Radio Opole » Gospodarka
2022-09-29, 09:05 Autor: Witold Wośtak

Bez ofert w trzecim przetargu na dostawy prądu dla gminy Kluczbork. "Możemy rozpocząć negocjacje z wolnej ręki"

Centrum Kluczborka [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Centrum Kluczborka [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Nadal nie wiadomo, kto i za jakie pieniądze będzie dostarczać prąd gminie Kluczbork w przyszłym roku. Teraz magistrat płaci za energię elektryczną niemal 4 miliony złotych za 12 miesięcy.
W drugiej połowie sierpnia informowaliśmy, że w drugim przetargu na przyszły rok jedyna oferta opiewała na prawie 16 milionów złotych, czyli 448 procent stawki za obecny rok.

- Konkurs został unieważniony, ogłoszono trzecie postępowanie, ale nie zgłosił się nawet jeden oferent - mówi Dariusz Morawiec, zastępca burmistrza Kluczborka.

- W związku z tym sytuacja komplikuje się nieco bardziej, w sensie, że daje samorządom konkretne pole manewru. Możemy bowiem zacząć negocjacje z tak zwanej wolnej ręki. Czekamy natomiast najbardziej na kompletne rozwiązania wspierające samorządy, które zapowiedział rząd. Potrzebne są konkretne decyzje i rozwiązania, żebyśmy wiedzieli, co robić dalej.

Burmistrz uspokaja jednocześnie, że Kluczborkowi nie grozi brak prądu.

- To nie jest tak, że jeśli nie było oferentów w przetargu, zabraknie nam energii elektrycznej. Prąd będzie, ale pytanie, w jakiej cenie. Trzeba natomiast zamknąć tę sprawę najpóźniej pod koniec roku, ponieważ do końca grudnia obowiązują nas dzisiejsze stawki.

Sytuacja dotycząca energii elektrycznej dla gminy Kluczbork na 2023 rok powinna wyklarować się w ciągu kilku tygodni - usłyszeliśmy w magistracie.
Dariusz Morawiec 1
Dariusz Morawiec 2

Gospodarka

2022-11-25, godz. 20:30 "Projekt otworzył oczy wielu uczniom". Pilotaż realizowany przez PUP w Oleśnie Pomoc absolwentom szkół ponadpodstawowych w stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy. Taki był główny cel pilotażowego projektu 'Nowe spojrzenie - nowe… » więcej 2022-11-25, godz. 17:00 O szkolnictwie zawodowym w Kluczborku, czyli realizacja projektów dotowanych przez UE 300 uczniów powiatu kluczborskiego skorzystało ze staży zawodowych w ramach projektu 'Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy'. W Kluczborku podsumowano… » więcej 2022-11-25, godz. 11:54 Bursztynowe lody - takie specjały już niedługo będą dostępne w Baborowie Bursztynowe lody już niebawem będzie można degustować w Baborowie. W ramach realizowanego przez gminę projektu 'szlaku bursztynowego' w parku miejskim, nawiązującego… » więcej 2022-11-25, godz. 10:07 Korfantów z umową na tańszy węgiel. Dystrybucja prawdopodobnie w przyszłym tygodniu Polska Grupa Górnicza dostarczy węgiel mieszkańcom gminy Korfantów. Zainteresowanie surowcem w tej gminie jest bardzo duże. Do dziś (25.11) mieszkańcy zgłosili… » więcej 2022-11-25, godz. 09:00 "Trzy Rubiny – Trzy Gminy". Finał Gali Aktywności w Kietrzu Kilkadziesiąt zgłoszeń napłynęło do pierwszej edycji konkursu 'Trzy Rubiny - Trzy Gminy' na najaktywniejsze osoby oraz przedsiębiorców z Baborowa, Branic… » więcej 2022-11-25, godz. 08:00 W Namysłowie czekają na tani opał. Składy nie mają jeszcze umów ze spółkami węglowymi W Namysłowie nie ma zbyt dużego zainteresowania zakupem węgla na preferencyjnych warunkach. Tamtejsze składy nie posiadają jeszcze opału, który trafi do… » więcej 2022-11-24, godz. 18:02 Połączenie sportu i biznesu. I Opolski Wieczór Przedsiębiorczości Zarządzanie kryzysowe, wsparcie dla biznesu i bezpieczeństwo energetyczne. To trzy panele tematyczne pierwszej edycji Opolskiego Wieczoru Przedsiębiorczości… » więcej 2022-11-24, godz. 18:00 W gminie Kietrz będzie można kupić węgiel po preferencyjnych cenach Gmina Kietrz rozpoczęła przyjmowanie wniosków na zakup węgla po preferencyjnych cenach dla gospodarstw domowych. Wnioski mogą składać wyłącznie osoby… » więcej 2022-11-24, godz. 16:30 ZUS informuje. Pieniądze z OFE podlegają dziedziczeniu Pieniądze z OFE, również te które znajdują się na kontach w ZUS-ie, podlegają dziedziczeniu. Wypłata nie jest przekazywana z urzędu i jest możliwa jedynie… » więcej 2022-11-24, godz. 13:15 Rośnie bezrobocie w powiecie namysłowskim W powiecie namysłowskim rośnie bezrobocie. Na koniec września bez pracy pozostawało tam 9,3 procent mieszkańców. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »