Radio Opole » Kraj i świat
2021-05-09, 20:40 Autor: PAP

Sośnierz: moje odejście z klubu PiS wynika z zawiedzionych nadziei na poprawę sytuacji w Polsce

Moje odejście z klubu parlamentarnego PiS wynika z zawiedzionych nadziei na poprawę sytuacji w Polsce, na większy porządek i zrealizowanie przynajmniej tych celów, których wiele osób się spodziewało - powiedział w niedzielę poseł Porozumienia Andrzej Sośnierz.

Sośnierz pytany na antenie TVN24, czy żałuje ostatnich sześciu lat spędzonych w klubie PiS odparł, że nie żałuje, bo było to pewne doświadczenie.


"Poprawy choćby w wymiarze sprawiedliwości oczekują wszyscy, ale żałujemy, że ona się nie dokonała" - powiedział. "Więc wiele zamierzeń było słusznych. Moje odejście wynika z zawiedzionych nadziei na poprawę sytuacji w Polsce, na większy porządek i zrealizowanie przynajmniej tych celów, których wiele osób się spodziewało" - dodał.


Pytany, czego miał najbardziej ostatnio dość w polityce wymienił "bylejakość naszego państwa, która pokazała się m.in. w zwalczaniu epidemii" oraz "nadmierną centralizację państwa", która jego zdaniem, nie powoduje, że jest ono sprawniejsze, a wręcz przeciwnie, jest nieudolnie zarządzane.


"Jeśli chodzi o sprawy personalne, to ja swojego czasu byłem ofiarą dwóch procesów sądowych, które były tylko na zapotrzebowanie polityczne. Szukanie różnych haków to metody odległe ode mnie i przykre i kiedy widzę, że znów takie elementy wracają, to widzę, że to już było, bo trochę już lat w polityce funkcjonuję. Deja vu swoiste się co jakiś czas pojawia, że to te same metody" - mówił. W ocenie Sośnierza, "one pojawiają się z desperacji". "Kiedy już nie wiadomo, jak zatrzymać krytykę, to szukamy haków. Nie tak powinno być" - ocenił.


O sprawie prof. Wojciecha Maksymowicza Sośnierz mówił, że "w takich badaniach zawsze występują problemy etyczne, ale nie nadaje się to do robienia z tego festiwalu dla publiczności". Bo, jak dodał, "to są problemy, które trzeba rozwiązywać w komisjach etycznych".


Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz mówił 13 kwietnia, że MZ dostało bardzo niepokojące informacje o możliwych eksperymentach medycznych wykonywanych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim pod nadzorem prof. Wojciecha Maksymowicza, które dotyczą płodów. Maksymowicz oświadczył, że nigdy on ani jego zespół nie prowadzili eksperymentów ani badań na żywych płodach ludzkich, ani na zwłokach płodów pochodzących z aborcji.


Sośnierz odniósł się też do przeszukania przez agentów CBA domu syna szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia, komentując "łączenie niektórych zdarzeń". "Jeśli nawet prezes Banaś coś nie tak zrobił w sprawach oświadczenia majątkowego, to skąd rozszerzanie tego na tropienie syna?". "To wszystko powinno być w swoim czasie, a nie tak, żeby wszystkim się od razu kojarzyło. Poza tym to powoduje, że wszyscy, którzy krytykują, muszą uważać, czy oni i ich rodziny mają czyste sumienie. Nie tak powinno być" - dodał.


Pytany o zakup Polska Press przez Orlen poseł Sośnierz ocenił, że "dobrze, żeby państwo miało swoją tubę, przez którą przemawia do obywateli, ale nie ma to być tuba partyjna, tylko tuba państwowa". "Tutaj też niestety przeginamy, media publiczne, które powinny być pozbawione propagandy, stały się tubą propagandową w dużym stopniu" - stwierdził. (PAP)


Autor: Olga Łozińska


oloz/ wj/


Kraj i świat

2021-06-15, godz. 21:40 Dziś (środa, 16 czerwca) w kraju Dziś jest środa, sto sześćdziesiąty siódmy dzień roku. Wschód słońca o godz. 4.14, zachód o 20.58. Imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Benon, Justyna… » więcej 2021-06-15, godz. 21:40 ME 2021 - następca tronu Danii odwiedził zgrupowanie reprezentacji Następca tronu Danii, książę Frederik odwiedził we wtorek piłkarzy tego kraju w ich bazie w Helsingoer i przekazał im poparcie dworu w dalszych występach… » więcej 2021-06-15, godz. 21:40 Francja/ Wariant Delta stanowi 2-4 proc. zakażeń koronawirusem Indyjski wariant koronawirusa Delta stanowi 2-4 proc. zakażeń we Francji - poinformował we wtorek minister zdrowia Olivier Veran, przekazując wyniki przesiewowych… » więcej 2021-06-15, godz. 21:30 ME 2021 - Francja - Niemcy 1:0 (bramka) Grupa F: Francja - Niemcy 1:0 w 20 min. Bramki: 1:0 Mats Hummels (20-samobójcza). Żółta kartka - Niemcy: Joshua Kimmich. Sędzia: Carlos del Cerro Grande… » więcej 2021-06-15, godz. 21:20 USA/ Sześć ofiar śmiertelnych i kilkoro rannych w amerykańskich strzelaninach W Stanach Zjednoczonych doszło we wtorek do dwóch strzelanin, w których zginęło co najmniej sześć osób. Cztery ofiary śmiertelne odnotowano w Chicago… » więcej 2021-06-15, godz. 21:10 Dziś (środa, 16 czerwca) na świecie GENEWA - Pierwsze spotkanie prezydentów USA i Rosji, Joe Bidena i Władimira Putina. Szczyt ma rozpocząć się w Genewie około godz. 13. Przewiduje się, że… » więcej 2021-06-15, godz. 21:10 Dyrektor CIS: media wracają do normalnej pracy w Sejmie Media wracają do normalnego trybu pracy w Sejmie; od środy nie będą obowiązywać limity dla redakcji w przyznawaniu akredytacji - poinformował we wtorek… » więcej 2021-06-15, godz. 21:00 Poznań/ Rada miasta udzieliła prezydentowi J. Jaśkowiakowi wotum zaufania i absolutorium W czasie wtorkowej sesji Rada Miasta Poznania udzieliła prezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu na 2020 r. » więcej 2021-06-15, godz. 21:00 USA/ Liczba ofiar epidemii Covid-19 przekroczyła 600 tys. Liczba ofiar epidemii Covid-19 w USA przekroczyła we wtorek 600 tysięcy - wynika z zestawienia Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Na świecie zmarło ponad 3,8 mln… » więcej 2021-06-15, godz. 21:00 Łódzkie/ Strażacy opanowali sytuację pożarową na składowisku odpadów Strażacy opanowali sytuację pożarową na składowisku odpadów w Woli Łaskiej (Łódzkie). W akcji gaśniczej brało udział ponad 100 strażaków. Źródło… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »