Radio Opole » Gospodarka
2024-05-17, 21:15 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

Lwy Turystyki przyznane. Społecznicy, działacze i przedsiębiorcy zostali wyróżnieni

Lwy Opolskie Turystyki [fot. UMWO]
Lwy Opolskie Turystyki [fot. UMWO]
Lwy Opolskie Turystyki [fot. UMWO]
Lwy Opolskie Turystyki [fot. UMWO]
Lwy Opolskie Turystyki [fot. UMWO]
Lwy Opolskie Turystyki [fot. UMWO]
Lwy Opolskie Turystyki [fot. UMWO]
Lwy Opolskie Turystyki [fot. UMWO]
Lwy Opolskie Turystyki [fot. UMWO]
Lwy Opolskie Turystyki [fot. UMWO]
Z turystyką za pan brat. Od lat działają na rzecz jej rozwoju, popularyzowania i promowania. 11 osób z Opolszczyzny zostało dziś (17.05) nagrodzonych w konkursie "Lew Opolskiej Turystyki". Wśród nich są samorządowcy, przedsiębiorcy, ale przede wszystkim społecznicy, którzy turystykę i krajoznawstwo naszego regionu mają w małym palcu.
Nagrody zostały przyznane przez zarząd województwa opolskiego, który podjął decyzję o uhonorowaniu 2 osób statuetką "Lew Opolskiej Turystyki", 7 specjalnym wyróżnieniem - "Super Lew Opolskiej Turystyki" i dwie osoby otrzymały wyróżnienie. Pierwsza z nagród przyznana została w trzech kategoriach: działalność społeczna, samorządność i przedsiębiorczość. Nagrodę i statuetkę w pierwszej kategorii otrzymała Wilhelma Barańska, która od 1997 roku pełni funkcję prezesa w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym Ziemi Brzeskiej. Jest także przewodniczącą Regionalnej Rady ds. Turystyki Młodzieżowej województwa opolskiego oraz między innymi przewodnikiem turystyki górskiej i pilotem wycieczek.

Wyróżnienie otrzymał Józef Hupka. To społecznik i od 1984 roku aktywny członek PTTK Oddział Sudetów Wschodnich oraz przewodniczący Oddziałowej Komisji do spraw turystyki młodzieży. Doceniony został również Przemysław Supernak - autor bloga podróżniczo-turystycznego SuperGlob, promującego atrakcje turystyczne Opolszczyzny, pomysłodawca i autor „Przewodnika rowerowego po najlepszych trasach Opolszczyzny” wydanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego w ramach projektu „Opolskie na rowery”.

W kategorii samorządność nagrodę otrzymała Małgorzata Halek, która jest dyrektorem Agencji Sportu i Promocji w Prudniku oraz koordynatorem licznych projektów związanych z opracowaniem i wydrukiem informatorów, map, materiałów turystycznych promujących walory pogranicza polsko- czeskiego.

Super Lew Opolskiej Turystyki przyznany został:

Lesławowi Sobierajowi - wieloletniemu dyrektorowi opolskiego ogrodu zoologicznego.
Jarosławowi Gałęzie - wieloletniemu dyrektorowi Muzeum Wsi Opolskiej.
Jarosławowi Wasikowi - dyrektorowi Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
Dariuszowi Byczkowskiemu - dyrektorowi Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.
Jarosławowi Kielarowi - burmistrzowi Kluczborka.
Edwardowi Szupryczyńskiemu - byłemu burmistrzowi Głuchołaz.
Beacie Wiench - prezes zarządu BEVER Sp. z o.o., zarządzającej obiektem BAJKA HOTEL & RESORT.
Posłuchaj - relacja Moniki Matuszkiewicz-Biel

Gospodarka

2024-06-14, godz. 17:18 Opolskie karpiem stoi? Grupa Rybacka Opolszczyzna świętuje 15-lecie Od 15 lat promują rybactwo w naszym regionie, dbają o jego rozwój i wspierają środowiska wędkarskie. Grupa Rybacka Opolszczyzna w Niemodlinie świętuje… » więcej 2024-06-14, godz. 12:00 Duża kubatura i duże wyzwanie. Finisz dużego remontu szkoły podstawowej w Oleśnie Kończy się gruntowny remont Publicznej Szkoły Podstawowej numer 2 w Oleśnie. Inwestycja jest warta 16 milionów złotych. » więcej 2024-06-13, godz. 17:46 "Nie będzie zwolnień pracowników". Grupa Azoty ZAK S.A. rozpoczyna proces naprawczy Grupa Azoty ZAK S.A. w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczyna proces naprawczy spółki. Zarząd firmy zapowiedział restrukturyzację w związku ze sporymi stratami… » więcej 2024-06-13, godz. 16:00 Zatwierdzono projekty współpracy na pograniczu opolsko-czeskim Ponad milion euro unijnego dofinansowania pozyskają wnioskodawcy z Opolszczyzny i sąsiednich czeskich powiatów. Pieniądze wspierające współpracę przygraniczną… » więcej 2024-06-12, godz. 21:00 Nowe lampy rozświetlą gminę Kietrz. Inwestycja za ponad 1,5 mln złotych Samorząd Kietrza ogłosił przetarg na wykonanie kompleksowej modernizacji oświetlenia ulicznego. Dzięki tej inwestycji na obszarze całej gminy wszystkie lampy… » więcej 2024-06-12, godz. 08:00 Lepszy dostęp, nowa wentylacja i nowy dach. Trwa remont ośrodka rehabilitacji w Kluczborku Wymiana dachu to jeden z większych elementów remontu budynku Powiatowego Ośrodka Rehabilitacji w Kluczborku. » więcej 2024-06-10, godz. 08:44 ZUS: Rośnie liczba ubezpieczonych cudzoziemców w regionie 27 830 cudzoziemców jest zgłoszonych w opolskim ZUS-ie. W zestawieniu najliczniejszą grupą są Ukraińcy. - Jest ich w regionie zgłoszonych do ubezpieczenia… » więcej 2024-06-09, godz. 13:14 Dodatek pielęgnacyjny dla emerytów i rencistów. Komu przysługuje świadczenie? Oprócz emerytury i renty także dodatek pielęgnacyjny. ZUS rozpoczął wypłacanie świadczenia uprawnionym osobom. Dodatek przysługuje emerytom i rencistom… » więcej 2024-06-08, godz. 09:30 Prace na zamku w Grobnikach opóźnione. "Mam nadzieję, że do końca lata dach zostanie zrobiony" Opóźniają się prace remontowe dawnej Komandorii Joanitów w Grobnikach. To największa inwestycja gminy Głubczyce realizowana w ostatnim czasie. Samorząd… » więcej 2024-06-07, godz. 16:00 "Mieliśmy bardzo realistycznie skonstruowany budżet". Absolutorium dla burmistrza Głubczyc Burmistrz Głubczyc z absolutorium za wykonanie budżetu. Czternastu radnych głosowało za udzieleniem Adamowi Krupie wotum zaufania, sześciu wstrzymało się… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »