Radio Opole » Gospodarka
2022-08-05, 17:00 Autor: Witold Wośtak

Gorzowski magistrat musi zacisnąć pasa ze względu na rosnące utrzymanie jednostek podległych

Urząd Miejski w Gorzowie Śląskim [fot. archiwum Artura Tomali]
Urząd Miejski w Gorzowie Śląskim [fot. archiwum Artura Tomali]
Rosnące ceny energii, gazu i ogrzewania wpływają na zmianę tegorocznych planów gminy Gorzów Śląski.
Burmistrz Rafał Kotarski zapewnia, że uda się spiąć budżet, ale trzeba będzie na razie zrezygnować z części mniejszych inwestycji. Tym bardziej, że nie wiadomo, jaki będzie następny rok. - Szukamy oszczędności, gdzie tylko da się - zaznacza burmistrz.

- Jeśli chodzi o urząd i jednostki podległe, udało nam się wygospodarować ponad 300 tysięcy złotych w skali roku. Kiedy pracownicy odchodzili na emeryturę, nie zatrudnialiśmy nowych osób. Musieliśmy przełożyć zakres pracy na pozostałych urzędników. Nie mieliśmy jednak innego wyjścia. Warto też dodać, że bodajże od trzech lat pracownicy nie mieli podwyżek, co tak naprawdę wygląda słabo.

Burmistrz zwraca uwagę, że gmina ma na utrzymaniu nie tylko budynek magistratu.

- Mam nadzieję, że nie zaskoczą nas dodatkowe opłaty związane z energią elektryczną czy też z ogrzewaniem. Mówimy tutaj o urzędzie, ale i jednostkach podległych, czyli domu kultury, szkołach, przedszkolach czy świetlicach.

Poza tym urząd przekaże do końca roku sto tysięcy złotych na bieżącą działalność domu kultury. - To nie są dodatkowe pieniądze, ale nie zabezpieczyliśmy ich w budżecie - uzasadnia Kotarski.
Rafał Kotarski 1
Rafał Kotarski 2

Gospodarka

2022-08-09, godz. 09:22 Kolejna dotacja z Polskiego Ładu dla kluczborskiego starostwa. Pieniądze zostaną wydane na remont drogi w Komorznie Starostwo Powiatowe w Kluczborku wyremontuje drogę w Komorznie dzięki dotacji z Polskiego Ładu dla terenów popegeerowskich. » więcej 2022-08-07, godz. 12:45 Najpierw zburzą, później zbudują. W Chróścicach powstaje gminne centrum seniora Przy ulicy św. Jana w Chróścicach w gminie Dobrzeń Wielki rozpoczęły się prace przy budowie centrum seniora. Nim jednak coś powstanie, to najpierw trzeba… » więcej 2022-08-06, godz. 13:00 Prudnik chce rozwijać strefę inwestycyjną. Pomóc ma remont dróg Gmina Prudnik chce uatrakcyjnić swoją strefę inwestycyjną. Lokalne władze chciałyby wybudować drogi, które poprawiłyby skomunikowanie terenu, a tym samym… » więcej 2022-08-03, godz. 17:35 Cztery inwestycje zakończone, trzy rozpoczęte. Dzieje się na drogach w gminie Dąbrowa Rozpoczęły się prace na drodze Sokolnickiej. To trasa łącząca Sokolniki z Dąbrową. Przebudowywany jest kilometrowy odcinek, wzdłuż którego powstanie… » więcej 2022-08-03, godz. 14:00 "Ceny nadal przekraczają nasze możliwości". Unieważniony trzeci przetarg na ścieżkę pieszo-rowerową z Ozimka do… Wysokie ceny na rynku budowlanym i zbyt wysokie oczekiwania wykonawców stawiają pod znakiem zapytania budowę ścieżki pieszo-rowerowej łączącej Nową Schodnią… » więcej 2022-08-02, godz. 20:00 Do domu po asfalcie, zamiast drogą polną. Gmina Dobrodzień będzie budować ulice dojazdowe do nowych zabudowań Niemal 10 milionów złotych dofinansowania pozyskała gmina Dobrodzień w dwóch naborach Polskiego Ładu na budowę dróg dla terenów popegeerowskich. » więcej 2022-08-02, godz. 19:00 Firma chciała uniknąć opodatkowania. Teraz musiała zapłacić ponad 31 milionów złotych Ponad 31 milionów złotych odzyskała Opolska Krajowa Administracja Skarbowa. To efekt działań funkcjonariuszy, którzy wykryli nieprawidłowości w rozliczeniach… » więcej 2022-08-02, godz. 15:31 Kolejne boisko przy kluczborskiej szkole zmieni się nie do poznania. Cztery nowe obiekty do końca roku Kolejna szkoła podlegająca kluczborskiemu starostwu będzie mieć do dyspozycji odnowione boisko. Dzisiaj (02.08) udało się rozstrzygnąć przetarg na modernizację… » więcej 2022-08-02, godz. 10:30 Opolscy pracodawcy analizują sytuację gospodarczą. Ceny energii mogą skutkować mniejszą liczbą ofert pracy - 5,6 procent na koniec czerwca w Opolskiem, czyli niewiele ponad 20 tysięcy bezrobotnych to jeszcze nie rekord, jeśli chodzi o niskie bezrobocie, ale zbliżamy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »