Radio Opole » Gospodarka
2022-05-13, 14:40 Autor: Maja Laksy

Konkurs ''małe granty dla uczelni'' rozstrzygnięty. Wsparcie otrzyma 5 placówek w regionie

Podpisanie umów w ramach programu
Podpisanie umów w ramach programu ''małe granty dla uczelni'' [fot.Maja Laksy]
Podpisanie umów w ramach programu
Podpisanie umów w ramach programu ''małe granty dla uczelni'' [fot.Maja Laksy]
5 uczelni wyższych z regionu otrzymało dofinansowanie na projekty dydaktyczno-naukowe. Na ten cel zarząd województwa opolskiego zagospodarował blisko 92 tysiące złotych. Pieniądze mają wspomóc studentów m.in. w rozwijaniu umiejętności i kompetencji, a także w odnalezieniu się na rynku pracy.
O szczegółach konkursu mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

- Chcieliśmy stworzyć różnorodność w ofertach grantowych i to nam się udało. Stwarzamy możliwości i pewien poziom motywacji, żeby sięgnąć po te pieniądze. Bardzo się cieszę, że wszystkie uczelnie wyższe z województwa opolskiego sięgnęły po te granty. To jest nasz sukces.

Uczelnią, która otrzymała największe wsparcie finansowe, w wysokości 28 tysięcy złotych jest Politechnika Opolska. - Granty są dedykowane przede wszystkim dla wydziałów o charakterze technicznym - mówi Tomasz Boczar, prorektor ds. organizacyjnych Politechniki Opolskiej.

- Jest to inżynier 4.0 związany z przemysłem 4.0. Są też działania związane z szeroko pojętą propagacją wiedzy technicznej wśród młodzieży. To jest teraz najważniejsze, żeby młodzi ludzie wiedzieli, że potrzeba inżynierów w naszym kraju jest bardzo duża.

Kolejną z wyróżnionych placówek jest Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu, której przedstawiciele otrzymali granty na trzy projekty. Ich łączna wartość to ponad 26 tysięcy złotych.

- Nasz pierwszy wniosek to była akademia umiejętności zawodowych i to już 7. edycja tego działania. Drugi projekt to akademia umiejętności informatycznych, bo bez kompetencji cyfrowych absolutnie nie pójdziemy dalej. Trzeci to taka nowość "był las, nie było nas, będzie las, nie będzie nas". Chcemy zwrócić uwagę na zrównoważony rozwój. - mówi Małgorzata Jagusz, wicekanclerz Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu.

Dodajmy, że małe granty otrzymał również Uniwersytet Opolski, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie i Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu.
Andrzej Buła
Tomasz Boczar
Małgorzata Jagusz

Gospodarka

2022-05-24, godz. 20:30 Ciekawostki i porównania z Opolszczyzny, czyli najnowszy raport Urzędu Statystycznego W ubiegłym roku było chłodniej niż 21 lat temu. Między innymi taką ciekawostkę odnośnie klimatu pokazuje raport o naszym województwie, który opublikował… » więcej 2022-05-24, godz. 17:09 WUP w Opolu czeka na młodych stażystów. Są wolne miejsca Młodzi bezrobotni mieszkańcy naszego regionu mają szansę na znalezienie pracy. Możliwe jest to dzięki projektowi 'Opolskie staże z POWEREM'. Aby z takiej… » więcej 2022-05-24, godz. 13:38 Dorabiasz na emeryturze? Sprawdź, jakie są limity na kolejne miesiące ZUS ma dobre informacje dla około 12 tysięcy wcześniejszych emerytów oraz rencistów na Opolszczyźnie, którzy dorabiają sobie do świadczeń. » więcej 2022-05-23, godz. 18:41 Nowa droga w Gorzowie Śląskim. Ma stanowić zachętę dla potencjalnych inwestorów Lepszy dojazd i większe szanse na pozyskanie nowych inwestorów. Takie są cele nowo oddanej do użytku drogi dojazdowej w Gorzowie Śląskim. Powstała ona przy… » więcej 2022-05-22, godz. 13:00 W trzech sołectwach Murowa trwają prace drogowe. Z utrudnieniami trzeba liczyć się do połowy lipca Na te inwestycje mieszkańcy czekali od lat. Gmina Murów remontuje drogi w trzech miejscowościach: Zagwiździu, Kałach i Dębińcu. Budowana jest nowa infrastruktura… » więcej 2022-05-21, godz. 19:20 "Patrzymy i podziwiamy każde stoisko". Za nami kolejny dzień Międzynarodowych Targów Turystycznych. Jutro już ost… Za nami drugi dzień Międzynarodowych Targów Turystycznych na opolskim rynku. Odwiedzający stoiska mogli nie tylko poznać najciekawsze zakątki danego regionu… » więcej 2022-05-21, godz. 09:07 Ruszyły wypłaty "żłobkowego". To pieniądze dla placówek a nie dla rodziców W skali kraju dofinansowanie przyznano na ponad 65 tysięcy dzieci. ZUS wypłacił pierwszą transzę 'żłobkowego'. Pieniądze zgodnie z założeniami programu… » więcej 2022-05-19, godz. 20:00 Poszukiwani kierowcy autobusów MZK w Opolu. To praca także dla pań Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu ogłosił nabór na kierowców autobusów. Oferty są kierowane do osób posiadających prawo jazdy kat. D, ale także osób… » więcej 2022-05-18, godz. 14:30 Czarny scenariusz dla inwestycji vs. ratowanie sytuacji po poprzednikach. Kolejny konflikt wokół WiK? - Realizacja kompleksowej modernizacji oczyszczalni ścieków jest zagrożona i być może trzeba będzie oddać wielomilionowe dotacje - uważa Mateusz Filipowski… » więcej 2022-05-18, godz. 12:00 Wyremontowano 4-kilometrowy odcinek DW 451 Zakończono remont drogi wojewódzkiej 451 między Wilkowem a Pielgrzymowicami. To trasa, która łączy Namysłów z Oleśnicą, a także wyprowadza ruch w kierunku… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »