Radio Opole » Kraj i świat
2021-10-24, 21:20 Autor: PAP

1. liga piłkarska - derby Łodzi znów na remis

Widzew, podobnie jak wiosną, zremisował z ŁKS 2:2 w piłkarskim święcie Łodzi, jakim dla kibiców z tego miasta są derbowe spotkania. Po meczu rozczarowani końcowym rezultatem byli trenerzy obu zespołów.

W niedzielę dwie łódzkie drużyny po raz 67. zmierzyły siły w jednej z najpopularniejszych i wywołujących największe emocje rywalizacji na polskich boiskach. Derbowy mecz rozegrano w ramach 14. kolejki na zapleczu ekstraklasy i nie zawiódł on oczekiwań kibiców obu stron.


Jego gospodarzem i faworytem wydawał się być Widzew, który jest liderem 1. ligowej tabeli, przed meczem miał 12 punktów przewagi nad lokalnym rywalem, a do tego w tym sezonie wygrał wszystkie spotkania przed własną publicznością. W niedzielę gospodarze też mogli liczyć na głośny doping, bo derbowe starcie na trybunach oglądało ponad 17 tysięcy kibiców, którzy stworzyli gorącą atmosferę.


Ich piłkarze długo jednak sprawiali swoim fanom przykrość, ponieważ w pierwszej połowie wyraźnie lepszy był ŁKS, któremu kibicowało na stadionie ok. 900 kibiców. Udokumentowaniem dobrej gry gości były trafienia Hiszpana Pirulo w 17. minucie oraz Macieja Dąbrowskiego w 29. minucie. Jeszcze przed przerwą Widzew zdobył kontaktowego gola za sprawą Patryka Stępińskiego. Z kolei trzy minuty przed końcem spotkania bramka drugiego z obrońców gospodarzy Tomasza Dejewskiego dała liderowi rozgrywek remis, choć w końcówce szansę na przechylenie szali zwycięstwa miały oba zespoły.


Wypuszczenia zwycięstwa z rąk żałował szkoleniowiec ŁKS Kibu Vicuna. "Szkoda, że nie udało się dziś wygrać. Byliśmy lepszą drużyną. Stworzyliśmy więcej sytuacji, oddaliśmy też osiem celnych strzałów na bramkę rywala przy tylko dwóch Widzewa. Chcieliśmy zdobyć trzy punkty, ale mamy jeden. Czy ten punkt jest cenny, to zależy, czy wygramy w następnej kolejce z Górnikiem Polkowice" – ocenił Hiszpan.


Dodał, że jego zespół nastawiał się na stałe fragmenty gry Widzewa, lecz – jak przyznał - nie wszystko jego podopieczni mieli w tym elemencie pod kontrolą. Goście pierwszego gola stracili bowiem po rzucie rożnym, a drugiego po rzucie wolnym.


Niezadowolony z końcowego rezultatu i podziału punktów był też trener gospodarzy Janusz Niedźwiedź. "Pierwsze słowo, które rzuca mi się na usta, to niedosyt. Bardzo chcieliśmy wygrać i zrobiliśmy bardzo dużo, żeby tak się stało, niestety tylko zremisowaliśmy. Trzeba natomiast docenić, że potrafiliśmy podnieść się ze stanu 0:2 i wyciągnąć to na 2:2" – podkreślił.


Zdaniem opiekuna widzewiaków, w drugiej połowie jego podpiecznym zabrakło postawienia "kropki nad i", "dzięki której wszyscy moglibyśmy wyjść szczęśliwi z tego stadionu".


Takim samym wynikiem zakończyły się poprzednie derby Łodzi. Wiosną to jednak Widzew prowadził 2:0 na stadionie ŁKS i to gospodarze odrobili straty.


ŁKS i Widzew rywalizują ze sobą od 1948 r., ale wówczas rozegrano tylko jeden dwumecz. Tak naprawdę historia derbów Łodzi zaczęła się w 1975 r. i wiele rozegranych od tamtej pory spotkań tych klubów zapisało się w dziejach polskiego futbolu. Niedzielny remis był 27. podziałem punktów w tych konfrontacjach, w tym piątym w 1. lidze. Widzew zwyciężył 27 razy (trzy w 1. lidze), a ŁKS – 13 (raz w 1. lidze). (PAP)


autor: Bartłomiej Pawlak


bap/ af/


Kraj i świat

2024-07-25, godz. 17:20 Bando: do 2040 r. jest miejsce na 12 GW mocy jądrowych w polskim systemie Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Maciej Bando oszacował, że do 2040 r. w polskim systemie elektroenergetycznym jest miejsce… » więcej 2024-07-25, godz. 17:20 Senat/ Bez poprawek do noweli ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym Senat nie zgłosił w czwartek poprawek do noweli ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym. Zgodnie z nowymi przepisami organizacje pozarządowe… » więcej 2024-07-25, godz. 17:20 Senat nie wniósł poprawek do noweli przedłużającej ważność orzeczeń o niepełnosprawności Senat nie wniósł w czwartek poprawek do nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Regulacja przedłuża… » więcej 2024-07-25, godz. 17:20 Prezes Karol Nawrocki przedstawił w Senacie informację o działalności IPN w 2023 r. W mojej opinii w 2023 r. wykonaliśmy swoje zadanie jak należy - mówił w czwartek w Senacie prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki. Przedstawiciele… » więcej 2024-07-25, godz. 17:20 Filiks: to część polityków Porozumienia powstrzymała wybory korespondencyjne (krótka) Na podstawie zgromadzonych dowodów komisja stwierdza, że to opozycja wewnętrzna w ówczesnej koalicji rządowej, w postaci części polityków Porozumienia… » więcej 2024-07-25, godz. 17:20 Senat nie wniósł poprawek do nowelizacji ustawy o publicznej służbie krwi Senat nie wniósł w czwartek poprawek do nowelizacji ustawy, która zakłada przeniesienie przepisów o przeliczaniu oddanych składników krwi do rozporząd… » więcej 2024-07-25, godz. 17:10 Wielkopolskie/ Lekarz z zakazem wykonywania zawodu miał pracować w szamotulskim SOR-ze Lekarz z zakazem wykonywania zawodu miał pracować w szamotulskim SOR-ze. Sprawę zgłoszono do prokuratury, a z lekarzem rozwiązano umowę w trybie natychm… » więcej 2024-07-25, godz. 17:10 Wydarzenia sportowe w skrócie, czwartek 25 lipca, 17.00 Przekazujemy skrót wydarzeń sportowych: Rozstawiona z numerem jeden Iga Świątek rozpocznie rywalizację w igrzyskach olimpijskich w Paryżu od pojedynku… » więcej 2024-07-25, godz. 17:10 www.zdrowie.pap.pl / Dlaczego Japończycy żyją najdłużej, a Peruwiańczycy najrzadziej popełniają samobójstwa? Japonka żyje przeciętnie blisko 88 lat, a mieszkaniec RPA nawet 25 lat krócej. Łotysze, Węgrzy i Litwini stosunkowo częściej umierają z przyczyn, których… » więcej 2024-07-25, godz. 17:10 Paryż/ Ekspert ds. bezpieczeństwa: służby obawiają się ataku za pomocą dronów (wideo) Największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu jest zamach za pomocą dronów. Francuzi swój system antydronowy tworzyli… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »