Radio Opole » Kraj i świat
2021-07-29, 22:40 Autor: PAP

Piłkarska LK - awans Rakowa po rzutach karnych (opinie)

Po rewanżowym meczu drugiej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Konferencji Raków Częstochowa - Suduva Mariampol (0:0 po 90 minutach i dogrywce, rzuty karne 4-3) powiedzieli:

Victor Basadre (trener Suduvy): "Mecz był bardzo podobny do tego pierwszego z Rakowem, oczywiście nie licząc tego, że był dłuższy o dogrywkę i rzuty karne. Jestem zadowolony z tego co moi podopieczni pokazali, zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Oczywiście jesteśmy smutni, że nie wygraliśmy. Życzę naszemu rywalowi powodzenia w kolejnej rundzie rozgrywek.

- W lidze litewskiej gramy inaczej, bardziej ofensywnie. Na ogół jesteśmy silniejsi od rywali. Jednak musieliśmy dostosować się do przeciwnika".

Marek Papszun (trener Rakowa): "Najważniejsze, że w tym debiutanckim dwumeczu w europejskich pucharach awansowaliśmy dalej. To był nasz cel, bez względu na styl. Niektórym się wydaje, że takie mecze łatwo się wygrywa. My nie jesteśmy jednak - i długo nie będziemy - czołowym zespołem Europy. Mamy bardzo dużo problemów kadrowych i szacunek dla mojej drużyny, że mimo to wygraliśmy. Gdy się nie udało wygrać w 90 minutach, to chcieliśmy to uczynić w dogrywce. Skoro to się nie udało, to trzeba było to zrobić w rzutach karnych. To się udało. Wiemy, że debiutanckie sezony w europejskich pucharach są trudne. Teraz mamy mocniejszego rywala, będziemy chcieli go pokonać.

- Chciałem podziękować gospodarzom, którzy przyjęli nas bardzo dobrze. Bielszczanie spełniali wszystkie nasze prośby. Moim zdaniem wygraliśmy zasłużenie". (PAP)

Autor: Rafał Czerkawski

rcz/ sab/

Kraj i świat

2024-05-04, godz. 17:10 Ekstraklasa piłkarska - ŁKS - Śląsk 1:2 (wynik) ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław 1:2 (0:0). Bramki: 1:0 Dani Ramirez (53-karny), 1:1 Jehor Macenko (71-głową), 1:2 Piotr Samiec-Talar (76). Żółta kartka… » więcej 2024-05-04, godz. 17:10 Rektor WUM polecił dezaktywację systemu teleinformatycznego do głosowania w wyborach nowego rektora Rektor WUM Zbigniew Gaciong wydał służbowe polecenie m.in. dezaktywacji systemu teleinformatycznego, przy użyciu którego miało być przeprowadzone głosowanie… » więcej 2024-05-04, godz. 17:10 Ekstraklasa piłkarska - ŁKS - Śląsk 1:2 (opis1) ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław 1:2 (0:0). Bramki: 1:0 Dani Ramirez (53-karny), 1:1 Jehor Macenko (71-głową), 1:2 Piotr Samiec-Talar (76). Żółta kartka… » więcej 2024-05-04, godz. 17:00 Uganda/ Przez jemeńskich Huti w katolickich kościołach zabrakło mszalnego wina Kościołowi katolickiemu w Ugandzie brakuje mszalnego wina, informuje portal BBC, powołując się na lokalne media. Winę za niedobory ponoszą jemeńscy Huti… » więcej 2024-05-04, godz. 17:00 Prognoza pogody na 5 i 6 maja Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą przeważać będą niże. Wpływ wyżów zaznaczy się na południu kontynentu oraz w północnej… » więcej 2024-05-04, godz. 16:30 Poznań/ Gdzie rozpalić grilla lub ognisko w Poznaniu? W mieście są do tego specjalne miejsca W Poznaniu grilla - poza własnym podwórkiem - można rozpalić także na określonych ogólnodostępnych, miejskich terenach - przypomniał poznański magistrat… » więcej 2024-05-04, godz. 16:30 Kierwiński: zbadano mnie alkomatem, wynik = 0,0 Szef MSWiA Marcin Kierwiński poinformował w sobotę na portalu X, że poddał się badaniu alkomatem. 'Zanim wydacie wyrok posłuchajcie moich wypowiedzi, których… » więcej 2024-05-04, godz. 16:20 Szejk Al-Sabah z Kuwejtu zawieszony przez MKOl na 15 lat Kuwejcki szejk Ahmad Al-Fahad Al-Sabah z powodu naruszenia zasad etyki został zawieszony przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) na 15 lat i w tym czasie… » więcej 2024-05-04, godz. 16:10 Liga angielska - Ipswich Town wraca do elity Piłkarze Ipswich Town pokonali w sobotę 2:0 Huddersfield Town Michała Helika i zajęli drugie miejsce w rozgrywkach Championship. W przyszłym sezonie 'Blues'… » więcej 2024-05-04, godz. 16:00 Ekstraklasa piłkarska - ŁKS - Śląsk 0:0 (do przerwy) ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław 0:0 do przerwy Żółta kartka - Śląsk Wrocław: Nahuel Leiva. Sędzia: Karol Arys (Szczecin).(PAP) bap/ mak/ cegl/ » więcej