Ekstraklasa piłkarska - Górnik Łęczna - Piast 1:1 (opis2)

Górnik Łęczna - Piast Gliwice 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Patryk Sokołowski (3), 1:1 Bartosz Śpiączka (45+1-głową).

Żółta kartka - Górnik Łęczna: Kamil Pajnowski, Tomasz Midzierski, Tomasz Tymosiak. Piast Gliwice: Alberto Toril, Dominik Steczyk.

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk). Widzów 2 043.

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Bartosz Rymaniak, Kamil Pajnowski, Tomasz Midzierski, Leandro - Marcel Wędrychowski (81. Łukasz Szramowski), Janusz Gol, Alex Serrano (82. Damian Gąska), Tomasz Tymosiak (72. Szymon Drewniak), Serhij Krykun (86. Michał Mak) - Bartosz Śpiączka (86. Przemysław Banaszak).

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Tomas Huk, Ariel Mosór (89. Tomasz Mokwa), Alexandros Katranis - Michael Ameyaw (58. Arkadiusz Pyrka), Damian Kądzior, Patryk Sokołowski, Patryk Lipski, Tiago Alves (58. Dominik Steczyk) - Alberto Toril (84. Tom Hateley).

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla gospodarzy, bo już po dwóch minutach przegrywali. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Damiana Kądziora w pole karne, nie trafił w piłkę Tomasz Midzierski, a ta znalazła się pod nogami Patryka Sokołowskiego, który silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans obrony Maciejowi Gostomskiemu.

Ta sytuacja deprymująco wpłynęła na gospodarzy i przez kilkanaście minut na murawie dominowali piłkarze Piasta. W 20. min szansę na podwyższenie wyniku miał Martin Konczkowski, ale jego silny strzał był niecelny.

Kiedy zbliżało się pół godziny gry piłkarze Górnika przeprowadzili groźną akcję - z lewej strony dośrodkowywał Leandro, a najwyżej skaczący Bartosz Śpiączka znakomicie główkował, jednak fantastyczną obroną popisał się Frantisek Plach odbijając piłkę pod nogi Alexa Serrano, który nie wykorzystał szansy na wyrównanie.

W 44. min Śpiączka silnie strzelił tuż nad poprzeczką, ale już w doliczonym czasie pierwszej połowy zdobył wyrównującego gola. Do kolejnego dośrodkowania Leandro z lewej strony boiska znów najwyżej wyskoczył najskuteczniejszy napastnik gospodarzy pokonując słowackiego bramkarza Piasta.

Po zmianie stron korzystniejsze wrażenie sprawiali podopieczni Kamila Kieresia, którym na przeszkodzie w odniesieniu zwycięstwa przeszkodził bramkarz gości. W 66. min po zaskakującym strzale Marcela Wędrychowskiego, zdołał na róg wybić piłkę zmierzającą tuż pod spojenie słupka z poprzeczką, a już w doliczonym czasie drugiej połowy, po składnej akcji Janusza Gola, Damiana Gąski i Michała Maka, nie dał się pokonać temu ostatniemu.

W porównaniu z poprzednimi spotkaniami zespół Górnika zagrał o wiele lepiej w defensywie, choć ocena byłaby wyższa, gdyby nie błąd w pierwszych minutach. Praca w okresie przerwy na mecze reprezentacji była więc dobrze wykorzystana przez sztab szkoleniowy, a zdobyty punkt z Piastem, a przede wszystkim sama postawa drużyny może oznaczać, że ekipa z Lubelszczyzny nie będzie już takim łatwym dostarczycielem punktów rywalom. (PAP)

Autor: Andrzej Szwabe

asz/ co/

2024-07-22, godz. 22:10 Wydarzenia sportowe w skrócie, poniedziałek 22 lipca, 22.00 Przekazujemy skrót wydarzeń sportowych: Hubert Hurkacz poinformował, że nie wystartuje w igrzyskach olimpijskich w Paryżu. 'Była to bardzo, bardzo trudna… » więcej 2024-07-22, godz. 22:10 Etiopia/ Co najmniej 55 osób, w tym dzieci, zginęło w osuwisku ziemi na południu kraju Co najmniej 55 osób zginęło w poniedziałek w wyniku osunięcia się ziemi w okręgu Gofa w południowej części Etiopii, poinformowały lokalne władze, dodając… » więcej 2024-07-22, godz. 22:10 Ekstraklasa piłkarska - Stal - Widzew 1:1 (opinie) Po meczu Stal Mielec - Widzew Łódź (1:1) powiedzieli: Daniel Myśliwiec (trener Widzewa): 'Dużo się dziś działo. Jakość naszej gry była dobra. Jednak… » więcej 2024-07-22, godz. 22:00 Domański: obecnie nie widzę powodów dla podwyższania oczekiwanego poziomu deficytu na br. Obecnie nie widzę powodów dla podwyższania oczekiwanego poziomu deficytu na rok bieżący - powiedział w poniedziałek minister finansów Andrzej Domański… » więcej 2024-07-22, godz. 22:00 Izrael/ Synowie Aleksa Dancyga obwiniają rząd Netanjahu o śmierć ojca Poświęcanie życia zakładników dla polityki to nie tylko czyn karalny, to zdrada w pełnym tego słowa znaczeniu - powiedział Mati Dancyg, syn izraelsko-polskiego… » więcej 2024-07-22, godz. 22:00 Liga włoska - Zieliński zadebiutował w Interze Piotr Zieliński zadebiutował w barwach Interu Mediolan. Piłkarz reprezentacji Polski zagrał w drugiej połowie sparingu z drużyną Pergolettese, rozegranego… » więcej 2024-07-22, godz. 21:50 Ekstraklasa piłkarzy ręcznych – koniec urlopów w Górniku Zabrze Piłkarze ręczni trzeciej drużyny ekstraklasy Górnika Zabrze spotkali się w poniedziałek po urlopach.. „Pierwszy dzień był bardzo intensywny - bieganie… » więcej 2024-07-22, godz. 21:40 Ekstraklasa piłkarska - Stal - Widzew 1:1 (opis2) Stal Mielec - Widzew Łódź 1:1 (1:0) Bramki: 1:0 Ilja Szkurin (45+2-głową), 1:1 Jakub Łukowski (73). Żółta kartka - Stal Mielec: Bert Esselink, Mateusz… » więcej 2024-07-22, godz. 21:40 Liga MLS - kontuzjowany Messi nie zagra w Meczu Gwiazd Argentyńczyk Lionel Messi z Interu Miami, który od czasu finału Copa America z Kolumbią leczy kontuzję, nie wystąpi w środowym Meczu Gwiazd MLS - poinformowały… » więcej 2024-07-22, godz. 21:40 Mec. Gregorczyk-Abram: badając skargi dot. Pegasusa, ETPCz zajmie się też kwestią prawa do wolnych wyborów Europejski Trybunał Praw Człowieka, badając skargi wobec Polski dotyczące stosowania Pegasusa przez służby, zajmie się nieporuszaną dotychczas w tym kontekście… » więcej