Radio Opole » Gospodarka
2022-09-27, 18:00 Autor: Maja Laksy

"Droga na osiedlu Róży Wiatrów musi być zrobiona" Ruszył przetarg na realizację kolejnej inwestycji w Opolu

Osiedle Róży Wiatrów w dzielnicy Chmielowice [fot.UM Opola]
Osiedle Róży Wiatrów w dzielnicy Chmielowice [fot.UM Opola]
Już niebawem w stolicy regionu rozpocznie się kolejna ważna inwestycja. Chodzi o budowę nowej drogi na osiedlu Róży Wiatrów w dzielnicy Chmielowice. Opolski ratusz ogłosił już przetarg na zrealizowanie prac, a wykonawca zostanie wyłoniony w drugiej połowie października.
- Po wielu konsultacjach z mieszkańcami podjęliśmy decyzję, że droga na osiedlu Róży Wiatrów musi być zrobiona - mówi Adam Leszczyński, rzecznik opolskiego ratusza.

- Po pierwsze będziemy mieli nawierzchnię asfaltową, po drugie ścieżki rowerowe, chodniki, nasadzenia, nowe oświetlenie, kanalizację burzową, która jest bardzo ważnym elementem, ponieważ tamten teren jest dość podmokły, a po opadach deszczu zbiera się tam sporo wody. Po tym, jak wybudujemy kanalizację deszczową, ta droga będzie miała odwodnienie, woda będzie miała gdzie spłynąć.

Jak dodaje rzecznik, projekt zakłada również budowę zbiornika retencyjnego.

- Nieduży, ale taki, który pozwoli na to, żeby ta woda miała gdzie spłynąć, aby nie zalewała posesji i pól. Wiedząc, jakie jest ułożenie terenu i jakie tam są gleby podejmujemy odpowiednie działania. Chcemy to zrobić raz a porządnie. Tak, aby mieszkańcy, którzy będą codziennie korzystali z ulicy Róży Wiatrów mieli naprawdę komfortowe warunki.

Pieniądze, które przeznaczone są na realizację trzech inwestycji - budowę drogi na osiedlu Róży Wiatrów, budowę centrum przesiadkowego Opole Południe i parkingu przy ul. Krapkowickiej pozyskano z programu Polski Ład.
Adam Leszczyński
Adam Leszczyński

Gospodarka

2022-11-25, godz. 20:30 "Projekt otworzył oczy wielu uczniom". Pilotaż realizowany przez PUP w Oleśnie Pomoc absolwentom szkół ponadpodstawowych w stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy. Taki był główny cel pilotażowego projektu 'Nowe spojrzenie - nowe… » więcej 2022-11-25, godz. 17:00 O szkolnictwie zawodowym w Kluczborku, czyli realizacja projektów dotowanych przez UE 300 uczniów powiatu kluczborskiego skorzystało ze staży zawodowych w ramach projektu 'Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy'. W Kluczborku podsumowano… » więcej 2022-11-25, godz. 11:54 Bursztynowe lody - takie specjały już niedługo będą dostępne w Baborowie Bursztynowe lody już niebawem będzie można degustować w Baborowie. W ramach realizowanego przez gminę projektu 'szlaku bursztynowego' w parku miejskim, nawiązującego… » więcej 2022-11-25, godz. 10:07 Korfantów z umową na tańszy węgiel. Dystrybucja prawdopodobnie w przyszłym tygodniu Polska Grupa Górnicza dostarczy węgiel mieszkańcom gminy Korfantów. Zainteresowanie surowcem w tej gminie jest bardzo duże. Do dziś (25.11) mieszkańcy zgłosili… » więcej 2022-11-25, godz. 09:00 "Trzy Rubiny – Trzy Gminy". Finał Gali Aktywności w Kietrzu Kilkadziesiąt zgłoszeń napłynęło do pierwszej edycji konkursu 'Trzy Rubiny - Trzy Gminy' na najaktywniejsze osoby oraz przedsiębiorców z Baborowa, Branic… » więcej 2022-11-25, godz. 08:00 W Namysłowie czekają na tani opał. Składy nie mają jeszcze umów ze spółkami węglowymi W Namysłowie nie ma zbyt dużego zainteresowania zakupem węgla na preferencyjnych warunkach. Tamtejsze składy nie posiadają jeszcze opału, który trafi do… » więcej 2022-11-24, godz. 18:02 Połączenie sportu i biznesu. I Opolski Wieczór Przedsiębiorczości Zarządzanie kryzysowe, wsparcie dla biznesu i bezpieczeństwo energetyczne. To trzy panele tematyczne pierwszej edycji Opolskiego Wieczoru Przedsiębiorczości… » więcej 2022-11-24, godz. 18:00 W gminie Kietrz będzie można kupić węgiel po preferencyjnych cenach Gmina Kietrz rozpoczęła przyjmowanie wniosków na zakup węgla po preferencyjnych cenach dla gospodarstw domowych. Wnioski mogą składać wyłącznie osoby… » więcej 2022-11-24, godz. 16:30 ZUS informuje. Pieniądze z OFE podlegają dziedziczeniu Pieniądze z OFE, również te które znajdują się na kontach w ZUS-ie, podlegają dziedziczeniu. Wypłata nie jest przekazywana z urzędu i jest możliwa jedynie… » więcej 2022-11-24, godz. 13:15 Rośnie bezrobocie w powiecie namysłowskim W powiecie namysłowskim rośnie bezrobocie. Na koniec września bez pracy pozostawało tam 9,3 procent mieszkańców. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »