Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-21, 09:30 Autor: Roman Juranek/oprac. Bogusław Kalisz

Warto studiować w Nysie. PWSZ prowadzi rekrutację na 13 kierunków

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie [fot. PWSZ Nysa]
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie [fot. PWSZ Nysa]
Budynek PWSZ Nysa [fot. Daniel Klimczak]
Budynek PWSZ Nysa [fot. Daniel Klimczak]
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie prowadzi rekrutację na nowy rok akademicki. - Do wyboru jest 13 kierunków studiów - powiedział w "Porannej Rozmowie Radia Opole" rektor placówki prof. Przemysław Malinowski.
- W tym roku mamy nowości w postaci studiów magisterskich. Złożyliśmy wnioski do ministra o zgodę na prowadzenie studiów magisterskich na czterech kierunkach: architekturze, dietetyce, na finansach i rachunkowości i na filologii. Na dwa pierwsze już zgodę uzyskaliśmy, a na kolejne dwa czekamy. Studenci w Nysie będą mieli możliwość kształcenia na poziomie licencjackim czy też inżynierskim, magisterskim na większości kierunków - podkreśla.

Jak dodaje Przemysław Malinowski największym zainteresowaniem cieszą się kierunki medyczne. - Ostatnie lata to kierunki medyczne. Tak też jest w tym roku. Jak obserwuję dane z rekrutacji, to najwięcej kandydatów, na chwilę obecną, jest na pielęgniarstwie, ratownictwie medycznym i oczywiście, tradycyjnie informatyka.

- PWSZ nie "produkuje" bezrobotnych - powiedział rektor Malinowski. - Nasi absolwenci są znakomicie przygotowani do wejścia na rynek pracy chociażby poprzez te 6-miesięczne praktyki zawodowe, które w ostatnim etapie są realizowane u potencjalnego pracodawcy. W trakcie tej praktyki student przygotowuje pracę dyplomową, której wyniki mogą zostać wykorzystane przez przedsiębiorcę - dodaje.

- Wskaźnik bezrobocia wśród naszych absolwentów jest o wiele niższy niż ogólny wskaźnik bezrobocia młodych ludzi wchodzących na rynek pracy - podsumował Przemysław Malinowski.
Przemysław Malinowski
Przemysław Malinowski
Przemysław Malinowski
powiat nyski

Wiadomości z regionu

2022-10-06, godz. 20:00 Z komisariatów znikają oficerowie dyżurni. "Dzięki temu będzie więcej policjantów w terenie" Od początku miesiąca komisariaty w Lewinie Brzeskim i Grodkowie pracują na nowych zasadach. Na miejscu nie ma już dyżurnych, a zgłoszenia od mieszkańców… » więcej 2022-10-06, godz. 19:00 Jest wyrok ws. śmiertelnego pobicia w Nysie. Rodzina zrozpaczona [ZDJĘCIA, FILM] - To jest hańba, a nie wyrok - tak rozstrzygnięcie sądu ws. skatowanego na śmierć Macieja z Nysy skomentowała jego babcia. » więcej 2022-10-06, godz. 18:15 Brzescy radni zastanawiają się, kto płaci za reklamy profilu burmistrza w mediach społecznościowych. "Ani złotówka… Część brzeskich radnych zastanawia aktywność burmistrza w mediach społecznościowych. Samorządowcy pytają między innymi o to, kto płaci za promowanie… » więcej 2022-10-06, godz. 18:00 Zmiany na "krajówkach" w regionie. Inaczej pojedziemy na DK45 koło Praszki i Reńskiej Wsi Zmiany w organizacji ruchu na drogach regionu zapowiada opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Od najbliższego poniedziałku (10.10)… » więcej 2022-10-06, godz. 17:15 30 arów tylko dla czworonogów. Krapkowice mają psi park Krapkowice również mają psi park. Ulokowano go przy ul. Karola Miarki, w pobliżu autostrady A4. Na ogrodzonym, 30-arowym terenie powstała specjalna infrastruktura:… » więcej 2022-10-06, godz. 17:00 "Nam zabrali naszą młodość". 78. rocznica przybycia I transportu powstańców warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf… 6 października 1944 roku po kapitulacji Powstania Warszawskiego do obozu jenieckiego w Lamsdorf dotarł pierwszy transport powstańców. Dziś (6.10) w Łambinowicach… » więcej 2022-10-06, godz. 16:15 Kolizje w Opolu. Na Głogowskiej auto dostawcze wjechało w słup, na ulicy 1 Maja wywrócił się motorowerzysta [ZDJ… Do zdarzenia na Głogowskiej doszło rano. Kierujący dostawczym busem schylając się po telefon zjechał z drogi i doprowadził do zderzenia z betonową latarnią… » więcej 2022-10-06, godz. 15:40 Uderzyła w budynek, ale pojechała dalej. Uszkodzony samochód zainteresował kluczborskich policjantów Po pijanemu uderzyła samochodem w budynek, ale nie przeszkodziło jej to w dalszej jeździe. Ta sytuacja miała miejsce we wtorek (04.10) około 22:00 w centrum… » więcej 2022-10-06, godz. 15:15 USK w Opolu chce ruszyć z operacjami onkologicznymi. Na początku zabiegi mają być wykonywane u chorych na nowotwory… Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu poszerza swoją dotychczasową działalność. Jest szansa, że od początku przyszłego roku pacjenci onkologiczni, chorujący… » więcej 2022-10-06, godz. 15:00 Krapkowice: będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych 100 tys. złotych rządowego wsparcia otrzymały Krapkowice na modernizację i zwiększenie bezpieczeństwa na trzech przejściach dla pieszych. Oświetlenie z… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »