Radio Opole » Gospodarka
2022-09-29, 14:45 Autor: Bogusław Kalisz

Rozbudowa tłoczni gazu w Kędzierzynie-Koźlu. Jest decyzja wojewody opolskiego

Otwarcie tłoczni gazu w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Maciej Marciński]
Otwarcie tłoczni gazu w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Maciej Marciński]
Będzie rozbudowa tłoczni gazu w Kędzierzynie-Koźlu fot:urząd wojewódzki
Będzie rozbudowa tłoczni gazu w Kędzierzynie-Koźlu fot:urząd wojewódzki
Będzie rozbudowa tłoczni gazu w Kędzierzynie-Koźlu fot:urząd wojewódzki
Będzie rozbudowa tłoczni gazu w Kędzierzynie-Koźlu fot:urząd wojewódzki
Będzie rozbudowa tłoczni gazu w Kędzierzynie-Koźlu fot:urząd wojewódzki
Będzie rozbudowa tłoczni gazu w Kędzierzynie-Koźlu fot:urząd wojewódzki
Wojewoda opolski wydał dzisiaj (29.09) decyzję dotyczącą rozbudowy tłoczni gazu w Kędzierzynie-Koźlu w ramach inwestycji „Budowa gazociągu Kędzierzyn-Koźle – Granica RP (Polska-Czechy) wraz z tłocznią i stacją pomiarową – budowa tłoczni gazu Kędzierzyn-Koźle, Etap-1,”. Zmiana projektu budowlanego polega na rozbudowie technologicznej tłoczni, która obejmuje budowę trzech filtroseparatorów. Inwestycja ta ma na celu przygotowanie do przyszłej rozbudowy obiektu o czwarty mobilny agregat sprężarkowy, a co za tym idzie zwiększenia możliwości przesyłowych wybudowanych niedawno gazociągów w ramach korytarza NS.
- Podpisaliśmy decyzję o rozbudowie przepompowni gazu w Kędzierzynie-Koźlu. To jest kolejne ważne wydarzenie, które pozwoli na przesył gazu z Baltic Pipe do Słowacji i Czech, zgodnie z umową zawartą przez pana premiera - podkreśla Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.

Przypomnijmy, w kwietniu 2022 r. uruchomiono tłocznię w Kędzierzynie Koźlu - będącą 15 tłocznią w Krajowym Systemie Przesyłowym. Powstanie tej tłoczni, wraz z obiektem w Gustorzynie i rozbudowywanymi w ramach projektu Baltic Pipe tłoczniami w Goleniowie i Odolanowie, pozwoli zwiększyć przesył gazu w Polsce.

Dzięki zrealizowanym przez GAZ-SYSTEM inwestycjom, polski system gazowy jest dziś odporny na zakłócenia dostaw gazu z kierunku wschodniego.

W spotkaniu uczestniczyli wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, z-ca Dyrektora Oddziału GAZ-SYSTEM w Świerklanach Marek Ryznar oraz Dyrektor Wydziału Infrastruktury i Nieruchomości Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego Małgorzata Kałuża-Swoboda.
Sławomir Kłosowski

Gospodarka

2022-11-29, godz. 16:35 Miliard euro dla woj. opolskiego. Jest zgoda komisarza ds. spójności i reform UE To już pewne. Samorząd województwa opolskiego otrzyma blisko miliard euro funduszy unijnych. Dziś (29.11) Elisa Ferreira, komisarz ds. spójności i reform… » więcej 2022-11-29, godz. 16:10 Głogówek rozpoczął sprzedaż węgla. Zainteresowanie jest dość spore Ruszyła sprzedaż węgla dla mieszkańców gminy Głogówek. W pierwszym rzucie samorząd otrzymał z państwowych dostaw 100 ton opału, był to wyłącznie… » więcej 2022-11-29, godz. 07:00 Mieszkańcy stolicy regionu węgiel kupią od środy. Za tonę zapłacą 1969 zł Dystrybucja węgla w preferencyjnej cenie dla mieszkańców Opola rozpocznie się w środę (30.11). » więcej 2022-11-28, godz. 17:00 Można wnioskować o mieszkanie OTBS w Opolu-Winowie. Trzeba spełnić kilka warunków Ruszył nabór wniosków o najem mieszkań na nowym osiedlu Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. To cztery budynki ze 159 lokalami w Opolu - Winow… » więcej 2022-11-28, godz. 15:00 Olesno przygotowuje się do budowy mieszkań SIM. Na początek 14 lokali Projektant przygotowuje koncepcję pierwszego budynku Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej przy ulicy Słowackiego w Oleśnie. » więcej 2022-11-28, godz. 13:00 Rozpoczyna się pierwszy etap rewitalizacji "filmowego" dworca kolejowego w Głubczycach Gmina Głubczyce ogłosiła dzisiaj (28.11) przetarg na wykonanie pełnej dokumentacji technicznej budynku byłego dworca PKP. Samorząd po gruntownym remoncie… » więcej 2022-11-27, godz. 17:30 "Twoje M". Znaleźli się chętni na gminne mieszkania w Strzelcach Opolskich W ramach gminnego programu rozwoju mieszkalnictwa „Twoje M” budowane są kolejne 64 mieszkania własnościowe. » więcej 2022-11-25, godz. 20:30 "Projekt otworzył oczy wielu uczniom". Pilotaż realizowany przez PUP w Oleśnie Pomoc absolwentom szkół ponadpodstawowych w stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy. Taki był główny cel pilotażowego projektu 'Nowe spojrzenie - nowe… » więcej 2022-11-25, godz. 17:00 O szkolnictwie zawodowym w Kluczborku, czyli realizacja projektów dotowanych przez UE 300 uczniów powiatu kluczborskiego skorzystało ze staży zawodowych w ramach projektu 'Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy'. W Kluczborku podsumowano… » więcej 2022-11-25, godz. 11:54 Bursztynowe lody - takie specjały już niedługo będą dostępne w Baborowie Bursztynowe lody już niebawem będzie można degustować w Baborowie. W ramach realizowanego przez gminę projektu 'szlaku bursztynowego' w parku miejskim, nawiązującego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »