Radio Opole » Gospodarka
2022-11-23, 09:45 Autor: Roman Juranek

Forum zawodowe w Opolu. Jednym z tematów - uchodźcy z Ukrainy na rynku pracy

Irena Wolińska [fot. Marcin Skomudek]
Irena Wolińska [fot. Marcin Skomudek]
Dzisiaj (23.11) w Opolu odbywa się IV Opolskie Forum Zawodowe. Ekspercka konferencja poświęcona jest wyzwaniom w przestrzeni rynku pracy i edukacji.
Irena Wolińska, prowadzącą panele dyskusyjne powiedziała w Radiu Opole, że obecna sytuacja kryzysowa nie dotyka w dużym stopniu zatrudnienia.

- Na razie rynek pracy nie odczuwa kryzysu. Odczuwamy my, społeczeństwo, obywatele, odczuwają przedsiębiorcy, ale jeszcze nie przekłada się to na jakieś bardzo negatywne zjawiska na rynku pracy, wręcz przeciwnie. Bardzo wielu ekonomistów, którym ja ufam, takich naprawdę z najwyższej półki, twierdzi, że bezrobocie nam nie grozi. To znaczy, że ten poziom, który jest, raczej jest bezpieczny i kontrolowalny.

Jednym z głównych tematów IV Forum Zawodowego jest sytuacja związana z pobytem uchodźców z Ukrainy. - Ja będę podczas debaty dzisiejszej i przy tej okazji, próbowała mówić, że to, że mamy do czynienia też z pewnym kryzysem uchodźczym, to jest wielką szansą. To, że pojawiło się tak wielu dobrze wykształconych, z dobrym doświadczeniem zawodowym ludzi w Polsce, a tym samym na polskim rynku pracy, może być naszą ogromną szansą i może złagodzić skutki nadchodzącego kryzysu.

Wydarzenie można śledzić online na stronie Opolskiego Obserwatorium Rynku Pracy. Konferencja tłumaczona jest na język ukraiński.

Początek pierwszej sesji forum o godzinie 10:00. Organizatorem wydarzenia jest Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu. Radio Opole IV Opolskie Forum Zawodowe objęło patronatem medialnym.
Irena Wolińska
Irena Wolińska

Gospodarka

2022-12-01, godz. 19:04 Bez unijnych dotacji nie założyliby własnej firmy. Podsumowano projekt PO WER w regionie Ponad 2200 osób mieszkańców Opolszczyzny założyło działalność gospodarczą dzięki unijnym dotacjom. Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu podsumował Program… » więcej 2022-12-01, godz. 18:45 Kędzierzyn-Koźle: wyremontowana Mostowa oddana do użytku Ulica Mostowa w Kędzierzynie-Koźlu już po odbiorach technicznych i oddana do użytku. Remont kolejnego fragmentu drogi powiatowej kosztował 400 tys. zł, z… » więcej 2022-12-01, godz. 15:26 Kędzierzyński Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej obchodzi jubileusz 70-lecia Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej ''Blachownia'' w Kędzierzynie-Koźlu obchodzi jubileusz 70-lecia działalności. Z tej okazji… » więcej 2022-12-01, godz. 14:23 Rozpoczęła się dystrybucja węgla w Kluczborku Do Kluczborka wczoraj (30.11) trafiła pierwsza partia węgla przeznaczona do sprzedaży po preferencyjnych cenach. Na razie to 475 ton ekogroszku i 'orzecha'. » więcej 2022-12-01, godz. 13:58 Ciepło w domach dzięki wsparciu z programu "Ciepłe Mieszkanie". Pierwsze umowy podpisane Pierwsze umowy na dofinansowania z programu 'Ciepłe Mieszkanie' w regionie podpisane. 880 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki… » więcej 2022-12-01, godz. 10:15 Porozumienie z uczelniami z Wrocławia pozwoli Politechnice Opolskiej na produkcję zielonej energii Politechnika Opolska ma ambitny plan, by zostać znaczącym producentem energii odnawialnej. Jest porozumienie z ośmioma uczelniami z Wrocławia i pomysł na… » więcej 2022-11-30, godz. 17:00 Tego nie było w planie. Nadprogramowe remonty dróg z dotacjami RFRD dla trzech gmin Cztery dotacje dla trzech opolskich gmin na łączną kwotę 3,4 miliona złotych przekazał dzisiaj (30.11) wojewoda Sławomir Kłosowski. Chodzi o kolejną pulę… » więcej 2022-11-30, godz. 13:40 Kędzierzyńska spółka Grupy Azoty uruchomiła Centrum Badawczo-Rozwojowe Inwestycja o wartości 39 mln zł wzmocni potencjał badawczo-rozwojowy spółki. Centrum zajmie się dostarczaniem wysokiej jakości nowych i ulepszonych produktów… » więcej 2022-11-30, godz. 12:50 Byczyna konsekwentnie spłaca długi, ale przed gminą jeszcze długa droga 28 milionów złotych różnego rodzaju pożyczek i kredytów spłaciła Byczyna przez 4 lata od ostatnich wyborów samorządowych. Kiedy stanowisko burmistrza… » więcej 2022-11-30, godz. 08:00 Nie znikną mało opłacalne kursy autobusowe w powiecie kluczborskim. 1,3 miliona złotych dotacji Na utrzymanie nierentownych połączeń autobusowych pozwoli dotacja zdobyta przez Starostwo Powiatowe w Kluczborku. Samorząd może dołożyć do nieopłacalnych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »