Radio Opole » Kraj i świat
2021-08-05, 21:10 Autor: PAP

Dziś (piątek, 6 sierpnia) na świecie

ŚWIAT - Trwa pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego groźną dla życia chorobę Covid-19. Według amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u ponad 200,4 mln ludzi na świecie, a ponad 4,26 mln zainfekowanych zmarło; wykonano ponad 4,29 mld szczepień przeciw Covid-19.


RZYM - W całych Włoszech na mocy rozporządzenia rządu Mario Draghiego wchodzi w życie obowiązek przepustki Covid-19 przy wejściu do restauracji i barów w zamkniętych pomieszczeniach, teatrów, kin, muzeów, na basen, do siłowni, parków rozrywki, na imprezy sportowe i targowe oraz na zjazdy i kongresy.


MIŃSK, WARSZAWA - Rozwój wydarzeń wokół białoruskiej lekkoatletki Krysciny Cimanouskiej, która pod opieką przedstawicieli polskich władz opuściła w środę Tokio, gdzie uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich. Obecnie biegaczka jest już w Polsce.


AWAZA (Turkmenistan) - Spotkanie prezydentów Turkmenistanu, Turcji i Azerbejdżanu, Kurbankuły Berdymuchammedowa, Recepa Tayyipa Erdogana i Ilhama Alijewa.


BANDAR SERI BEGAWAN (Brunei) - Spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN).


PEKIN - Na północy ChRL wspólne chińsko-rosyjskie ćwiczenia wojskowe z udziałem ponad 10 tys. żołnierzy; do 20 sierpnia.


DUSZANBE - Wspólne rosyjsko-uzbecko-tadżyckie manewry wojskowe w pobliżu granicy z Afganistanem; do 10 sierpnia.


HIROSZIMA - Uroczystość żałobna w 76. rocznicę zrzucenia przez USA w 1945 roku bomby atomowej na miasto.


EDYNBURG - Początek festiwali artystycznych: od piątku – festiwalu sztuki ulicznej Fringe i festiwalu orkiestr wojskowych Royal Edinburgh Military Tattoo, a od soboty – Międzynarodowego Festiwalu w Edynburgu, który skupia się na muzyce poważnej, teatrze i operze. (PAP)


mal/


Kraj i świat

2021-09-17, godz. 06:50 Prezydent dla "Polska Times" o wizycie Merkel w Polsce: jestem zdumiony, jak tę sprawę załatwiono Nie mam żalu, mogę wyrazić tylko zdumienie, że w ten sposób tę sprawę załatwiano. Faktycznie było tak, że zostaliśmy o terminie spotkania z Angelą… » więcej 2021-09-17, godz. 06:50 Winnicki o słowach Brauna do Niedzielskiego: to nie jest stanowisko Konfederacji To nie jest stanowisko koła Konfederacji - powiedział PAP poseł Robert Winnicki (Konfederacja) odnosząc się do słów Grzegorza Brauna skierowanych do ministra… » więcej 2021-09-17, godz. 06:50 W światowych mediach teksty przybliżające historię Polski; autorami m.in. prezydent Duda i brytyjski historyk Roger… 17 września w mediach kilkudziesięciu krajów świata zaczną pojawiać się teksty z kolejnej odsłony projektu „Opowiadamy Polskę światu”. Artykuły… » więcej 2021-09-17, godz. 06:50 Sondaż dla "SE": 59 proc. wyborców PiS za pozostaniem Kaczyńskiego w rządzie Według 59 proc. wyborców PiS Jarosław Kaczyński nie powinien odchodzić z rządu - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla 'Super Expressu'. Za odejściem… » więcej 2021-09-17, godz. 06:50 Prezydent dla "Polska Times": chcę, żeby polityka Zjednoczonej Prawicy była kontynuowana Chcę, żeby polityka Zjednoczonej Prawicy była kontynuowana; taką ambitną politykę jest w stanie kontynuować tylko Zjednoczona Prawica; mam nadzieję, że… » więcej 2021-09-17, godz. 06:50 Bielan dla "DGP": PiS ma niewielką większość, ale będzie się ona zwiększać PiS ma większość. Niewielką, ale ma. Znając nastroje w parlamencie, myślę, że będzie się ona zwiększać - mówi w wywiadzie dla 'Dziennika Gazety Prawnej'… » więcej 2021-09-17, godz. 06:40 Prof. Kołtan: Jest prawdopodobne, że szczepionki przeciw COVID-19 będziemy brać co roku (wywiad) Jest prawdopodobne, że szczepionki przeciw COVID-19 będziemy brać co roku. Uważam, że te szczepienia staną się czymś normalnym. Tak jak dziś zabezpieczenia… » więcej 2021-09-17, godz. 06:40 Kraków/ Wystawa "Ukraina. Wzajemne spojrzenia", czyli twarzą w twarz z mitem i stereotypem Narodowy mit i wzajemne stereotypy, których nawet po latach ciężko wyzbyć się w relacjach między naszymi krajami - to główne tematy wystawy 'Ukraina. Wzajemne… » więcej 2021-09-17, godz. 06:30 Ekspert: bardziej czuła metoda wykrywania raka szyjki macicy pod koniec 2022 r. Do końca 2022 r. przewiduje się wprowadzenie u nas w badaniach przesiewowych bardziej czułej metody molekularnej wykrywania raka szyjki macicy - poinformował… » więcej 2021-09-17, godz. 06:30 Dr Rohoziński: przybycie Polaków do Kazachstanu odbywało się w apokaliptycznej atmosferze Przybycie Polaków do Kazachstanu odbywało się w apokaliptycznej atmosferze i faktycznie szczególnie pierwsza zima, była spełnieniem ich obaw - powiedział… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »