2021-07-29, 23:30 Autor: PAP

Piłkarska LK - Pogoń Szczecin wyeliminowana przez NK Osijek (opis)

Piłkarze Pogoni Szczecin przegrali w Chorwacji z NK Osijek 0:1 i odpadli z rozgrywek Ligi Konferencji. O awansie wicemistrzów Chorwacji do trzeciej rundy kwalifikacji zdecydował gol reprezentanta Węgier Laszlo Kleinheislera.

NK Osijek - Pogoń Szczecin 1:0 (1:0).

Bramka - 1:0 Laszlo Kleinheisler (44).

Żółta kartka - NK Osijek: Mario Jurcevic, Mile Skoric, Ivan Fiolic. Pogoń: Benedikt Zech, Kamil Drygas, Paweł Stolarski.

Sędzia: Luis Godinho (Portugalia).

NK Osijek: Ivica Ivusic – Danijel Loncar, Mile Skoric, Mario Jurcevic, Mato Milos – Vedran Jugovic, Laszlo Kleinheisler (79. Darko Nejasmic), Marin Pilj (90. Jewhen Czaberko) – Damjan Bohar (79. Amer Hiros), Ramon Mierez, Petar Bockaj (63. Ivan Fiolic).

Pogoń: Dante Stipica – Jakub Bartkowski (79. Paweł Stolarski), Konstantinos Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Luis Mata – Damian Dąbrowski – Rafał Kurzawa (59. Alexander Gorgon), Kacper Kozłowski (68. Piotr Parzyszek), Jean Carlos (79. Kamil Drygas), Sebastian Kowalczyk (79. Marcel Wędrychowski) – Luka Zahovic.

Jedną zmianę w porównaniu z pierwszym meczem w Szczecinie wprowadził trener Kosta Runjaic. Na ławce rezerwowych usiadł Alexander Gorgon. W jego miejsce wyszedł Jean Carlos, który pokazał się z dobrej strony w ligowym meczu z Górnikiem. Brazylijczyk udowodnił, że miejsce w jedenastce mu się należy.

"Portowcy" bez kompleksów rozpoczęli rewanżowe spotkanie w Chorwacji. Już w szóstej minucie mieli dogodną sytuację w postaci rzutu wolnego około 20 metrów od bramki gospodarzy, ale Rafał Kurzawa uderzył w mur.

W 29. min. szarżował na bramkę Pogoni Ramon Mierez i tylko ofiarna pogoń Luisa Maty przerwała akcję, która mogła zakończyć się sytuacją sam na sam z Dantem Stipicą.

W odpowiedzi akcję prawą stroną przeprowadził Kacper Kozłowski. Dograł płasko na przedpole Ivicy Ivusicia, ale Rafał Kurzawa nie trafił dobrze w piłkę.

Jednak w ostatnim kwadransie pierwszej części dominację przejęli gospodarze. W 41. min. reprezentant Węgier Laszlo Kleinheisler strzelał z 15 metrów, ale piłka po odbiciu się od Konstantinosa Triantafyllopoulusa przeleciała obok polskiej bramki. Trzy minuty później Węgier jednak znalazł drogę do siatki Stipicy. Prawym skrzydłem uciekł Damjan Bohar, nie zdążył z interwencją Benedikt Zech, były piłkarz Zagłębia Lubin zagrał równolegle w poprzek pola karnego do nadbiegającego Kleinheislera, a ten płaskim uderzenie w długi róg zdobył prowadzenie dla NK Osijek.

W 57. min. świetną akcję zainicjował Kurzawa, odegrał do Kozłowskiego. 17-latek uderzył zza pola karnego, ale Ivusic zdołał obronić.

Tyle, że chwilę później Chorwaci mieli jeszcze lepszą okazję do podwyższenia prowadzenia. Ponownie strzelał Kleinheisler, Stipica tylko wzrokiem odprowadził piłkę. Ta, na szczęście dla Portowców, minimalnie ominęła bramkę.

W 68. min. na bramkę gospodarzy strzelali Alexander Gorgon i Luka Zahovic. Tylko ofiarna interwencja Mile Skorica uratowała zespół Osijeku przed niebezpieczeństwem. Chwilę później Jean Carlos miał przed sobą już pustą bramkę, ale ubiegł go stoper Osijeku.

W 83. i 85. minucie przed drugą bramką "Portowców" uratował Dante Stipica. Najpierw strzelał Amer Hiros, potem Ivan Fiolic.

Polacy w ostatnich kilkudziesięciu minutach spotkania byli zespołem prowadzącym grę. W ostatnich chwilach meczu rzucili do ataku wszystkie siły (łącznie ze Stipicą w polu karnym gospodarzy podczas rzutów rożnych). Nie przyniosło to jednak zmiany wyniku.

Tym samym Pogoń w czwartym starcie w europejskich pucharach nie zdołała przejść żadnej rundy i nadal pozostaje bez zwycięstwa (pięć porażek, trzy remisy).(PAP)

pż/ sab/

2024-04-27, godz. 01:30 Rząd zajmie się projektem ustawy o pomocy Ukraińcom Rada Ministrów na posiedzeniu we wtorek zajmie się projektem nowelizacji ustawy, który przedłuża ochronę tymczasową dla Ukraińców uciekających przed… » więcej 2024-04-27, godz. 01:10 UE/ Chińska platforma Shein będzie musiała przestrzegać unijnych przepisów cyfrowych Zgodnie z zapisami unijnego aktu o usługach cyfrowych, specjalizująca się w sprzedaży ubrań chińska platforma internetowa Shein będzie musiała m.in. kontrolować… » więcej 2024-04-27, godz. 00:40 KPRM: rząd ma się zająć rewizją Krajowego Planu Odbudowy Rada Ministrów na wtorkowym posiedzeniu ma się zająć zmianą Krajowego Planu Odbudowy - wynika z porządku obrad rządu zamieszczonego na stronie Kancelarii… » więcej 2024-04-27, godz. 00:30 KPRM: rząd ma się zająć Wieloletnim Planem Finansowym Państwa na lata 2024–2027 Rada Ministrów na wtorkowym posiedzeniu ma zająć się Wieloletnim Planem Finansowym Państwa na lata 2024-2027 - wynika z porządku obrad rządu zamieszczonego… » więcej 2024-04-27, godz. 00:30 Ukraina/ Media: ogłoszono alarm przeciwlotniczy na terytorium całego kraju We wszystkich obwodach Ukrainy ogłoszono w piątek późnym wieczorem alarm przeciwlotniczy w związku z możliwością rosyjskich ataków rakietowych - poinformował… » więcej 2024-04-27, godz. 00:20 Na stronie KPRM opublikowano oświadczenie majątkowe premiera Tuska Na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów opublikowano oświadczenie majątkowe premiera Donalda Tuska za rok 2023. Premier ma 120 tys. zł oraz 295 tys. euro… » więcej 2024-04-27, godz. 00:00 Dowództwo Operacyjne: w polskiej przestrzeni powietrznej rozpoczęły operowanie dyżurne statki powietrzne W polskiej przestrzeni powietrznej rozpoczęły operowanie dyżurne statki powietrzne, co może wiązać się z występowaniem podwyższonego poziomu hałasu… » więcej 2024-04-26, godz. 23:50 Białoruś/ Grupa hakerska Cyberpartyzanci oznajmiła, że zhakowała dane o pracownikach KGB Białoruska grupa hakerska o nazwie Cyberpartyzanci (Kiberpartyzany) oznajmiła w piątek, że włamała się na stronę KGB Białorusi i zhakowała dane o ponad… » więcej 2024-04-26, godz. 23:50 Ekstraklasa piłkarska - Jagiellonia - Pogoń 2:2 (opinie) Po meczu Jagiellonia - Pogoń (2:2) powiedzieli: Jens Gustafsson (trener Pogoni Szczecin): 'To był dla nas ciężki mecz, szczególnie w pierwszej połowie… » więcej 2024-04-26, godz. 23:30 Liga angielska - Leicester City wraca do elity Leicester City wraca po rocznej przerwie do angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Przesądziła o tym wyjazdowa porażka drugiego w tabeli Leeds United z Queens… » więcej