2021-10-24, 21:20 Autor: PAP

1. liga piłkarska - derby Łodzi znów na remis

Widzew, podobnie jak wiosną, zremisował z ŁKS 2:2 w piłkarskim święcie Łodzi, jakim dla kibiców z tego miasta są derbowe spotkania. Po meczu rozczarowani końcowym rezultatem byli trenerzy obu zespołów.

W niedzielę dwie łódzkie drużyny po raz 67. zmierzyły siły w jednej z najpopularniejszych i wywołujących największe emocje rywalizacji na polskich boiskach. Derbowy mecz rozegrano w ramach 14. kolejki na zapleczu ekstraklasy i nie zawiódł on oczekiwań kibiców obu stron.

Jego gospodarzem i faworytem wydawał się być Widzew, który jest liderem 1. ligowej tabeli, przed meczem miał 12 punktów przewagi nad lokalnym rywalem, a do tego w tym sezonie wygrał wszystkie spotkania przed własną publicznością. W niedzielę gospodarze też mogli liczyć na głośny doping, bo derbowe starcie na trybunach oglądało ponad 17 tysięcy kibiców, którzy stworzyli gorącą atmosferę.

Ich piłkarze długo jednak sprawiali swoim fanom przykrość, ponieważ w pierwszej połowie wyraźnie lepszy był ŁKS, któremu kibicowało na stadionie ok. 900 kibiców. Udokumentowaniem dobrej gry gości były trafienia Hiszpana Pirulo w 17. minucie oraz Macieja Dąbrowskiego w 29. minucie. Jeszcze przed przerwą Widzew zdobył kontaktowego gola za sprawą Patryka Stępińskiego. Z kolei trzy minuty przed końcem spotkania bramka drugiego z obrońców gospodarzy Tomasza Dejewskiego dała liderowi rozgrywek remis, choć w końcówce szansę na przechylenie szali zwycięstwa miały oba zespoły.

Wypuszczenia zwycięstwa z rąk żałował szkoleniowiec ŁKS Kibu Vicuna. "Szkoda, że nie udało się dziś wygrać. Byliśmy lepszą drużyną. Stworzyliśmy więcej sytuacji, oddaliśmy też osiem celnych strzałów na bramkę rywala przy tylko dwóch Widzewa. Chcieliśmy zdobyć trzy punkty, ale mamy jeden. Czy ten punkt jest cenny, to zależy, czy wygramy w następnej kolejce z Górnikiem Polkowice" – ocenił Hiszpan.

Dodał, że jego zespół nastawiał się na stałe fragmenty gry Widzewa, lecz – jak przyznał - nie wszystko jego podopieczni mieli w tym elemencie pod kontrolą. Goście pierwszego gola stracili bowiem po rzucie rożnym, a drugiego po rzucie wolnym.

Niezadowolony z końcowego rezultatu i podziału punktów był też trener gospodarzy Janusz Niedźwiedź. "Pierwsze słowo, które rzuca mi się na usta, to niedosyt. Bardzo chcieliśmy wygrać i zrobiliśmy bardzo dużo, żeby tak się stało, niestety tylko zremisowaliśmy. Trzeba natomiast docenić, że potrafiliśmy podnieść się ze stanu 0:2 i wyciągnąć to na 2:2" – podkreślił.

Zdaniem opiekuna widzewiaków, w drugiej połowie jego podpiecznym zabrakło postawienia "kropki nad i", "dzięki której wszyscy moglibyśmy wyjść szczęśliwi z tego stadionu".

Takim samym wynikiem zakończyły się poprzednie derby Łodzi. Wiosną to jednak Widzew prowadził 2:0 na stadionie ŁKS i to gospodarze odrobili straty.

ŁKS i Widzew rywalizują ze sobą od 1948 r., ale wówczas rozegrano tylko jeden dwumecz. Tak naprawdę historia derbów Łodzi zaczęła się w 1975 r. i wiele rozegranych od tamtej pory spotkań tych klubów zapisało się w dziejach polskiego futbolu. Niedzielny remis był 27. podziałem punktów w tych konfrontacjach, w tym piątym w 1. lidze. Widzew zwyciężył 27 razy (trzy w 1. lidze), a ŁKS – 13 (raz w 1. lidze). (PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ af/

2024-04-24, godz. 16:10 MF: w maju oprocentowanie obligacji detalicznych bez zmian Oprocentowanie obligacji detalicznych sprzedawanych w maju pozostanie na niezmienionym poziomie - poinformowało w środę Ministerstwo Finansów w komunikaci… » więcej 2024-04-24, godz. 16:10 Bodnar: konieczne jest wprowadzenie nadzoru nad służbami specjalnymi (krótka2) W Polsce konieczne jest wprowadzenie nadzoru nad służbami specjalnymi m.in. ze strony sądów, to jeden z wniosków debaty dotyczącej systemu Pegasus - podkreślił… » więcej 2024-04-24, godz. 16:10 Filipiny/ Upały sięgnęły 47 stopni Celsjusza Filipiny zmagają się z ekstremalnymi upałami; we wtorek temperatura w prowincji Cavite sięgnęła 47 stopni Celsjusza - podała w środę agencja AFP. W blisko… » więcej 2024-04-24, godz. 16:10 Dowództwo Generalne: na Bałtyku zaginął żołnierz wojsk specjalnych; trwają poszukiwania W środę po południu, w trakcie programowego szkolenia nurkowego, na Bałtyku zaginął żołnierz wojsk specjalnych; w akcji poszukiwawczej bierze udział śmigłowiec… » więcej 2024-04-24, godz. 16:00 KE wypłaciła Ukrainie 1,5 miliarda euro w ramach pomocy makroekonomicznej Komisja Europejska wypłaciła w środę Ukrainie kolejną transzę pomocy makroekonomicznej w kwocie 1,5 mld euro. Środki te mają wesprzeć finansową stabilność… » więcej 2024-04-24, godz. 16:00 Zakończył się V Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024 (MediaRoom) W dniach 22 i 23 kwietnia stolica Polski po raz kolejny stała się centralnym punktem globalnej dyskusji o klimacie. Eksperci z różnych dziedzin, reprezentujący… » więcej 2024-04-24, godz. 16:00 Ekstraklasa piłkarska – Warta chce pójść za ciosem Po efektownej poniedziałkowej wygranej ze Stalą Mielec (5:2) piłkarze poznańskiej Warty szybko musieli wrócić do pracy, bowiem już w piątek czeka ich kolejny… » więcej 2024-04-24, godz. 15:50 Jest pisemne uzasadnienie kwietniowej decyzji Izby Kontroli Nadzwyczajnej SN ws. M. Kamińskiego (opis) Izba Pracy oparła swoją właściwość ws. mandatu poselskiego Mariusza Kamińskiego wyłącznie na woli polityka, czyli marszałka Sejmu; jej postanowienie… » więcej 2024-04-24, godz. 15:50 W. Brytania/ Minister obrony: kraje NATO powinny wydawać na obronę min. 2,5 proc. PKB Wielka Brytania będzie przekonywać pozostałych członków NATO do podniesienia minimalnego poziomu wydatków na obronność z 2 proc. do 2,5 proc. PKB - oświadczył… » więcej 2024-04-24, godz. 15:50 Śląskie/ GZM wesprze pomysły gmin na mikrowyprawy, które odbędą się w święto Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia wesprze pomysły swoich gmin członkowskich na mikrowyprawy dla mieszkańców, które złożą się na obchody urodzin… » więcej