Radio Opole » Gospodarka
2023-09-23, 19:27 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

"To długo wyczekiwana inwestycja". Droga między Prószkowem a Zimnicami Małymi już przejezdna

Droga wojewódzka Prószków - Zimnice Małe oficjalnie otwarta [fot. UMWO]
Droga wojewódzka Prószków - Zimnice Małe oficjalnie otwarta [fot. UMWO]
Droga wojewódzka Prószków - Zimnice Małe oficjalnie otwarta [fot. UMWO]
Droga wojewódzka Prószków - Zimnice Małe oficjalnie otwarta [fot. UMWO]
Droga wojewódzka Prószków - Zimnice Małe oficjalnie otwarta [fot. UMWO]
Droga wojewódzka Prószków - Zimnice Małe oficjalnie otwarta [fot. UMWO]
Po blisko roku od zamknięcia jest już dostępna dla kierowców, pieszych oraz rowerzystów. Mowa o drodze wojewódzkiej nr 429 między miejscowościami Prószków a Zimnice Małe. To 4-kilometrowy odcinek, który od teraz ma nową nawierzchnię, a także ścieżkę rowerową. Dzięki inwestycji ma być przede wszystkim bezpieczniej.
- To najbardziej oczekiwana inwestycja przez mieszkańców - mówi Krzysztof Cebula, burmistrz Prószkowa. - Szczególnie przez mieszkańców części wschodniej gminy. To jest połączenie części wschodniej – nadodrzańskiej z Prószkowem. Droga wymagała remontu już od wielu lat. Była w stanie tragicznym, a dzisiaj ją otwieramy.

- Ta inwestycja spełnia parametry europejskie. 7 metrów szerokości i przede wszystkim ruch pieszych i rowerzystów został odseparowany od tego samochodowego - dodaje Bartłomiej Horaczuk, dyrektor ZDW w Opolu.

- To są takie najważniejsze elementy, które zdecydowanie poprawiają bezpieczeństwo i wpływają na to, że użytkowanie tej drogi staje się o wiele łatwiejsze, bardziej komfortowe dla kierowców, rowerzystów. Wcześniej to była droga na 5,5 metra szeroka, w tej chwili pełny standard. Ta droga jest często wykorzystywana w takich połączeniach wylotowych z Opola na autostradę.

Remont drogi kosztował blisko 22 miliony złotych.
Krzysztof Cebula
Krzysztof Horaczuk

Gospodarka

2023-12-11, godz. 18:42 Remont wiejskiego przedszkola i domu kultury w Mieszkowicach dostosuje je do współczesnych wymogów Wiejski Dom Kultury i przedszkole w Mieszkowicach zostaną gruntownie zmodernizowane. Przebudowa znacznie poprawi ich funkcjonalność oraz bezpieczeństwo użytkowania… » więcej 2023-12-11, godz. 13:00 Nysa dozbraja tereny inwestycyjne. "Przedsiębiorcy patrzą na media" System jest i działa, ale przepustowość wymaga poprawy. Kosztem 11 milionów złotych przeprowadzona będzie rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej na nyskiej… » więcej 2023-12-11, godz. 10:00 Lepsze oświetlenie i oszczędności w kasie gminy. Będzie wymiana opraw latarni w Rudnikach Wszystkie latarnie uliczne gminy Rudniki zostaną wymienione na ledowe oprawy energooszczędne. Mowa o około tysiącu lamp. » więcej 2023-12-08, godz. 14:47 Opolskie firmy z najlepszym wynikiem finansowym nagrodzone w rankingu "Złota Setka" Najlepiej zarządzające i rozwijające się firmy z województwa opolskiego zostały nagrodzone. Po raz 10. rozstrzygnięto ranking 'Złotej Setki'. W tym roku… » więcej 2023-12-07, godz. 16:15 Trwa nabór najemców na mieszkania SIM w Strzelcach Opolskich. Są pierwsi chętni Nowoczesny budynek z 32 mieszkaniami ma powstać w Strzelcach Opolskich przy ul. Azaliowej. Gmina ogłosiła właśnie nabór najemców. Po kilku dniach jest już… » więcej 2023-12-07, godz. 13:45 W piątek poznamy Złotą Setkę Opolszczyzny! To ranking największych firm naszego województwa. Na podstawie danych finansowych przedsiębiorstw przesłanych do Krajowego Rejestru Sądowego opracowują go… » więcej 2023-12-06, godz. 16:00 Murów: powstaje budynek urzędu gminy. Niebawem koniec funkcjonowania w "lokalu zastępczym" W Murowie powstaje Centrum Usług Publicznych, w którym znajdzie się m.in. urząd gminy. » więcej 2023-12-06, godz. 11:38 Zmiana na stanowisku przewodniczącego Rady Nadzorczej Grupy Azoty ZAK S.A. Marek Wadowski nie jest już przewodniczącym Rady Nadzorczej Grupy Azoty ZAK S.A. Wczoraj (05.12) złożył rezygnację z członkostwa w Radzie Nadzorczej bez… » więcej 2023-12-05, godz. 20:00 "Pompy ciepła dają radę nawet zimą". Gmina Rudniki zainwestowała 4,5 miliona złotych w OZE Zakończyła się duża inwestycja gminy Rudniki w odnawialne źródła energii. Główną motywacją d o jej realizacji było obniżenie ceny za prąd. » więcej 2023-12-05, godz. 16:30 Ponad 13,5 miliona złotych trafiło do opolskich samorządów na remonty i budowę dróg Kolejne pieniądze w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2024 rok podzielone. Tym razem trafiły one do dwóch gmin - Strzeleczki i Skoroszyce. Dziś (05.12)… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »