Radio Opole » Gospodarka
2022-12-07, 10:10 Autor: Grzegorz Frankowski

W Kędzierzynie-Koźlu żyje się dobrze. "Coś się w tym mieście dzieje"

Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu - [fot: Marcin Boczek]
Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu - [fot: Marcin Boczek]
Kędzierzyn-Koźle zajął pierwsze miejsce w rankingu "Gmina dobra do życia". W przygotowanym przez Serwis Samorządowy PAP zestawieniu zwyciężył w kategorii gminy z siedzibą powiatu ziemskiego.
- Przy tworzeniu rankingu brano pod uwagę 63 różne wskaźniki jakości życia, dlatego tym bardziej się cieszymy, że przy tak szczegółowym kryterium zostaliśmy uhonorowani pierwszym miejscem – mówi Sabina Nowosielska, prezydent miasta.

- Tu jest praca. Tutaj nie ma bezrobocia, jak jest to w bardzo minimalnym stopniu. W jednym wskaźniku była liczba imprez sportowych, liczba imprez kulturalnych. Był też wskaźnik mówiący o ilości dodatkowych dochodów gminy, które gmina sama zyskała. Były też analizowane przychody na każdego mieszkańca. Wydaję mi się, że naprawdę Kędzierzyn-Koźle jest dobrą gminą do życia.

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla na ogół również pozytywnie oceniają jakość i możliwości życia w mieście.

- Dzieje się w mieście. Bardzo dużo imprez jest. Dużo imprez skierowanych do różnych grup wiekowych. Dla ludzi starszych, młodszych, dla młodzieży. Więc tutaj pod tym względem coś się w tym mieście dzieje. - Mam wszystko pod ręką, jak kończę pracę, to zakupy sobie zrobię. Nie jest źle, ale kiedyś było lepiej.

Dodajmy, że oprócz Kędzierzyna-Koźla wyróżnienie otrzymało również Opole. Natomiast Gogolin zwyciężył wśród ośrodków miejskich i miejsko-wiejskich z miastem powyżej 5 tysięcy mieszkańców.
Sabina Nowosielska
Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla

Gospodarka

2023-02-08, godz. 20:00 Rządowe dofinansowanie samorządowej komunikacji autobusowej wpływa też na ceny biletów Państwowe dopłaty obniżają koszty publicznego transportu zbiorowego przygranicznych samorządów na południu Opolszczyzny. Dofinansowanie hamuje wzrost cen… » więcej 2023-02-08, godz. 18:00 Dotacje, pożyczki, innowacje. OCRG podpowiada przedsiębiorcom Czy inwestować? Czy wprowadzać ryzykowne innowacje i skąd wziąć na to duże pieniądze? Na te pytania oraz wątpliwości starano się odpowiedzieć dzisiaj… » więcej 2023-02-08, godz. 16:30 Ocieplenie gminnych budynków i uzbrojenie działek. To plany gminy Zawadzkie Prawie 59,5 mln zł wynoszą tegoroczne wydatki gminy Zawadzkie. Na inwestycje samorząd przeznaczy 12 milionów. W planach są dwa duże zadania. » więcej 2023-02-08, godz. 14:45 Co trzecia złotówka budżetu Dobrodzienia zostanie wydana na inwestycje 65 milionów złotych dochodów i 70 milionów po stronie wydatków. Tak na początku lutego wygląda budżet gminy Dobrodzień na 2023 rok. » więcej 2023-02-08, godz. 06:55 Cieplej i ładniej w dwóch publicznych przedszkolach w Kędzierzynie-Koźlu Kędzierzyn-Koźle stawia na ciepło w placówkach oświatowych. Ostatnie tygodnie w mieście to prace związane z termomodernizacją w przedszkolach nr 24 i … » więcej 2023-02-07, godz. 19:00 Czy plac przy OSP w Jemielnicy zostanie wyremontowany? Gmina ogłosiła przetarg Gruntowną przebudowę placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jemielnicy planuje gmina. Pod koniec stycznia ogłoszono przetarg, który obejmuje również… » więcej 2023-02-07, godz. 16:00 Prudnik: są perspektywy wyłonienia wykonawcy przebudowy obiektu na cele publiczne W drugim przetargu gmina Prudnik bliska jest wyłonienia wykonawcy adaptacji budynku z przeznaczeniem na Międzypokoleniowe Centrum Integracji. Wpłynęły cztery… » więcej 2023-02-07, godz. 07:15 Obwodnica Sidziny. Jest wniosek o wydanie decyzji środowiskowej Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla obwodnicy Sidziny trafił do wójt gminy Skoroszyce. » więcej 2023-02-06, godz. 18:00 Zapobiegnie suszy i powodziom. Jest porozumienie ws. budowy zbiornika Kotlarnia Przygotowywana od dłuższego czasu budowa zbiornika przeciwpowodziowego Kotlarnia w gminie Bierawa nabiera realnych kształtów. Dzisiaj (06.02) w Kuźni Raciborskiej… » więcej 2023-02-06, godz. 16:00 Radosław Nosidlak nowym dyrektorem urzędu pracy w Prudniku Radosław Nosidlak został dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Prudniku. Stanowisko zajął po Grażynie Klimko, która odeszła na emeryturę po 12 latach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »