Radio Opole » Gospodarka
2022-11-23, 09:45 Autor: Roman Juranek

Forum zawodowe w Opolu. Jednym z tematów - uchodźcy z Ukrainy na rynku pracy

Irena Wolińska [fot. Marcin Skomudek]
Irena Wolińska [fot. Marcin Skomudek]
Dzisiaj (23.11) w Opolu odbywa się IV Opolskie Forum Zawodowe. Ekspercka konferencja poświęcona jest wyzwaniom w przestrzeni rynku pracy i edukacji.
Irena Wolińska, prowadzącą panele dyskusyjne powiedziała w Radiu Opole, że obecna sytuacja kryzysowa nie dotyka w dużym stopniu zatrudnienia.

- Na razie rynek pracy nie odczuwa kryzysu. Odczuwamy my, społeczeństwo, obywatele, odczuwają przedsiębiorcy, ale jeszcze nie przekłada się to na jakieś bardzo negatywne zjawiska na rynku pracy, wręcz przeciwnie. Bardzo wielu ekonomistów, którym ja ufam, takich naprawdę z najwyższej półki, twierdzi, że bezrobocie nam nie grozi. To znaczy, że ten poziom, który jest, raczej jest bezpieczny i kontrolowalny.

Jednym z głównych tematów IV Forum Zawodowego jest sytuacja związana z pobytem uchodźców z Ukrainy. - Ja będę podczas debaty dzisiejszej i przy tej okazji, próbowała mówić, że to, że mamy do czynienia też z pewnym kryzysem uchodźczym, to jest wielką szansą. To, że pojawiło się tak wielu dobrze wykształconych, z dobrym doświadczeniem zawodowym ludzi w Polsce, a tym samym na polskim rynku pracy, może być naszą ogromną szansą i może złagodzić skutki nadchodzącego kryzysu.

Wydarzenie można śledzić online na stronie Opolskiego Obserwatorium Rynku Pracy. Konferencja tłumaczona jest na język ukraiński.

Początek pierwszej sesji forum o godzinie 10:00. Organizatorem wydarzenia jest Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu. Radio Opole IV Opolskie Forum Zawodowe objęło patronatem medialnym.
Irena Wolińska
Irena Wolińska

Gospodarka

2024-06-24, godz. 14:00 Zamknięte z powodu remontu. Problemy kierowców na dwóch traktach wojewódzkich Dwie kolejne drogi wojewódzkie zamknięte na czas prac remontowych. Jedna z nich to ta oznaczona numerem 454. » więcej 2024-06-23, godz. 09:41 Są pieniądze na podnoszenie kwalifikacji zawodowych dla obcokrajowców Cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej, którzy przebywają w naszym kraju legalnie i chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, mogą starać się o zwrot kosztów… » więcej 2024-06-21, godz. 12:00 Baborów zmienia oświetlenie. Nowe lampy w całej gminie Samorząd Baborowa przystępuje do kompleksowej modernizacji oświetlenia ulicznego. Gmina pozyskała na ten cel ponad 1,3 mln złotych z rządowego programu ''Rozświetlamy… » więcej 2024-06-21, godz. 07:30 Podwyżki taryf za prąd i gaz wymuszą na gminach windowanie lokalnych opłat Gminy z Opolszczyzny szykują się do podnoszenia lokalnych opłat. Od lipca państwowe firmy mają wprowadzić nowe taryfy na prąd i gaz. » więcej 2024-06-20, godz. 20:00 Zrównoważony rozwój przedsiębiorstw i samorządów były tematami kongresu w Mosznej Środowisko, społeczna odpowiedzialność i ład korporacyjny. Do zamku w Mosznej przyjechali naukowcy, specjaliści oraz przedsiębiorcy na Opolski Kongres ESG… » więcej 2024-06-20, godz. 15:30 Politechnika Opolska wyróżniła firmy najbardziej przyjazne cudzoziemcom 29 opolskich przedsiębiorstw zgłosiło się do trzeciej edycji konkursu 'Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom'. Dzisiaj (20.06) poznaliśmy laureatów plebiscytu… » więcej 2024-06-20, godz. 09:00 Centrum Integracji Cudzoziemców z nową ofertą dla bezrobotnych obywateli spoza UE Obywatele spoza Unii Europejskiej, którzy szukają pracy, mogą skorzystać z nowej oferty, jaką przygotowało Centrum Integracji Cudzoziemców w Opolu. W ramach… » więcej 2024-06-19, godz. 17:00 "Będzie tętnić życiem". WSSE otworzyła w Brzegu Lokalne Centrum Biznesu Brzeg ma Lokalne Centrum Biznesu. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park otworzyła halę przemysłową na terenie po byłej jednostce wojskowej… » więcej 2024-06-19, godz. 15:00 Jest dokumentacja i pozwolenie. Z poślizgiem ruszy budowa oczyszczalni ścieków w Chrzelicach Budowa oczyszczalni ścieków w Chrzelicach nie została zakończona - czytamy w „Raporcie o stanie gminy Biała za rok 2023”. W maju dokument przedłożono… » więcej 2024-06-19, godz. 11:26 Karta czy gotówka? Sprawdzamy, czym lepiej i bezpieczniej płacić na wakacjach za granicą Wakacje zaplanowane, a co z wydatkami na nich? Płatności kartą czy gotówką? Przed wyjazdem na zagraniczne wojaże przypominamy, że warto sprawdzić, jakie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »