Radio Opole » Gospodarka
2022-11-19, 09:20 Autor: Justyna Maćkowiak

Jak chronić majątek w czasach kryzysu? Na to pytanie odpowiedzą specjaliści podczas Dnia Otwartego Notariatu

Anna Konopnicka-Pęk [fot. Agnieszka Lubczańska]
Anna Konopnicka-Pęk [fot. Agnieszka Lubczańska]
"Porozmawiaj z notariuszem, jak chronić majątek rodziny i firmy w czasach kryzysu" - to hasło Dnia Otwartego Notariatu. - Aby się zabezpieczyć, trzeba wykonać u notariusza czynności prewencyjne - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole notariuszka Anna Konopnicka-Pęk.
- Warto się zastanowić, czy jeżeli mamy małżonka i prowadzimy działalność gospodarczą, czy nie warto podpisać umowy o rozdzielności majątkowej. W ten sposób możemy zabezpieczyć przynajmniej część majątku tego drugiego małżonka przed egzekucją komorniczą. Jeżeli udzielamy pożyczki, możemy zażądać zabezpieczenia od dłużnika w ten sposób, że albo on się podda egzekucji co do zapłaty, albo na swojej nieruchomości ustanowi na naszą rzecz hipotekę. - Można się także zastanowić nad podziałem majątku - dodaje gość Radia Opole. - Postępowania spadkowe - kolejny temat, którym notariusze też się zajmują. I tutaj naszą rolą jest odciążenie sądów, gdzie wszelkie postępowania trwają, a u notariusza, jeżeli spadkobiercy są w stanie się zebrać jednego dnia o jednej godzinie, to takie postępowanie spadkowe są w stanie załatwić w ciągu jednego dnia.

Dzień Otwarty Notariatu odbędzie się za tydzień w sobotę (26.11) w formule online w mediach społecznościowych i telefonicznie. Szczegóły na stronie internetowej porozmawiajznotariuszem.pl.
Anna Konopnicka-Pęk cz. 1
Anna Konopnicka-Pęk cz. 2

Gospodarka

2023-02-06, godz. 06:17 Opolszczyzna siódma w kraju pod względem wysokości średnich wynagrodzeń Inflacja się utrzymuje, a co z poziomem wynagrodzeń? Czy trzeba wyjechać z województwa opolskiego, żeby lepiej zarabiać? - o to między innymi w Porannej… » więcej 2023-02-06, godz. 06:00 Masz pierwszy rachunek? Złóż wniosek o refundację VAT-u za gaz Można już składać wnioski o refundację VAT-u za gaz. To kolejny, po dodatku węglowym czy osłonowym, sposób wsparcia polskich rodzin proponowany przez … » więcej 2023-02-05, godz. 16:00 Głogówek: gmina wraca do gry o modernizację stadionu Drugą szansę na przebudowę stadionu miejskiego ma gmina Głogówek. Na ten cel jesienią 2021 roku uzyskała z Polskiego Ładu blisko 5 mln zł. Jednak w ubiegłym… » więcej 2023-02-05, godz. 14:00 KOWR szuka dodatkowych pracowników do pomocy przy przetargach dla rolników Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Opolu planuje zwiększenie zatrudnienia, aby usprawnić obsługę rolników indywidualnych zainteresowanych dzierżawą gruntów… » więcej 2023-02-05, godz. 00:00 PIT odbierz osobiście - PUP Opole zachęca Powiatowy Urząd Pracy w Opolu ruszył z akcją wydawania informacji o pobranych zaliczkach za 2022 rok. » więcej 2023-02-04, godz. 10:30 Brakuje kierowców, lekarzy, ale też fryzjerów i kelnerów. Dyrektor WUP w Radiu Opole Będą zwolnienia w firmach - wynika z raportu 'Barometr ManpowerGroup Perspektywy Zatrudnienia dla I kwartału 2023 roku'. » więcej 2023-02-04, godz. 09:00 Prudnik: szpital powiatowy wykaraskał się z finansowych turbulencji Zwolniona została główna księgowa Prudnickiego Centrum Medycznego. Spółka ta zarządza szpitalem powiatowym. W połowie minionego roku zmieniono jej prezesa… » więcej 2023-02-03, godz. 22:00 Gmina Kolonowskie: jak dostaniemy pieniądze, to będziemy remontować drogi Na blisko 6,5 miliona złotych szacowane są prace, jakie w tym roku chce na swoich drogach zrealizować gmina Kolonowskie. Samorząd złożył cztery wnioski… » więcej 2023-02-03, godz. 17:30 Na początek 32 lokale. W Strzelcach Opolskich coraz bliżej budowy bloku w ramach SIM Prawie 200 mieszkań powstanie w Strzelcach Opolskich w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Nowe lokale będą mieścić się w rejonie ul. Kazimierza… » więcej 2023-02-03, godz. 15:21 Zakończył się pierwszy nabór wniosków o wynajem mieszkania OTBS w Opolu-Winowie 118 wniosków o najem mieszkania na nowym osiedlu Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Opolu - Winowie wpłynęło do końca stycznia. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »