Radio Opole » Gospodarka
2023-01-10, 14:45 Autor: Bogusław Kalisz

Elektroniczne legitymacje dla opolskich emerytów i rencistów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Opolu [fot. Marcin Boczek]
Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Opolu [fot. Marcin Boczek]
mLegitymacje w ZUS inforgrafika:ZUS
mLegitymacje w ZUS inforgrafika:ZUS
mLegitymacje w ZUS inforgrafika:ZUS
mLegitymacje w ZUS inforgrafika:ZUS
Opolscy emeryci i renciści mogą już korzystać z elektronicznej wersji legitymacji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, czyli mLegitymacji. Dzięki bezpłatnej aplikacji mObywatel, będzie można ją przechowywać na własnym urządzeniu mobilnym, np. telefonie.
– Emerytom i rencistom, którzy otrzymali legitymacje w formie plastikowej karty identyfikacyjnej, ZUS wyda również legitymację w wersji elektronicznej. Zrobimy to automatycznie - podkreśla Sebastian Szczurek, rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

- Warto podkreślić, że ci emeryci, którzy chcieliby otrzymać legitymację wydawaną w dotychczasowej postaci, czyli w formie plastikowej karty, jak najbardziej mogą skorzystać z takiej opcji. Wystarczy, że w jakiejkolwiek placówce zakładu wypełnią i złożą przygotowany wniosek - dodaje.

Jak podkreśla ZUS mLegitymacja działa identycznie jak tradycyjny dokument. Pokazując ją na ekranie smartfona, świadczeniobiorca ZUS potwierdzi, że jest emerytem lub rencistą, że ma prawo do świadczeń zdrowotnych czy zniżek do biletów.
Sebastian Szczurek

Gospodarka

2023-03-29, godz. 18:00 Jak zarządzać kapitałem ludzkim w firmie? Konferencja w Oleśnie Przedsiębiorcy z powiatu oleskiego wiedzą już, jak zarządzać kapitałem ludzkim oraz jak pozyskiwać pieniądze na rozwój przedsiębiorstwa. Dziś (29.03)… » więcej 2023-03-29, godz. 16:00 Praca, staż lub praktyka. Duże zainteresowanie Akademickimi Targami na Politechnice 74 firmy z 20 branż prezentowały się podczas Akademickich Targów Pracy Politechniki Opolskiej. Przedsięwzięcie zorganizowano w wersji stacjonarnej pierwszy… » więcej 2023-03-29, godz. 13:30 Nowe miejsca pracy w Nysie. Duże przedsiębiorstwo otwiera zakład produkcyjny Duże polskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją odzieży militarnej wkracza do Nysy. W uruchomionym zakładzie produkcyjnym na początek zatrudnienie… » więcej 2023-03-29, godz. 10:03 "Rolnicy chcą się rozwijać". Antoni Konopka o dzierżawie gruntów, które wrócą do Skarbu Państwa - Widoczny jest olbrzymi głód ziemi, rolnicy chcą się rozwijać, a do tego jest konieczne powiększanie gospodarstw - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole… » więcej 2023-03-29, godz. 06:30 Blisko 40 zabytków w regionie z dotacją na remont i konserwację Milion 200 tysięcy złotych - tyle pieniędzy z budżetu województwa opolskiego trafi na remont i konserwację zabytków w regionie. W tym roku do urzędu marszałkowskiego… » więcej 2023-03-28, godz. 21:00 "Opolskie inspiracje gospodarcze" o formach wsparcia oferowanych przez urzędy pracy Opolscy przedsiębiorcy szkolili się z form wsparcia oferowanych przez urzędy pracy. Mowa o stażach dla osób wchodzących na rynek pracy czy pokryciu kosztów… » więcej 2023-03-28, godz. 18:30 Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców tematem spotkania w Nysie Idea dobrowolnej składki na ZUS dla przedsiębiorców - to jeden z tematów omówionych podczas dzisiejszego (28.03) spotkania Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw… » więcej 2023-03-28, godz. 15:30 Kolonowskie: ponad 3 mln zł kosztował remont ważnego dla mieszkańców budynku To jedna z większych inwestycji przeprowadzonych w ostatnich latach w gminie Kolonowskie. Remont Miejskiego Centrum Kulturalno-Sportowego kosztował ponad 3 mln… » więcej 2023-03-28, godz. 13:30 Wzrosła liczba osób przechodzących na emeryturę. Powód - waloryzacja świadczeń Z wyliczeń opolskiego ZUS wynika, że w styczniu i lutym 2023 roku mieszkańcy regionu złożyli w opolskich placówkach ZUS 1708 wniosków o emeryturę. Dla… » więcej 2023-03-28, godz. 11:00 Była rzeźnia, będzie hotel. Ruszył remont zabytkowego budynku w Nysie Zagrażał bezpieczeństwu ludzi i groził zawaleniem. Mowa o zabytkowym budynku rzeźni w Nysie. Obiekt przejęty przez inwestora doczekał się remontu, który… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »