Radio Opole » Kraj i świat
2021-06-15, 20:20 Autor: PAP

W Przysusze zebrał się klub PiS na wyjazdowym posiedzeniu

We wtorek późnym popołudniem w Przysusze (mazowieckie) na wyjazdowym posiedzeniu zebrał się klubu Prawa i Sprawiedliwości. Wśród tematów spotkania znajdą się plany na najbliższe miesiące, w tym wdrażanie propozycji, które znalazły się Polskim Ładzie.

Uczestnikami spotkania są m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz europosłowie i parlamentarzyści PiS. Spotkanie rozpoczęło się od kolacji; potem ma nastąpić oficjalna część posiedzenia, na której głos zabrać ma m.in. prezes.


To pierwsze wyjazdowe posiedzenie klubu od niemal roku, ostatnie odbyło się w sierpniu 2020 r. "Po tak długim czasie potrzebne jest podniesienie morale i mobilizacji w klubie. Podczas spotkania zapewne nastąpi podsumowanie dotychczasowej kadencji naszych rządów oraz przedstawione zostaną plany na kolejne miesiące" - mówił wcześniej PAP polityk z otoczenia kierownictwa PiS.


W trakcie posiedzenia zapewne będzie też omówiona sytuacja w Zjednoczonej Prawicy. Wcześniej we wtorek podczas głosowania w Sejmie część posłów klubu PiS zagłosowała przeciw kandydaturze senator Lidii Staroń na stanowisko nowego RPO. Było to 10 posłów Porozumienia, w tym lider ugrupowania Jarosław Gowin, którzy zagłosowali za kandydaturą Marcina Wiącka.


"Proszę pamiętać o tym, że my jako zarząd krajowy Porozumienia przyjęliśmy uchwałę, która zobligowała posłów Porozumienia na kandydaturę prof. Wiącka" - zwróciła uwagę rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka wchodząc na posiedzenie klubu. Nasza decyzja była znana i od samego początku deklarowaliśmy w jaki sposób zagłosujemy" - dodała.


Pytana czy podczas posiedzenia klubu politycy Porozumienia usłyszą "gorzkie słowa", Sroka wyraziła przekonanie, że nie. W naszej ocenie, w dalszym ciągu uważamy, że kandydatura prof. Wiącka była zdecydowanie lepszą kandydaturą" - przyznała.


W czasie spotkania poruszone będą zapewne planowane projekty ustaw dotyczące Polskiego Ładu.


"Myślę, że będziemy rozmawiali o Polskim Ładzie, o sposobie wdrożenia go, przełożenia go na ustawy. Czy o planie, który mamy do końca lipca i później na nowy sezon polityczny" - mówił poseł PiS Marek Ast wchodząc na posiedzenie.


W najbliższą niedzielę - według informacji PAP - prezes PiS ma zainaugurować cykl spotkań promujących Polski Ład w całej Polsce. W promocję zaangażowana ma być grupa ok. 40 najbardziej rozpoznawalnych polityków PiS i w ciągu najbliższych kilkunastu tygodni ma odwiedzić wszystkie powiaty.


Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł. (PAP)


autor: Rafał Białkowski


rbk/ godl/


Kraj i świat

2021-07-27, godz. 13:10 Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym – LIBOR Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym ogłoszone 2021-07-26 - LIBOR* » więcej 2021-07-27, godz. 13:10 Andrusiewicz: pacjenci hospitalizowani z powodu COVID-19 to głównej mierze osoby niezaszczepione Pacjenci hospitalizowani obecnie z powodu COVID-19 to głównej mierze osoby niezaszczepione - wskazał we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andru… » więcej 2021-07-27, godz. 13:10 Tokio/kajakarstwo górskie – Dariusz Popiela: Klaudia Zwolińska zrobiła swoje 'Klaudia osiągnęła życiowy wynik, zrobiła swoje. Nie zdobyła wprawdzie medalu, ale nie powinna być rozczarowana, tylko szczęśliwa. Jest młoda i wszystko… » więcej 2021-07-27, godz. 13:10 Kamiński o powołaniu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości: poważna inwestycja w nasze bezpieczeństwo… 'Potrzebne jest przełomowe działanie i poważna inwestycja w nasze bezpieczeństwo, będzie nią powołanie nowej, specjalnej służby - powiedział we wtorek… » więcej 2021-07-27, godz. 13:10 Branża offshore oczekuje szybkich decyzji ws. portu instalacyjnego Wskazanie przez rząd lokalizacji dla portu instalacyjnego dla morskiej energetyki wiatrowej to - według branży - najpilniejsza decyzja w całym projekcie offshore… » więcej 2021-07-27, godz. 13:10 MI: Krakowska stacja postojowa PKP Intercity zyska nowe oblicze (komunikat) - Ministerstwo Infrastruktury informuje: 27 lipca 2021 r. spółka PKP Intercity podpisała umowę o wartości prawie 44,8 mln zł z wykonawcą przebudowy… » więcej 2021-07-27, godz. 13:10 TK: dwa zaskarżone przepisy dot. zakazu handlu w niedziele konstytucyjne, reszta sprawy umorzona (opis) Trybunał Konstytucyjny orzekł we wtorek o konstytucyjności dwóch zaskarżonych przepisów dotyczących zakazu handlu w niedziele, jednak postanowił o umorzeniu… » więcej 2021-07-27, godz. 13:10 Jeden z najsłynniejszych trenerów lekkoatletycznych Salazar dożywotnio zawieszony Amerykańskie centrum SafeSport zawiesiło dożywotnio jednego z najlepszych trenerów od biegów średnich i długodystansowych Alberto Salazara. Powodem jest… » więcej 2021-07-27, godz. 13:10 Katowice/ Przetarg na projekt velostrady z Giszowca w stronę Brynowa Przetarg na zaprojektowanie drogi rowerowej o parametrach velostrady z dzielnicy Katowic - Giszowca w kierunku centrum przesiadkowego Brynów, z połączeniem… » więcej 2021-07-27, godz. 13:00 Portugalia/ 7 tys. pasażerów linii lotniczych dostało się do kraju, łamiąc przepisy sanitarne Ponad 7 tys. pasażerów linii lotniczych dostało się na terytorium Portugalii, łamiąc przepisy sanitarne w okresie pandemii Covid-19, wynika z szacunków… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »