Radio Opole » Gospodarka
2022-06-23, 16:30 Autor: Jakub Biel

Pracodawcy i pracownicy spotkali się w Nysie na targach Partner

Targi Pracy PARTNER [fot. Jakub Biel]
Targi Pracy PARTNER [fot. Jakub Biel]
Targi Pracy PARTNER [fot. Jakub Biel]
Targi Pracy PARTNER [fot. Jakub Biel]
Targi Pracy PARTNER [fot. Jakub Biel]
Targi Pracy PARTNER [fot. Jakub Biel]
Możliwość spotkania się z pracodawcami, okazja do rozmowy, a nawet wstępne rozmowy kwalifikacyjne. Tak wyglądały Targi Pracy PARTNER, które dziś odbyły się w Nysie.
- Targi Pracy w Nysie to już wieloletnia tradycja – mówi Małgorzata Pliszka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie. - Te targi cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze względu na to, że Nysa była przez lata takim zapleczem kadrowym dla całego województwa.

Wśród wystawców, firm oferujących pracę znaleźli się m.in. przedstawiciele firmy Umicore – producenta komponentów do akumulatorów elektrycznych, który na terenie gminy Nysa otworzył swoją fabrykę i rozpoczyna produkcję.

- Stawiamy na specjalistów, ale nie tylko. Można zawsze zaaplikować o staż w firmie - mówi Tomasz Dymidowicz, specjalista ds. rekrutacji.

- Jesteśmy otwarci na wszelkie stanowiska związane z produkcją, czyli operatorzy produkcji, operatorzy logistyki wewnętrznej, operatorzy w obszarze magazynów, ale również też szukamy specjalistów w obszarach wyższych związanych na przykład z BHP czy jakością.

W sumie w targach pracy wzięło udział 45 wystawców z wielu branż. Zainteresowanie poszukiwaniem nowej pracy przerosło oczekiwania organizatorów.
Małgorzata Pliszka
Tomasz Dymidowicz

Gospodarka

2022-06-26, godz. 14:00 Opolski Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o zasadach urlopu ojcowskiego Ponad 1400 zasiłków macierzyńskich z tytułu urlopu ojcowskiego wypłacił opolski Zakład Ubezpieczeń Społecznych od początku roku do końca kwietnia. » więcej 2022-06-25, godz. 14:30 15 milionów złotych na powiatowe inwestycje. Nyskie starostwo stawia na modernizacje 15 milionów złotych. Tyle pieniędzy otrzymały władze powiatu nyskiego w ramach drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych 'Polski Ład'. Starostwo… » więcej 2022-06-25, godz. 10:00 Mieszkańcy Gałązczyc będą mieli kanalizację. Jej budowa ma się rozpocząć w tym roku, a zakończyć w przyszł… Kolejna wieś w gminie Grodków doczeka się kanalizacji. Tym razem instalacja wybudowana zostanie w Gałązczycach. Do sierpnia ma być opracowana dokumentacja… » więcej 2022-06-24, godz. 16:00 Ponad milion złotych na przebudowę dróg lokalnych. Dotacje otrzymały Walce, Dobrodzień, Pawłowiczki i Reńska Wi… Urząd marszałkowski w Opolu dofinansował budowę kolejnych dróg transportu rolnego. Tym razem wsparcie w wysokości 1 mln 200 tysięcy złotych otrzymały… » więcej 2022-06-24, godz. 08:00 Mieszkańcy Opola mogą zapłacić za ciepło nawet o 60% więcej. To przede wszystkim efekt wysokich cen opału Przedstawiciele Energetyki Cieplnej Opolszczyzny zapowiadają wzrost kosztów ciepła nawet o 60%. To historyczna podwyżka cen, która wchodzi w życie już 28… » więcej 2022-06-23, godz. 21:00 Doradzą, jakie ekologiczne źródło ciepła zainstalować w domu. Gminni koordynatorzy ochrony powietrza ukończyli studia… Przez dwa semestry dokształcali się w zakresie systemów grzewczych, termodynamiki i prawodawstwa. Mowa o 90 gminnych koordynatorach ochrony powietrza, którzy… » więcej 2022-06-23, godz. 11:21 Polska Cerekiew: plan jest, niedługo rusza budowa nowej remizy Gmina Polska Cerekiew szykuje się do ogłoszenia przetargu na budowę remizy i świetlicy wiejskiej w Zakrzowie. Obiekt ma powstać w centrum wsi, na pustej działce… » więcej 2022-06-23, godz. 10:00 Raport o stanie gminy Kluczbork za rok 2021. Sprawy edukacyjne, budżetowe i gospodarcze na ponadprzeciętnym poziomie - Budżet, oświata i gospodarka w naszej gminie są na bardzo dobrym poziomie, lepszym niż w innych gminach porównywalnych wielkościowo - powiedział w Porannej… » więcej 2022-06-22, godz. 14:25 Mieszkańcy Żarowa w końcu będą mieli drogę asfaltową. "To jest droga do wszystkiego" Po wielu latach starań mieszkańcy Żarowa w gminie Grodków będą mieli nową drogę dojazdową. Dziś (22.06) w urzędzie gminy podpisano umowę z wykonawcą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »