Radio Opole » Kraj i świat
2021-06-14, 19:10 Autor: PAP

IMGW: we wtorek rano pogodnie; front z opadami deszczu będzie postępował od północy w głąb kraju; do 26 st. C

We wtorek w większości kraju będzie piękny poranek. Lokalnie mogą wystąpić mgły - powiedziała PAP synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk. Dodała, że rano wystąpią przelotne opady deszczu na wybrzeżu i pomorzu, gdzie będzie przechodził front atmosferyczny, który będzie postępujący od północy w głąb kraju.

Synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w rozmowie z PAP przekazała, że we wtorek w większości kraju będzie piękny słoneczny poranek. "Mogą wystąpić lokalne zamglenia, które nie powinny się długo utrzymać" - podkreśliła Małgorzata Tomczuk.


"Rano wystąpią przelotne opady deszczu na wybrzeżu i pomorzu, gdzie będzie przechodził front atmosferyczny, który będzie postępujący od północy w głąb kraju" - tłumaczyła.


Wskazała, że do południa te opady się przemieszczą z Wybrzeża i Pomorza. "Będą to słabe przelotne opady, podczas których przybędzie chmur. Do południa front powinien się rozciągnąć od Mazur, Suwalszczyznę przez Kujawy po Wielkopolskę i ziemię lubuską" - podała.


Poinformowała również, że we wtorek po południu może wystąpić więcej przelotnych opadów deszczu. "Mogą wystąpić również burze, które są najbardziej prawdopodobne na północnym wschodzie, czyli Mazury, Podlasie, północne Mazowsze i Kujawy" - zaznaczyła.


Według prognoz podczas burz mogą wystąpić opady do 22 mm. deszczu, z porywami wiatru do 60-65 km/h. Burzom mogą towarzyszyć słabe opady gradu.


We wtorek najchłodniej będzie na Wybrzeżu 17-18 st. C., nad Zatoką Gdańską do 20 st. C., na Pomorzu 21-22 st. C., w centrum od 23-25 st. C., a najcieplej będzie na południu, gdzie na Dolnym Śląsku będzie do 26 st. Celsjusza. (PAP)


Autor: Bartłomiej Figaj


bf/ robs/


Kraj i świat

2021-07-31, godz. 07:50 Mieszkaniec Warszawy Marian Grabowski o Powstaniu Warszawskim: Byłem świadkiem wielu egzekucji Gdy wybuchło powstanie, miałem dziesięć lat. Widziałem wiele egzekucji zwykłych mieszkańców. W Hali Mirowskiej zginęli wszyscy moi sąsiedzi, mężczyźni… » więcej 2021-07-31, godz. 07:50 Tokio/strzelectwo - Hiszpanie ze złotym w trapie drużyn mieszanych Drużyna mieszana Hiszpanii, w składzie Fatima Galvez i Alberto Fernandez, pokonała reprezentantów San Marino Alessandrę Perilli i Gian Marco Bartiego 41:40… » więcej 2021-07-31, godz. 07:50 Turniej ATP w Atlancie - Norrie odpadł w ćwierćfinale Rozstawiony z numerem trzecim Brytyjczyk Cameron Norrie przegrał z Finem Emilem Ruusuvuorim 6:7 (1-7), 3:6 w ćwierćfinale tenisowego turnieju ATP na twardych… » więcej 2021-07-31, godz. 07:50 Bartos, Ostrowski i Paździorko nowymi wiceprezesami Jastrzębskiej Spółki Węglowej Sebastian Bartos, Robert Ostrowski i Edward Paździorko będą wiceprezesami Jastrzębskiej Spółki Węglowej - zdecydowała rada nadzorcza spółki, która w… » więcej 2021-07-31, godz. 07:40 Tokio/lekkoatletyka - Wojciechowski: sam sobie tego nie potrafię wytłumaczyć Paweł Wojciechowski zaliczył w kwalifikacjach skoku o tyczce podczas igrzysk w Tokio jedynie wysokość 5,30 i nie dostał się do finału. 'Nie wiem, co się… » więcej 2021-07-31, godz. 07:40 Trzaskowski w "Super Expressie": nie ma mowy o obowiązkowych szczepieniach, ale o udogodnieniach dla zaszczepionych Nie ma mowy o obowiązkowych szczepieniach, ale o wprowadzeniu dla zaszczepionych pewnych udogodnień; trudno traktować identycznie regiony, w których zaszczepionych… » więcej 2021-07-31, godz. 07:30 Zygmunt Głuszek „Victor”: Powstanie nie miało szans, ale było wyrazem bohaterstwa młodzieży (wywiad archiwaln… Powstanie Warszawskie nie miało żadnych szans, nie mogło poprawić sytuacji, w jakiej była Armia Krajowa i cały kraj. Z drugiej strony było niezwykłym wyrazem… » więcej 2021-07-31, godz. 07:30 Tokio/żeglarstwo – rozpoczęto opóźnioną rywalizację Uczestnicy regat olimpijskich w Tokio rozpoczęli opóźnioną z powodu braku wiatru rywalizację, ale nie wiadomo, o której godzinie uda się przeprowadzić… » więcej 2021-07-31, godz. 07:20 Festiwal WarszeMuzik rozpocznie się w niedzielę Koncerty kameralne w podwórkach przedwojennych kamienic będą odbywać się od niedzieli do końca sierpnia na festiwalu WarszeMuzik. Wydarzenie ma przypomnieć… » więcej 2021-07-31, godz. 07:20 Królewskie Arkady Sztuki po raz 12. na Zamku Królewskim w Warszawie Dwanaście występów, w tym program dla dzieci, zaplanowano w ramach festiwalu Królewskie Arkady Sztuki organizowanego po raz 12. na Zamku Królewskim w Warszawie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »