Radio Opole » Kraj i świat
2021-05-08, 11:40 Autor: PAP

Premier: stawiamy na szybki wzrost gospodarczy, a do tego się przyda europejski program odbudowy (krótka2)

Stawiamy na szybki wzrost gospodarczy, a do tego bardzo się przyda europejski program odbudowy, w wyniku, którego chcemy dokonać największego w historii Polski "szarpnięcia" w programach inwestycyjnych i pogromach rozwoju inwestycji infrastrukturalnych - powiedział w Porto w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Premier przebywa w portugalskim Porto, gdzie w piątek odbył się Szczyt Społeczny UE, a w sobotę zbiera się na nieformalnym posiedzeniu Rada Europejska.


Premier zaznaczył, że podczas rozmów w Porto wskazywał na zasadność sprawiedliwości podatkowej. "Im szybszy wzrost gospodarczy, przy sprawiedliwym systemie podatkowym, bez rajów podatkowych, tym łatwiej jest wypracować odpowiedni model społeczny" - mówił szef rządu.


Morawiecki podkreślił, że Polska stawia "na szybki wzrost gospodarczy". "Do tego ... bardzo się przyda europejski program odbudowy, w wyniku, którego chcemy dokonać największego w historii Polski +szarpnięcia+ w programach inwestycyjnych, największego wzrostu w pogromach rozwoju inwestycji infrastrukturalnych. I to też przedmiot rozmów w Portugalii" - powiedział.


Premier przekazał, że w trakcie spotkania uzgadniane są zasady, według których to właśnie europejskie przedsiębiorstwa mają na tym skorzystać. "A ja dodam, przede wszystkim mają na tym skorzystać małe i średnie polskie przedsiębiorstwa. W taki sposób chcemy dokonać też repolonizacji całego prawa zamówień publicznych, żeby małe i średnie firmy - co jest zgodne z prawem Unii Europejskiej - miały pewnego rodzaju preferencje. I to też temat, który tutaj z kilkoma premierami dyskutowałem" - powiedział.(PAP)


autor: Aneta Oksiuta, Rafał Białkowski


aop/ rbk/ amac/


Kraj i świat

2021-06-23, godz. 10:10 KSP: zatrzymano czterech pseudokibiców za posiadanie znacznej ilości narkotyków Stołeczni policjanci zatrzymali cztery osoby związane ze środowiskiem pseudokibiców jednego z warszawskich klubów piłkarskich za posiadanie znacznej ilości… » więcej 2021-06-23, godz. 10:10 Iran prawdopodobnie nie wystrzelił rakiety z satelitą, przygotowuje się do kolejnej próby Iran prawdopodobnie przeprowadził w ostatnich dniach zakończony niepowodzeniem start rakiety z satelitą i wydaje się, że przygotowuje się do ponownej próby… » więcej 2021-06-23, godz. 10:10 Kaley Cuoco i Pete Davidson gwiazdami komedii romantycznej o podróżach w czasie Sukces inteligentnej komedii romantycznej „Palm Springs” otworzył szeroko drogę dla kolejnych filmów opartych na pomyśle utknięcia w pętli czasowej oraz… » więcej 2021-06-23, godz. 10:10 EDUinspirator – czekamy już tylko na Ciebie! (MediaRoom) Realizujesz projekty edukacyjne? Dajesz innym impuls do działania? Zachęcasz, inspirujesz, zmieniasz lokalną społeczność? Zgłoś się, ten konkurs jest… » więcej 2021-06-23, godz. 10:10 Po zderzeniu autobusu z autem osobowym trudności z przejazdem A1 w pobliżu Łodzi W okolicach węzła Łódź Północ na autostradzie A1 w kierunku Warszawy doszło zderzenia autobusu z autem osobowym. Jedna osoba została ranna. Kilka minut… » więcej 2021-06-23, godz. 10:10 RCB: we wtorek utonęły cztery osoby; od kwietnia odnotowano już 113 utonięć We wtorek utonęły cztery osoby - poinformowało w środę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 113 zgonów w… » więcej 2021-06-23, godz. 10:10 Maląg w Dniu Ojca: ojcostwo może być piękną przygodą, odkrywaniem świata na nowo Ojcostwo może być piękną przygodą, odkrywaniem świata na nowo, szansą na przeżycie czegoś niepowtarzalnego i wyjątkowego - napisała minister rodziny… » więcej 2021-06-23, godz. 10:10 Jan Tomaszewski przewiduje, że Polska wygra ze Szwecją 1:0 Zdobywca trzeciego miejsca na piłkarskim mundialu w 1974 r., który rok wcześniej 'zatrzymał Anglię' Jan Tomaszewski przewiduje, że podczas EURO 2021 Polska… » więcej 2021-06-23, godz. 10:10 Prof. Tokimasa Sekiguchi laureatem Nagrody Transatlantyk Prof. Tokimasa Sekiguchi promotor kultury polskiej w Japonii został laureatem Nagrody Transatlantyk przyznawanej przez Instytutu Książki dla wybitnego ambasadora… » więcej 2021-06-23, godz. 10:10 Lubelskie/ 44-latek potrącony przez samochód; miał stopery w uszach 44-letni mężczyzna trafił do szpitala z obrażeniami ciała po tym, jak został potrącony przez samochód w miejscowości Kołacze (Lubelskie). Okazało się… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »