Radio Opole » Gospodarka
2022-07-13, 15:00 Autor: Grzegorz Frankowski

Problemy finansowe Prudnickiego Centrum Medycznego. Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o niegospodarnym zarządzaniu placówką

Prudnickie Centrum Medyczne - [fot: Grzegorz Frankowski]
Prudnickie Centrum Medyczne - [fot: Grzegorz Frankowski]
Radni Prawa i Sprawiedliwości w radzie powiatu prudnickiego złożyli zawiadomienie do prokuratury w sprawie fatalnej sytuacji finansowej Prudnickiego Centrum Medycznego. W wyniku decyzji byłego już prezesa placówki deficyt wynosi ponad 4 mln złotych. Zawiadomienie do prokuratury o działalności na szkodę spółki zamierza również złożyć Zarząd Powiatu Prudnickiego.
- Bardzo nas niepokoi ta sytuacja. Długi mogą doprowadzić do utraty płynności finansowej, a nawet upadłości lecznicy – mówi Dariusz Kolbek z PiS-u, radny powiatu prudnickiego.

- Za dużo my też nie wiemy, dlatego że zawsze, gdy zadajemy jakieś pytania odnośnie tej spółki mówi nam się, że nie możemy uzyskać odpowiedzi, ponieważ jest to tajemnica handlowa. Natomiast na pewno wiemy, że były bardzo duże wynagrodzenia dla lekarzy. Wielu z nich ponoć zarabiało ponad 100 tys. złotych. Są takie wersje, że niektórzy brali nawet po 200 tys. złotych. Nie wiem, ile jest w tym prawdy. Natomiast na pewno te zadłużenie wynika głównie z tego, że te pensje były bardzo wysokie. Źle podpisane kontrakty.

- Nie ma mowy o zamiataniu sprawy pod dywan – mówi Janusz Siano, wicestarosta prudnicki.

- Podjęliśmy decyzję jako zarząd, że złożymy zawiadomienie do prokuratury również na podejrzenie dotyczące działalności na szkodę spółki. Mówiłem o tym wyraźnie. Materiał chcemy przygotować solidnie. Więc w tej chwili opracowujemy te tematy i ten zakres, który uważamy, że powinien zwrócić uwagę prokuratury. To na pewno się odbędzie.

- Prokuratura przeprowadziła już postępowanie sprawdzające w tej sprawie - informuje Klaudiusz Juchniewicz, prokurator rejonowy w Prudniku. - Wyniki postępowania sprawdzającego pozwolą odpowiedzieć, czy wszczynać postępowanie karne, czy też napisać odmowę wszczęcia postępowania.

Prudnickie Centrum Medyczne jest spółką akcyjną i działa w oparciu o prawo handlowe. Natomiast nadzór właścicielski sprawuje starostwo powiatowe w Prudniku.
Dariusz Kolbek
Janusz Siano
Klaudiusz Juchniewicz

Gospodarka

2022-09-26, godz. 17:00 Lada chwila rozpocznie się remont kolejnego odcinka DW 487 w gminie Gorzów Śląski. Umowa opiewa na 2,5 miliona zł… Niemal 2,5 miliona złotych będzie kosztować remont odcinka drogi wojewódzkiej 487 w powiecie oleskim. Dzisiaj (26.09) podpisano umowę dotyczącą 1300 metrów… » więcej 2022-09-25, godz. 19:00 Osiem nagród zdobyli na poznańskich targach opolscy producenci i kucharze Opolscy producenci i kucharze przywieźli z poznańskich targów 'Smaki regionów' aż osiem nagród. Podczas imprezy miał miejsce krajowy finał konkursu „Nasze… » więcej 2022-09-25, godz. 07:10 W Sebastianeum chcą być w pełni niezależni energetycznie. Kolejne innowacyjne rozwiązania w Kamieniu Śląskim Ośrodek Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim jest aktualnie energetycznie samowystarczalny w 80%. Taka niezależność jest możliwa dzięki powstałej… » więcej 2022-09-23, godz. 18:30 Pieniądze już w samorządach. Wojewoda apeluje o sprawną weryfikację wniosków o dodatek węglowy 160 mln złotych - tyle pieniędzy wypłacił dotychczas urząd wojewódzki w Opolu samorządom z terenu województwa opolskiego. Te mają je rozdysponować mieszkańcom… » więcej 2022-09-23, godz. 12:00 VI Opolskie Targi Ekonomii Społecznej już od dzisiaj w Nysie Dwudniowe wydarzenie odbędzie się w Zakładzie Aktywności Zawodowej przy ul. Grodkowskiej 54. Potrwa od godz. 13:00 do 19:00. » więcej 2022-09-23, godz. 09:10 Trzy remonty na "krajówkach" w regionie. Będzie ruch wahadłowy 3 remonty tras krajowych chce przeprowadzić jeszcze przed końcem roku GDDKiA w Opolu. Właśnie wyłoniono wykonawców i podpisano odpowiednie umowy. » więcej 2022-09-22, godz. 15:00 "O zmianach w prawie pracy przy kawie". W Wyższej Szkole Bankowej w Opolu zorganizowano szkolenie dla pracowników wielu… Zmiany w dopuszczalnej kontroli pracownika i pracy zdalnej były tematem dzisiejszego (22.09) szkolenia organizowanego przez przedstawicieli Wyższej Szkoły Bankowej… » więcej 2022-09-22, godz. 10:00 Dom? Mieszkanie? Działka? Można zapytać o wszystko podczas sobotniego Dnia Otwartego Inżyniera Budownictwa Bezpłatne konsultacje z zakresu budownictwa zorganizuje w trzech miastach naszego województwa Opolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. » więcej 2022-09-22, godz. 08:00 Umicore oficjalnie otwarty. Firma zainwestuje w Nysie 660 mln euro W Radzikowicach koło Nysą oficjalnie otwarto fabrykę materiałów katodowych, które są wykorzystywane w akumulatorach do pojazdów elektrycznych. Docelowo… » więcej 2022-09-21, godz. 20:10 Opolski ZUS wypłaca odszkodowania za wypadki przy pracy. Od stycznia to ponad 3 miliony złotych 412 odszkodowań za wypadki przy pracy i choroby zawodowe wypłacił opolski Zakład Ubezpieczeń Społecznych od początku roku do końca sierpnia. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »