Radio Opole » Gospodarka
2022-12-06, 08:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

W Opolu mieszka się dobrze - wynika z rankingu

Ratusz w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Ratusz w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Stolica regionu znalazła się w czołówce rankingu "Gmina dobra dla życia". Ten przygotowywany jest corocznie przez Serwis Samorządowy PAP. Opole zajęło w nim pierwsze miejsce w województwie oraz szóste w kategorii miasta na prawach powiatu w skali kraju. Rok temu Opole zajęło 7. miejsce.
Zestawienie opracowano na podstawie 63 wskaźników. Pod uwagę brane były takie czynniki jak między innymi poziom edukacji, infrastruktura, warunki mieszkaniowe, czy środowisko naturalne.

- To jest kapitalne wyróżnienie, ponieważ jest ono dokonywane przez fachowców. Badania prowadzone były przede wszystkim przez profesorów z Polskiej Akademii Nauk - mówi Adam Leszczyński, rzecznik opolskiego ratusza.

- Tam było oceniane absolutnie wszystko. Praktycznie wszelkie gałęzie funkcjonowania miasta. Bardzo nas to cieszy. Zresztą to jest kolejna nagroda w ostatnich miesiącach, tygodniach, która pokazuje, że polityka, jaką prowadzi miasto, pod kierownictwem pana prezydenta Wiśniewskiego jest doceniana. Cieszymy się i to jest też dowód na to, że po pierwsze my robimy dobrą robotę, a z drugiej strony jesteśmy docenieni przez osoby z zewnątrz.

Dodajmy, że oprócz Opola, wysokie miejsce zajął również Kędzierzyn-Koźle, który zwyciężył w kategorii gminy z siedzibą powiatu ziemskiego oraz Gogolin. Ten uplasował się na 1. miejscu w kategorii ośrodki miejskie i miejsko-wiejskie z miastem powyżej 5 tysięcy mieszkańców.
Adam Leszczyński

Gospodarka

2023-01-26, godz. 15:47 Gmina Namysłów ma uchwalony budżet. Wcześniej były spory, a dzisiaj jednogłośnie Rada Miejska w Namysłowie przyjęła budżet gminy na 2023 rok po przegłosowaniu wielu poprawek. Za przyjęciem planu finansowego opowiedziało się 20 radnych… » więcej 2023-01-26, godz. 12:00 W Strefie Aktywności Gospodarczej w Ujeździe powstaje farma fotowoltaiczna Na fotowoltaikę mocno stawia gmina Ujazd. Niedawno na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej jedna z firm ruszyła z budową pierwszego etapu farmy fotowoltaicznej… » więcej 2023-01-26, godz. 06:00 W Nysie powstała spółdzielnia energetyczna. Chce budować farmę fotowoltaiczną Trzy spółki - Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Opolskie, SIM Nysa oraz Agencja Rozwoju Nysy założyły spółdzielnię energetyczną. Jej celem będzie m.in… » więcej 2023-01-25, godz. 19:00 Niemal zbilansowany budżet gminy Gorzów Śląski. Burmistrz liczy na kolejne inwestycje Co najmniej 5 milionów 700 tysięcy złotych gmina Gorzów Śląski wyda na tegoroczne inwestycje. W budżecie zapisano prawie 32,7 miliona złotych dochodów… » więcej 2023-01-25, godz. 17:30 Ireneusz Jaki o modernizacji oczyszczalni ścieków: Jesteśmy dumni z tej inwestycji Byli wiceprezesi opolskiego WiK-u, wspólnie z prezesem Ireneuszem Jakim, przypominają, że modernizacja oczyszczalni ścieków to największa inwestycja w historii… » więcej 2023-01-25, godz. 15:15 Tegoroczny budżet gminy Izbicko. "Naszym priorytetem jest kanalizacja" Wyjątkowo duży jest w tym roku budżet gminy Izbicko, bo sięga aż 36 mln zł. Samorząd planuje skupić się na sprawach wodno-kanalizacyjnych, ale pieniądze… » więcej 2023-01-25, godz. 13:30 Jest przetarg, będzie remont. Niemodlin będzie wymieniał sieć wodno-kanalizacyjną Do generalnego remontu siatki kanalizacyjnej w ścisłym centrum, czyli wzdłuż całego zabytkowego wrzeciona szykuje się Niemodlin. Właśnie ruszają procedury… » więcej 2023-01-25, godz. 08:00 Ujazd: nowe firmy w strefie aktywności. Problemem mogą być dostępni pracownicy Mimo kryzysu w Strefie Aktywności Gospodarczej w gminie Ujazd szykują się intensywne miesiące. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w tym roku pojawią… » więcej 2023-01-24, godz. 17:00 Prowadzący gastronomię chcą zwiększenia liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu Zmienione mają być limity zezwoleń na sprzedaż alkoholu w gminie Głuchołazy. Przesunięcia dotyczą gastronomi i handlu detalicznego. Maksymalną liczbę… » więcej 2023-01-24, godz. 14:20 Trwa nabór na wolne mieszkania powstające w ramach strzeleckiego programu "Twoje M" Nie dostali kredytów, dlatego musieli zrezygnować. Gmina Strzelce Opolskie ponownie uruchomiła nabór na wolne mieszkania, które powstają w ramach autorskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »