których ważny jest los Polski i polskiej przedsiębiorczości". (PAP)


Autor: Adrian Kowarzyk


amk/ godl/


Kraj i świat

2022-07-07, godz. 14:50 Duda: dzięki obecność sojuszniczej bezpieczeństwo naszej części Europy jest faktem (krótka3) Zabiegaliśmy w ostatnich miesiącach razem z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą o wzmocnienie bezpieczeństwa w naszej części Europy i to bezpieczeństwo… » więcej 2022-07-07, godz. 14:50 Julian Fellowes zapowiada, że film „Downton Abbey: Nowa epoka” może być końcem tej serii Stworzony przez Juliana Fellowesa serial „Downton Abbey” nadawany był w latach 2010-2015. Po zakończeniu historia jego bohaterów kontynuowana była w dwóch… » więcej 2022-07-07, godz. 14:50 Śląskie/ W Katowicach kolejne połączenie na rozbudowywanym węźle dróg w Giszowcu Węzeł Kolista, przebudowany w ramach rozbudowy węzła dróg krajowych nr 81 i 86 w dzielnicy Katowic - Giszowcu, otwarto w czwartek dla kierowców. Otwarcie… » więcej 2022-07-07, godz. 14:50 Podkarpackie/ Rozpoczęła się budowa fabryki SK Nexilis (opis) W czwartek w Stalowej Woli na Podkarpaciu uroczyście zainaugurowano budowę fabryki SK Nexilis, w której produkowana będzie folia miedziana wykorzystywana w… » więcej 2022-07-07, godz. 14:40 Do 15 lipca jest przedłużony termin zakończenia budowy zapory na granicy polsko-białoruskiej (krótka) Do 15 lipca jest przedłużony termin zakończenia budowy zapory na granicy polsko-białoruskiej - poinformowali w czwartek wiceminister SWiA Maciej Wąsik i zastępca… » więcej 2022-07-07, godz. 14:40 Marcin Hycnar: otrzymałem i przyjąłem propozycję zagrania głównej roli w "Słudze narodu" Po zdjęciach próbnych otrzymałem i przyjąłem propozycję zagrania głównej roli w 'Słudze narodu', czyli polskiej wersji ukraińskiego serialu, w którym… » więcej 2022-07-07, godz. 14:40 Sejm/ W maju wpływy z podatku cukrowego wyniosły 143 mln 842 tys. zł W maju br. wpływy z podatku cukrowego wyniosły 143 mln 842 tys. zł i są one na poziomie zbliżonym do wpływów w ubiegłym roku - poinformowała na posiedzeniu… » więcej 2022-07-07, godz. 14:40 Prezydent na przesmyku suwalskim: wielonarodowe grupy bojowe są gwarancją bezpieczeństwa regionu (krótka2) Wielonarodowe batalionowe grupy bojowe stacjonujące na przesmyku suwalskim są sojuszniczą gwarancją bezpieczeństwa regionu, która będzie wzmacniana do 300… » więcej 2022-07-07, godz. 14:40 Komunikat Totalizatora Sportowego (07-07-2022) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje wylosowane liczby w dniu 2022-07-07 o godz. 14:00W zakładach Kaskada wylosowano1… » więcej 2022-07-07, godz. 14:30 Prezydent: na przesmyku suwalskim jest bezpiecznie dzięki żołnierzom polskim, litewskim, żołnierzom NATO (krótka) Postanowiliśmy z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą przyjechać na przesmyk suwalski, by pokazać, że jest tu bezpiecznie dzięki codziennej spokojnej, ale… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »