2021-07-29, 22:30 Autor: PAP

Piłkarska LK – Śląsk - Ararat 3:3, awans wrocławian (opis)

Śląsk Wrocław zremisował z Araratem Erywań 3:3 (1:2) w rewanżowym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Konferencji i awansował do kolejnej fazy. Pierwsze spotkanie w Armenii polski zespół wygrał 4:2. Jego następnym rywalem będzie Hapoel Beer Szewa z Izraela.

Śląsk Wrocław – Ararat Erywań 3:3 (1:2).

Bramki - Śląsk Wrocław: Robert Pich (2, 65), Szymon Lewkot (58); Ararat Erywań: Mory Kone (40, 42), Dognimani Yacouba Silue (89).

Żółta kartka – Śląsk: Szymon Lewkot; Ararat: Zirajr Margarjan, Dognimani Yacouba Silue.

Sędzia: Iwan Griffith (Walia). Widzów: 10 245.

Pierwszy mecz - 4:2, awans - Śląsk.

Śląsk Wrocław: Michał Szromnik – Szymon Lewkot, Wojciech Golla, Mark Tamas – Patryk Janasik (87. Bartłomiej Pawłowski), Krzysztof Mączyński, Rafał Makowski, Victor Garcia Marin – Robert Pich (90+4. Adrian Łyszczarz), Mateusz Praszelik (38. Waldemar Sobota) – Erik Exposito (87. Fabian Piasecki).

Ararat Erywań: Wsiewołod Jermakow – Juan Bravo, Marko Prljevic, Hrair Mkojan, Zirajr Margarjan - Alik Arakeljan (63. Igor Stanojevic), Dimitije Pobulic (79. Alyu Isah), Dawid Manojan (73. Gor Malakjan), Edgar Malakjan (63. Razmik Hakobjan) - Serge Deble (73. Dognimani Yacouba Silue) - Mory Kone.

Wydawało się, że losy dwumeczu rozstrzygnęły się już po dwóch minutach spotkania we Wrocławiu i wielkich emocji już nie będzie. Z lewej strony mocno w pole karne dośrodkował Victor Garcia Marin, bramkarz Araratu Wsiewołod Jermakow nie utrzymał w rękach piłki, do której dopadł Robert Pich i Śląsk prowadził 1:0, a w dwumeczu 5:2.

Podopieczni trenera Jacka Magiery nie forsowali tempa w kolejnych minutach, ale i tak kontrolowali spotkanie. To goście starali się grać szybko, ale ich pomysł na grę sprowadzał się do posyłania długich podań do wysuniętej dwójki Mory Kone i Serge Deble. Ten drugi miał dobra okazję w 20. minucie i była to pierwsza groźna akcja zespołu z Armenii.

Śląsk z minuty na minutę grał jednak coraz bardziej nonszalancko i praktycznie bez biegania. Wrocławianie stracili kontrolę nad wydarzeniami na boisku, napór rywali rósł i w końcu przyniosło to gole. Najpierw przed polem karnym piłkę stracili obrońcy i z bliska do siatki trafił Kone. Kilkadziesiąt sekund później napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej wykończył ładną i szybką akcję strzałem z pola karnego i Araratowi brakowało tylko gola do remisu w dwumeczu.

Dopiero po stracie dwóch bramek gospodarze ponownie się ożywili i mogli doprowadzić do remisu jeszcze przed przerwą, ale piłka po uderzeniu Picha wylądowała na słupku.

Po zmianie stron Śląsk już nie czekał, co zrobi rywal, ale zaczął atakować. Szybko do siatki trafił Rafał Makowski, ale sędzia dopatrzył się zagrania ręką zawodnika wrocławskiego zespołu. Kilka minut później nie było już żadnych wątpliwości – Krzysztof Mączyński dośrodkował z rzutu rożnego, Wojciech Golla zgrał głową, a Szymon Lewkot wślizgiem posłał piłkę do bramki.

Tym razem po strzeleniu gola Śląsk nie stanął, ale atakował dalej. Naciskani rywale mieli duże problemy z utrzymaniem się przy piłce, popełniali błędy i wrocławianie mieli okazje do szybkich ataków. Po jednym z nich Patryk Janasik dośrodkował z prawej strony a Pich uderzając wolejem trafił pod poprzeczkę.

Polski zespół już do końca spotkania nie oddał inicjatywy i mógł, a nawet powinien zdobyć kolejne gole. Dwie wyśmienite okazje miał Erik Exposito. Najpierw Hiszpan przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Araratu, a później zamiast strzelać próbował jeszcze podawać.

Śląsk zamiast podwyższyć prowadzenie sam stracił gola. I ponownie stało się to podobnie jak w poprzednich przypadkach – prosta strata na własnej połowie, szybko wyprowadzony atak przeciwników i napastnik gości w idealnej sytuacji trafił do bramki.

Później jeszcze dwie wyśmienite okazje miał Fabian Piasecki, ale za każdym razem bramkarz gości popisywał się doskonałą paradą i wynik nie uległ już zmianie.

Kolejnym rywalem Śląska będzie Hapoel Beer Sheva. Zespół z Izraele w poprzedniej rundzie wyeliminował Arda Kardżali wygrywając na wyjeździe 2:0 i w rewanżu u siebie 4:0. Pierwszy mecz zostanie rozegrany już za tydzień we Wrocławiu.(PAP)

Autor: Mariusz Wiśniewski

marw/ pp/ sab/

2024-04-26, godz. 11:20 Koszalin/ Sprawa dwóch dyżurnych ruchu kolejowego nadal w prokuraturze; interweniował Prokurator Generalny Sprawą dwóch dyżurnych ruchu ze stacji Koszalin i Nosówko podejrzanych o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu kolejowym nadal… » więcej 2024-04-26, godz. 11:20 Sejm uchwalił nowelizację ustawy o działach Sejm uchwalił w piątek nowelizację niektórych ustaw związanych z funkcjonowaniem administracji rządowej, czyli tzw. ustawę o działach, wraz z poprawką… » więcej 2024-04-26, godz. 11:20 UE/ Przejście z IX do X kadencji Parlamentu Europejskiego – najważniejsze procedury Przed europosłami, którzy zostaną wybrani w czerwcu, m.in. wybór nowego przewodniczącego i kilkadziesiąt projektów, którymi nie zdążyli zająć się… » więcej 2024-04-26, godz. 11:20 Bydgoszcz/ Po zderzeniu dwóch ciężarówek zablokowana S5 w kierunku Gdańska Zablokowana jest droga ekspresowa S5 pomiędzy węzłami Bydgoszcz Zachód i Bydgoszcz Opławiec w kierunku Gdańska, gdzie zderzyły się dwa samochody ciężarowe… » więcej 2024-04-26, godz. 11:20 Sejm/ Uchwalono ustawę uznającą język śląski za język regionalny (krótka) Sejm RP w piątek uchwalił ustawę uznającą język śląski za język regionalny. Za głosowało 236 posłów, przeciwko było 186, a 5 wstrzymało się od… » więcej 2024-04-26, godz. 11:10 Rośnie niepewność dzieci w sieci (MediaRoom) Bank ING ponownie przeprowadził badanie* dzieci w wieku 7-17 lat - na ile bezpiecznie czują się w Internecie i na jakie cyberzagrożenia były narażone. Z… » więcej 2024-04-26, godz. 11:10 Politico: Macron i Orban przedstawili dwie różne wizje UE Na krótko przed wyborami do Parlamentu Europejskiego prezydent Francji Emmanuel Macron i premier Węgier Viktor Orban przedstawili wyborcom dwie kontrastujące… » więcej 2024-04-26, godz. 11:10 Sejm przyjął przez aklamację uchwałę w 100. rocznicę wprowadzenia złotego do obiegu W 100. rocznicę wprowadzenia złotego do obiegu, w przyjętej w piątek przez aklamację uchwale, Sejm RP wyraził wdzięczność architektom reform, na czele… » więcej 2024-04-26, godz. 11:10 Śmiszek: rząd w najbliższych tygodniach zajmie się projektem noweli Kk ws. zwalczania mowy nienawiści W najbliższych tygodniach rząd zajmie się projektem noweli mającej na celu efektywne zwalczanie mowy nienawiści wobec mniejszości - poinformował w piątek… » więcej 2024-04-26, godz. 11:00 Grecja/ Premier: nie przekażemy Ukrainie naszych systemów obrony powietrznej Grecja nie przekaże Ukrainie systemów obrony powietrznej, takich jak Patriot czy S-300 - oświadczył premier Kyriakos Micotakis. Podkreślił, że zestawy te… » więcej